Odpowiedz 
wyniki konkursu AGA 2011
19-11-2011, 14:45
Post: #1
wyniki konkursu AGA 2011
Wczoraj opublikowano wyniki konkursu AGA 2011, w tym roku z powodu kryzysu finansowego zrezygnowano z opłaty za uczestnictwo. O dziwo pomimo rekordowej liczby zbiorników, ich poziom jest bardzo wysoki. Osobiście uważam że w tym konkursie jeszcze takiej konkurencji nie było.

http://showcase.aquatic-gardeners.org/20...ories.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 14:22
Post: #2
RE: wyniki konkursu AGA 2011
Aloo

Oczywiście jak każdy, dyskutowałbym nad decyzją sędziów,ale szczególnie ujęła mnie ta praca
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/show267.html
jak widać nazwisko , a może imię zobowiązuje, tylko on mógł znieść do gniazda kanciaste , kamienne jaja.

Pozdr.
Grzegorz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 14:32
Post: #3
RE: wyniki konkursu AGA 2011
Skoro gniazdo ptasie nie wygląda naturalnie to ja się pytam co wygląda naturalnie , czy tylko akwaria typu Iwagumi czy Ryoboku wyglądają naturalnie . Widziałem wiele akwariów na forach akwarystycznych i wyglądały bardziej nature niż ww schematy .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 15:49
Post: #4
RE: wyniki konkursu AGA 2011
(20-11-2011 14:32 )SzymonPieta97 napisał(a):  Skoro gniazdo ptasie nie wygląda naturalnie to ja się pytam co wygląda naturalnie , czy tylko akwaria typu Iwagumi czy Ryoboku wyglądają naturalnie . Widziałem wiele akwariów na forach akwarystycznych i wyglądały bardziej nature niż ww schematy .

O ile sam układ Iwagumi można by gdzieś w naturze znaleźć pod wodą, lub choćby jego wycinek, to gniazda z kamlotami zamiast jaj już chyba nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2011, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2011 08:55 przez DUANDR.)
Post: #5
RE: wyniki konkursu AGA 2011
Aloo
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/show147.html Natomiast tu jestem zdecydowanie na tak z juryCheers

Grzegorz

Poprawiłem link, bo był niepełny. DUANDR
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 00:46
Post: #6
RE: wyniki konkursu AGA 2011
No cóż bardzo mnie dziwi entuzjazm kolegi masło zwłaszcza że olbrzymia większość zbiorników była zgłoszona do konkursu ADY ( no chyba kańciastych jaj nie było albo od razu odrzucili ). Był oczywiście również zbiornik który jak rozumiem zdobył 1 miejsce z wodospadem zrobionym z waty ale to nie spotkało się z entuzjazmem sędziów ADY i uważam słusznie bo jeśli dojdzie do tego że w akwarium będzie standardem robienie czegoś na siłę i będzie w nim pływać zwykła wata z apteki to chyba zacznę interesować się malawi . Już i tak robienie strumyków z białego kwarcu uważam za przesadę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 00:49
Post: #7
RE: wyniki konkursu AGA 2011
(21-11-2011 00:46 )alarmowiec napisał(a):  No cóż bardzo mnie dziwi entuzjazm kolegi masło zwłaszcza że olbrzymia większość zbiorników była zgłoszona do konkursu ADY ( no chyba kańciastych jaj nie było albo od razu odrzucili ). Był oczywiście również zbiornik który jak rozumiem zdobył 1 miejsce z wodospadem zrobionym z waty ale to nie spotkało się z entuzjazmem sędziów ADY i uważam słusznie bo jeśli dojdzie do tego że w akwarium będzie standardem robienie czegoś na siłę i będzie w nim pływać zwykła wata z apteki to chyba zacznę interesować się malawi . Już i tak robienie strumyków z białego kwarcu uważam za przesadę

Miałem na myśli poziom, względem poprzednich edycji konkursu.

Co do strumyków, to co jak co, ale ten wymiata:

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=41717
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 01:08
Post: #8
RE: wyniki konkursu AGA 2011
No tak tylko że ten poziom jest bardzo podobny do ADY bo większość prac jest wysłana tu i tu . Kłania się regulamin ADY który mówi że mogą brać udział tylko prace nigdzie nie publikowane . Ponieważ AGA była później więc to przeszło inaczej na konkursie ADY by odpadli . Czyli mamy dwa razy ten sam konkurs tylko inny zestaw sędziów i regulamin i tego właśnie ADA chciała uniknąć . Jak widać i w tym konkursie też zdarzają się wpadki .

Co do strumyka kolegi Piotra to muszę przyznać że to pierwsza kompozycja w której strumyk łączy się w całość a nie wygląda jak odkrywkowa kopalnia soli . Bardzo mi się podoba Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2011, 01:27
Post: #9
RE: wyniki konkursu AGA 2011
Wiesiu, nie masz racji. Regulamin ADY stanowi pewne wyjątki, takim wyjątkiem jest konkurs AGA, gdzie startując w konkursie, można od razu zaznaczyć, czy chcesz wystawrtować w przyszłorocznym konkursie ADA. jeśli zaznaczysz tą opcję, to w kolejnym roku AGA zgłosi Cięsama na IAPLC.

Wpis o tym że praca nie może być publikowana jest dlatego, że takiego zdjęcia nie da się zweryfikować do kogo ono faktycznie należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2011, 01:33
Post: #10
RE: wyniki konkursu AGA 2011
Co ciekawe pierwsze miejsce w kategorii do 120 l bez użycia CO2 Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2011, 11:55
Post: #11
RE: wyniki konkursu AGA 2011
Prace oceniane przez sędziów są anonimowe (tzn mają tylko swój numer ) i myślę że taki jest cel tego punktu w regulaminie ADY . Jeśli taka praca już jest gdzieś opublikowana i jest znany autor to może mieć to wpływ na ocenę .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zwycięzca Konkursu AQUAEL w drodze do Amazonii! kocan1 2 6,992 03-09-2012 17:25
Ostatni post: kocan1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości