Odpowiedz 
Moje "maleństwo"
27-11-2011, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2011 00:45 przez Kalina.)
Post: #16
RE: Moje "maleństwo"
(27-11-2011 09:57 )SzymonPieta97 napisał(a):  Piękny baniak , szkoda że miejsca nie mam na taki litraż , jako obsadę proponuję skalary ( manacapuru , altum peru , red spotted ) i do tego jakieś stadne zwinniki np. Hemigrammus rhodostomus lub Thayeria boehlkei . Skalarów bym dał z 7 sztuk i do tego z 150 sztuk drobnicy i do tego harem mało wymagających pielęgniczek . Jeśli już ma być Azja to zwiększył bym ilość mozaikowych i do tego bym dał ławicę galaxy albo erythromicron a na ożywienie dna spory harem badis badis .

* hmmm, co do skalarów - piękna ryba, równie popularna ( w moim odczuciu ) co gupiki Wink , kiedyś miałam, i z tego co wówczas ustaliłam skalary lubią wybrać jednego osobnika na "chłopca do bicia", wtedy to był mój i mojego męża ulubieniec skalar cały aksamitno - czarny - cudo, co niezmiernie frustrowało mojego męża i stwierdził, że tym razem rybki ok - ale takie co nie będą się atakowały
* razbora galaxy - ładna ryba, ustalę czy nadaje się do planowanej obsady
*Microrasbora Erythromicron - bardzo ładna rybka, Smile , jak widać mój atlas ryb jest niekompletny
*gurami - ma być tylko w celu zapanowania nad populacją gupików, jako najbardziej naturalne rozwiązanie.....
aczkolwiek są to ładne ryby
2 propozycja co do obsady jest wielce interesująca
muszę przyznać, że mam dość "babskie" podejście co do obsady Wink ma być kolorowo a jak jeszcze się będzie "świecić" ( neony) to już będzie bosko jak dla mnie Smile
Najświeższe fotki

[Obrazek: DSC04985.JPG]

[Obrazek: DSC04972.JPG]

[Obrazek: DSC04970.JPG]

pozostawiona "dziura" na Limnophila aquatica
[Obrazek: DSC04969.JPG]

[Obrazek: DSC04965.JPG]

i nieliczni mieszkańcy, otoski z ADHD Smile
[Obrazek: DSC04957.JPG]

[Obrazek: DSC04956.JPG]

[Obrazek: DSC04955.JPG]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2011, 01:29
Post: #17
RE: Moje "maleństwo"
Co do regulacji obsady to zdecydowanie najlepsze są tęczanki (to najlepsze akuszerki ) . Myślę że to rybki odpowiednich rozmiarów a jest ich tyle odmian że można w takim zbiorniku zrobić niezłą kolekcję. W dodatku to bardzo ruchliwe rybki we wszystkich strefach akwarium .
Zamiast neona można dać tęczankę neonową . Ze względu na coraz rzadsze duże zbiorniki popularność tych ryb zmalała
Gdybyś miała kosiarki to nitkowatych by nie było. Jak są większe to robią się mniej ruchliwe bo nie maja nic do roboty .
Ostatnio Lermi z przenosin zbiornika miała trochę dorosłych kosiarek i wpuściła je do zbiornika podobnych rozmiarów . Buszowały w nitkach bardzo pracowicie no i teraz mogą znowu być leniwe Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2011, 20:45
Post: #18
RE: Moje "maleństwo"
Tak a propos nie chodzi o skalary marmurki , dymne , standard tylko o dzikie odmiany takie jak Manacapuru czy Altum Peru , i jeśli skalary to nie gurami ( nie te biotopy i wyglądać to będzie nie za ciekawie ) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2011, 16:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2011 16:20 przez marwoi1.)
Post: #19
Shocked RE: Moje "maleństwo"
No pięknie pięknie, nie wiem co wy chcecie od tego tła wg. mnie wygląda kapitalnie Clapping
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2011, 23:44
Post: #20
RE: Moje "maleństwo"
tło wklejone na silikon, każdy element wysmarowany dookoła + parę kleksów pośrodku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2011, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 00:17 przez pacmann.)
Post: #21
RE: Moje "maleństwo"
Mi osobiście się to tło podoba, mimo, że z założenia jestem zwolennikiem tła z czarnego lub ciemno niebieskiego brystolu.
Nie porównywałbym tego z paskudnymi "świecącymi" fototapetami z wielką żabienicą na środku w roli głównej.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2011, 22:02
Post: #22
RE: Moje "maleństwo"
:ok:Heya. Wiele opinii i każda po części ma sens. Obsadę ryb do holendra rozpocząłbym od kwestii praktycznej tj. np otoski, kosiarki, trochę żyworódek np. gupiki Endlera (widziałem dużo ciekawych form barwnych) a dopiero potem kolorowanie innymi ciekawymi gatunkami. To takie moje skromne zdanie.
Widzę, że baniak jest rozwojowy. Fajnie to urządziłaś. Jak to wszystko się rozrośnie, będzie ciekawie. Mam podobne natężenie światła i ammania gracilis jest intensywnie czerwona a limnofila sessiflora u na stożku wzrostu też się zaczerwienia, chociaż po części to zasługa gliny po piachem.
Akwa fajne. Dzięki temu, że nie masz zbyt dużo gatunków ryb, jest duże pole manewru. Teraz to tylko via fantazia. Do zobaczyska w pracyWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 13:14
Post: #23
RE: Moje "maleństwo"
akwa odpalone i sobie żyło.....
z uwagi na narodziny córeczki - w grudniu musiało sobie radzić samo - no podmiany wody nie zostały zaniedbane, no ale to tyle co było "ruszane".
Roślinki rosły, były przycinane, żabienica "dochowała" się 5 żabieniątek Smile, zapewne ratował je choć trochę zastosowany substrat, jednakże widać że szczęśliwe nie są i braki żywieniowe występują ...
Z uwagi na fakt, iż w akwarium które miałam z 15 lat wstecz egzystowało w efekcie końcowym z pięknymi plastikowymi roślinami ( jedyne które utrzymywały się przy życiu Biggrin ), moim cele jest uzyskanie pięknego holendra lub coś zbliżonego...
po drodze były glony - piękny zielony "trawniczek" który osadził się na korzeniach - tych najlepiej oświetlonych oraz liściach roślin - zastosowano algin tropikala - jednorazowa dawka 45 ml ( porada sprzedawcy ) - dziwne - nie działa Wink
a więc małżonek wysłany ponownie do sklepu po cud preparat wrócił z Easy Life Alg Exit - podawany przez 5 dni po 45 ml - glony z korzeni w 80% znikły, trochę gorzej na liściach - ale efekt widać
a więc pobudka i zaczynamy walkę z nawożeniem Wow
po rozmowie na środowym spotkaniu ostatnie dwie podmiany wody po około 35% każda, lałam wodę przez filtr zmiękczający wodę ( patrz chemia wody - chlorek sodu)
aktualne parametry wody:
ph 7,2
gh 7
kh 15
oraz parametry, które ulegają ciągłym zmianom, wyrównywane nawozami easy life
Fe 0,2
NO3 - 10
PO4 0,6
testy JBL
po 2 tygodniowym podawaniu i mierzeniu testami
wyszło, iż dziennie podaję :
Pro Fito - 10 ml
Carbo - 10 ml
Ferro ( zawiera potas) - 10 ml
Fosfo - 10 - 20 ml ( częściej 20 ml)
Nitro ( zawiera potas ) - 10 ml
Kalium - Potassium - 35 ml - przy podmianie - 1 x w tygodniu

dozowane CO2
PH kranówy 7,6, więc ( proszę mnie poprawić jeżeli się mylę ) KH 15 - jest całkiem poprawnym wynikiem testu jeżeli w akwa uzyskuję ph 7,2
jeżeli tak to czeka mnie filtr RO ... i za chwile mąż mnie pogoni z chaty Biggrin
no bo po kija kombinuję z nawożeniem i parametrami wody skoro rośliny "rosną"
na razie aby nie ogłosić bankructwa zamówiłam sole KNO3, KH2PO4 i MgSO4, no ale tutaj zgłębiam temat...... Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 20:06
Post: #24
RE: Moje "maleństwo"
Bardzo doświadczeni koledzy na naszym forum nie poradzili sobie z utrzymaniem zbiornika na wodzie po tych dziwnych fiiltrach tzw. mineralizatorach . Żeby nie było kłopotu to radzę jednak zakup tego RO i pobieranie wody z przed tego filtra. Obecnośc tej chemi w wodzie której używasz powoduje choćby zupełne niewiarygodny pomiar twardzości Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 22:36
Post: #25
RE: Moje "maleństwo"
po długich poszukiwaniach w necie oraz poruszeniu wątku na forum ustaliłam rzecz następującą:
posiadany filtr ( mający za zadanie tylko i wyłącznie zbicie twardości ogólnej wody w celu eliminacji kamienia):
"Zmiękczanie wody polega na usuwaniu twardości na drodze wymiany jonowej. Twardość ogólna, będąca sumą twardości węglanowej i niewęglanowej jest usuwana na kationicie silnie kwaśnym w cyklu sodowym - podczas przepływu wody przez żywicę jonowymienną powodujące twardość jony wapnia i magnezu wymieniane są na jony sodu."
Czyli jak Stiep napisał muszę dodać mineralizator albo mieszać z kranówą.
Ale z uwagi na problem z TWW najbezpieczniej i najbardziej przewidywalne będzie korzystanie z RO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 16:53
Post: #26
RE: Moje "maleństwo"
a ja tak czekam z utęsknieniem na aktualizację fotek... Kobieto - moje marzenie realzujesz i nic... Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 00:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2012 00:12 przez Kalina. Powód: Nowe informacje)
Post: #27
RE: Moje "maleństwo"
na dniach będą ......
musiałam zapoznać się z aparatem i przerzucaniem fotek do kompa

Obiecane foty Smile

[Obrazek: DSC05123.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05124.JPG?gl=US]


[Obrazek: DSC05123.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05119.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05116.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05114.JPG?gl=US]

Na dniach szykuje się lekkie przemeblowanie, jak zakończę to przedstawię Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 08:43
Post: #28
RE: Moje "maleństwo"
Nie powiem jest na co popatrzeć Clapping

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 11:42
Post: #29
RE: Moje "maleństwo"
Było by fajnie gdyby nie to tło .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 13:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 12:43 przez Kalina.)
Post: #30
RE: Moje "maleństwo"
co do tła niestety przyznaję rację, "czerwone" rośliny wyglądają do bani ......
już się marzy zmiana.....
no ale chwile muszę poczekać, bo teraz będę uczyła się nawozić solami....
cały czas nie jestem zadowolona z "aranżacji" akwa - jeżeli można to w ogóle tak określić Smile
od samego początku podoba mi się lewy kąt - natomiast reszta ......to ta reszta Smile
no ale mam nadzieję, że w końcu i reszta nie będzie mnie kusiła o ciągłe przeróbki
na razie parę fotek z wiosennych porządków Biggrin

[Obrazek: DSC05222.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05223.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05224.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05225.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC05228.JPG?gl=US]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [42] bojwnicze maleństwo ladynaf 56 114,971 12-09-2017 08:45
Ostatni post: Ciupakus
  [80l] moje maleństwo ladynaf 81 163,049 23-01-2017 14:27
Ostatni post: ladynaf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości