Odpowiedz 
Kubeł do 450 l
11-03-2012, 23:24
Post: #16
RE: Kubeł do 450 l
Witam !
Termofiltr "prawie" miałem, niestety opinie na forach nie były zbyt pochlebne a ponieważ koniecznie chciałem pozbyć się grzałki z akwa zastosowałem przepływową grzałkę zewnętrzną. Świetna sprawa bo w szkiełku miejsca nie zajmuje , maskować nie trzeba bo jest w szafce i posiada zabezpieczenie , które uniemożliwia pracę bez wody.
http://allegro.pl/listing.php/search?str...egory=1528
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 23:33
Post: #17
RE: Kubeł do 450 l
no nad tym też się zastanawiam - mam w sumie tylko jedno "ale" mocowanie grzałki na wężu = większe ryzyko kapania/zalania, przynajmniej teoretycznie
termofiltr wydaje się być bezpieczniejszy .....
aczkolwiek - przyznaję rację - filtry eheim generalnie zachwalane - natomiast termofiltry - opinie mocno podzielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 23:39
Post: #18
RE: Kubeł do 450 l
Tak jak Mystik mówi jak grzałka po za akwarium to tylko przepływowa, inną kwestią jest fakt, że jak nawali grzałka to musisz wysłać pewnie cały filtr na gwarancję. Po za tym wybór filtrów z grzałkami jest beznadziejny, tym bardziej, że sam filtr parametrami pracy raczej nie powala.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 23:41
Post: #19
RE: Kubeł do 450 l
Ja mam 2322 i jestem bardzo zadowolony . Grzałka w razie czego jest naprawialna . Jedynie to dwa dość sztywne kable zasilające idą do filtra .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 23:49
Post: #20
RE: Kubeł do 450 l
Tak na prawdę, to Twój zbiornik kwalifikuje się na dwa kubły, jeśli koniecznie ma być jeden, to jedynym filtrem któy nie zwali z nóg ceną i nie pozbawi Cię słuchu, jest Unimax 700 ewentualnie 500, ma największą pojemność i dwie pompy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 23:55
Post: #21
RE: Kubeł do 450 l
no właśnie - naprawić się da - ale sterowanie temperaturą grzałki z tego co przyuważyłam na zdjęciach znajduje się w pokrywie grzałki - czyli zakładając "czarny scenariusz" - oddaję do naprawy cały filtr ewentualnie grzałkę +pokrywę filtra i tu już powstaje "drobny" problem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 00:05
Post: #22
RE: Kubeł do 450 l
Jeśli się spali grzałka to kupujesz nową i wymieniasz w domu lub na spotkaniu . Elektronika trywialna tez da się naprawić po ustaleniu uszkodzenia w sposób jak poprzednio Smile . Ja mam filtr który już trochę lat pochodził . Może teraz robią jakąś ekstra elektronikę ale podejrzewam ze dopiero w serii elektronic Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 00:12
Post: #23
RE: Kubeł do 450 l
"Zintegrowana grzałka z termostatem o mocy 500W. Sterowanie za pomocą wyświeltacza LCD umieszczonego na korpusie urządzenia."
taki opis podają przy eheim P III 2180
ustalmy, że jak nawali grzałka - to opcja kupno - wymiana - podołam wyzwaniu Smile
natomiast elektronika - nawet w najprostszym wydaniu mnie przerasta - i w tej materii raczej nic nie zmienię Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 00:27
Post: #24
RE: Kubeł do 450 l
Hm seria Pro III to już nowa seria i tu może być różnie . Problem w tym że części do eheima dostępne są wszystkie tylko ceny tak ustawione że bardzo często się nie opłaca . Moim zdaniem prawdopodobieństwo że ci to akurat walnie jest bardzo małe . Grzałka to jedynie jakbyś odpaliła na sucho a i tak pewnie ta nowa seria ma zabezpieczenie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 01:09
Post: #25
RE: Kubeł do 450 l
Do portfela nikomu nie zaglądam, ale ten 2180 Thermo nie wart jest nawet połowy tych pieniędzy co kosztuje. To już na pewno lepiej będzie kupić dwa kubły niż tego Eheima.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 01:37
Post: #26
RE: Kubeł do 450 l
no cóż, jak to Czarex zgrabnie ujął - "czego się nie robi dla zadowolenia własnego EGO"
fakt cena przytłaczająca, no ale termo tylko ten zakładając - Pro III - pasuje do baniaczka
jednakże po obryciu neta wzdłuż i wszerz, przeze mnie i małżonka - doszliśmy do wniosku, że jednak jak eheim generalnie cieszy się bardzo dobrą opinią - to wersje termo raczej należy zaliczyć do dość awaryjnych modeli, a że zdolności elektronicznych żadnej z nas nie wykazuje to wybór padł na bezpieczniejszą opcję eheim p III 2075 + grzałka przepływowa hydor 300
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 03:03
Post: #27
RE: Kubeł do 450 l
Myślę ze dobra decyzja . Skutek ten sam jakoś też a bardziej uniwersalnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości