Odpowiedz 
EasyCarbo
08-11-2010, 18:08
Post: #1
EasyCarbo
Jak w temacie - stosował ktoś owe cudo już? Warto? I jak krewetki takie nawożenie znoszą? Ponadto jak takie coś zniosą mchy i rosliny pływające?
Nie chce mi sie juz bawić w bimbrownie (bo upierdliwe i kontroli nad tym prawie nie ma) ale tez inwestować w butle chwilowo mi nie chce (to po nowym roku jak już), a ten środek jako źródło płynnego węgla ma w miarę dobre opinie. Nie mam holendra, ale trochę roślinek rośnie i staram sie o nie też zadbać Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 18:58
Post: #2
 
czytałem sporo opinie na ten temat, i jest tak jak ze wszystkim ilu oceniających tyle opinii, dużo osób poleca a dużo znów twierdzi że nie "działa", jak zrobię restart zbiornika to zakupie te co2 i sprawdzę działania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 19:35
Post: #3
 
Ja używam i rośliny rosną, ale za mało dawałem i wszystko mi glonem zaszło od samego startu akwarium. Osobiście polecam.

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 20:05
Post: #4
 
A ja baaaardzo polecam, w szczególności na za mały zbiornik do CO2 i na kraśniaki, które trochę odpuszczają gdy wleje się EC.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 20:11
Post: #5
 
Hehe no tak napadywacz, ale ja jakoś jestem tak nieogarnięty, że przy tym starym oświetleniu też miałem glon -.- niestety... muszę coś wymyślić Wink

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 21:02
Post: #6
 
Ja polecam - używam od początku w moim pseudo roślinniaku i jestem b. zadowolony... ale niedługo będzie butla 8-) Mchy bardzo lubią Easy carbo, krewetkom nie szkodzi (a przynajmniej RC i green).przy dużym przedawkowaniu ryby i krewety mogą paść- nie chodzi o dwukrotne tylko o przykładowo czterokrotne .

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 22:13
Post: #7
 
Ja mogę polecić fryzjerski odpowiednik do codziennego stosowania w bardzo małym stężeniu ok.5 ml na 200 l.No i cena jest o wiele bardziej kusząca ok. 20 zł za 1 l.a sam preparat nazywa się ALDESAN E.Mchy rosną pięknie krewety się pięknie wybarwiają ogólnie git tylko trzeba uważać żeby nie przedawkować,bo mleko i przyducha się robi.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2010, 01:42
Post: #8
 
Chmm.. jesteś pewien że to mleko to od Aldesanu . Ja mam taki efekt bardzo krótko jako reakcja pozostałych nawozów ba dodanie Mikro . Dlatego uważam że jak podajemy wszystko razem jako gotowy nawóz to już chyba nie jest to tylko mieszanka nawozów a jakaś wypadkowa kombinacja związków i może dlatego działają trochę inaczej jak sypane oddzielnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2010, 02:03
Post: #9
 
Wiesz mleko zrobiło mi się tylko raz jak rzeczywiście przelałem aldesan a z innych w płynie nie używam tylko kulki Filtusa i Osmocote

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2010, 02:40
Post: #10
 
Dzieki za odpowiedzi, przetestuje Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2010, 14:45
Post: #11
 
Stosowałem w kilku malutkich akwariachach (25-30l) - rośliny (mchy, rotala i in.) rosły dobrze, ale rosły dobrze i przedtem - więc trudno tak naprawdę ocenić rzekomo zbawienny wpływ. Krewetki (m.in. Crystale) i brygidki czuły się dobrze i zachowywały normalnie.

Bob
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2010, 11:33
Post: #12
 
A ja mam takie pytanko, szukałem tego Aldesanu E i na jednej z aukcji znalazłem taki fragment opisu:

Cytat: Przed użyciem do opakowania należy wsypać aktywator umieszczony w nakrętce i wymieszać aż do rozpuszczenia.

Tak przygotowany roztwór nie traci właściwości bakteriobójczych w czasie 14 dni przechowywania.

No i teraz pozostałe właściwości pozostają bez zmian i można dalej stosować w akwarium?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2011, 13:51
Post: #13
RE: EasyCarbo
Odświeżę temat ... bo trochę ucichło na temat EasyCarbo a nawet temat rozmowy zboczył na jego zamiennik.

Jakieś nowe spostrzeżenia ? stosuje ktoś to nadal ? Bo zastanawiam się nad stosowaniem EasyCarbo.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2011, 20:25
Post: #14
RE: EasyCarbo
hmmm easy carbo jest bardzo drogim węglem więc nie wiem czy to takie opłacalne. Na glony na pewno dobry, ale węgla z butli nie zastąpi w najmniejszym stopniu, ludzie daja tego siedmiokrotne dawki a i tak rośliny nie bąblują, pozostaje jeszcze kwestia pH, którego EC nie zbija tak jak to robi CO2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości