Odpowiedz 
[240l] Moje pierwsze malawi...
19-12-2011, 15:18
Post: #1
[240l] Moje pierwsze malawi...
No to i ja się pochwalę, licząc na Wasze opinie:

[Obrazek: 16112011328.jpg]

Zdjęcie tuż po zalaniu, baniak już dojrzał, zaczynają rosnąć yellowki, hongi i estherae ice-blue (+ jeden zbrojnik lamparci)

Dodam, że po męczącej walce z glonami (bardziej chyba z nieudolnym stosowaniu metody EI) i braku czasu na to, podjąłem trudną decyzję o przejściu na malawi. Ale ni cholery nie żałuję Smile

Peace

Michał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 15:39
Post: #2
RE: [240l] Moje pierwsze malawi...
Z moim wyczuciem estetyki też miałem wątpliwości, czy będzie mi się podobać Smile Ale jakoś tak to sobie poukładałem, że "płacz za roślinkami" szybko przeszedł mi i rodzince.

Nie mam aktualnych zdjęć, ale rybki rosną u mnie oczywiście. Dodam nowe z obsadą na dniach.

Ostatecznie będzie tzw. kontrolowane przerybienie, więc ok. 20. Póki co yellow 1+4, ice-blue 1+5 i hongi 1+3.
Na te hongi namówił mnie sprzedawca (akurat w discus zoo w stolicy - często tam bywam i bardzo lubię ten sklep), który wydawał się być kompetentny. Mam nadzieję nie będę żałować... To klasyczny przypadek kiedy z góry ustaloną obsadę zweryfikował ktoś o większej wiedzy w sklepie. Ale długo z nim dyskutowałem Smile No jestem świeżak w kwestii malawi i dałem się namówić..
To źle ? Bo nie wiem jak rozumieć Twój komentarz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 17:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 19:19 przez DUANDR.)
Post: #3
RE: [240l] Moje pierwsze malawi...
(19-12-2011 16:39 )były forumowicz napisał(a):  Oj Siwy będzie miał ujeżdżanie Smile
Mystik nie rób ze mnie potwora , zaraz ujeżdżanie ... swoje zdanie i opinię , nie schowam się przecież tak Bag

kontrolowane przerybienie ,aż tak mnie nie drapie ,gorsze wg mnie jest dobranie pod względem żywieniowym hongi - wegetarianin , yellow - mięcholub , dwa labidochromisy w jednym baniaku???

i jeśli mogę zrozumieć przerybianie ( sam mam obecnie w trofciarni- nadzieja , że niedługo) , parametry wody , to za cholerę nie uwierzę ,że przewód pokarmowy przystosował się do innego żarcia w kilka pokoleń trzymanych w akwariach , gdzie natura robiła to od .... i ciut lat

a baniak , hm ,rzecz gustu jeśli podoba się właścicielowi Wink
ja zrezygnowałbym z tych płaskich łupków i dał coś bardziej brylastego

pozdrowił Wink

PS a ja tam lubię hodować swoje kamienie Biggrin
PS2 Mystik , co w twojej kałuży nowego , zapodaj coś u siebie

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 19:20 przez DUANDR.)
Post: #4
RE: [240l] Moje pierwsze malawi...
(19-12-2011 17:55 )były forumowicz napisał(a):  No chyba nie myślisz, że w żarciu dla malawi masz TYLKO "glona" lub TYLKO "wątróbkę".
Hodowcy od których się kupuje (przynajmniej ja kupiłem) wrzucają Tropicala na potęgę i koniec.
Potem przyłazisz z tym do domu i zaczynasz kombinować Smile


Napiszę. Co chwila mi się stan powiększa. Za chwilę, to już przestanie być przerybienie, a staw z karpiami z Auchan w okolicach świąt. Erotoman Yellow ciągle zaciąga jakąś samicę w krzaczory Smile.
no oki sypią tropicala na potęgę , ale zauważ ,że tropical tropicalowi nierówny
producent przeważnie podaje dla jakich ryb jest dany produkt , tropical też Wink
ja osobiście "malawi " tej firmy sobie odpuściłem
czekam na relacje w Twoim temacie Biggrin
pozdrowiłWink

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [112l] Moje pierwsze akwa. vGRATKAv 2 7,186 12-08-2016 13:44
Ostatni post: Elfir
  Moje pierwsze iwagumi. rex692 49 89,809 05-03-2016 21:38
Ostatni post: rex692



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości