Odpowiedz 
sklep "zoologiczny" CH Pestka
14-11-2011, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2011 19:12 przez pacmann.)
Post: #1
Thumbs Down sklep "zoologiczny" CH Pestka
Poruszając ten wątek chciałbym na wstępie zaproponować jedną rzecz.
Mianowicie powinniśmy wyodrębnić sklepy godne polecenia i te które powinniśmy omijać szerokim łukiem.
Będąc w galerii pestka zajrzałem do sklepu zoologicznego. Szukałem gąbki do filtra wewnętrznego.
W części akwarystycznej nie znalazłem nic ciekawego. Nie było prawie nic, sprzętu karm etc. W akwariach zupa rybna.
Akwaria zaniedbane a w wielu martwe ryby. Zdjęcie na dole wypowiedzi.(sorki za jakość ale po pierwsze nie ma co oglądać po drugie tel. kom.)
W sklepie "pracowały" dwie lolitki które zainteresowane były jedynie (podsłuchałem) kto im jakiego smsa w weekend wysłał)

Irytuje mnie sytuacja kiedy coś takiego się dzieje. Mój apel o wyodrębnienie sklepów do których nie powinniśmy zaglądać wynika z kilku aspektów.
1. sklep zoologiczny który nie dba zwierzęta nie powinien sprzedawać/zarabiać. Może inni tego nie widzą ale my powinniśmy o tym mówić.
2. Personel w sklepie powinien się zajmować zwierzętami , dbać o ich dobro. Właściciele takich sklepów (w galeriach) rozbijają się luksusowymi autami, mając gdzieś zwierzęta(to tylko towar) nie zatrudniają ludzi z wiedzą i umiejętnościami bo są zbyt drodzy.
3. Wspieralibyśmy dobry personel, wielu wspomniało w tym dziale o Kubie, ja też go znam i wiem że tacy jak on maja problem z dobrą pensją choć mają wiedzę i są oddani sprawie.
4. Bojkotując sami i namawiając naszych znajomych do tego (a zapewne każdy ma takich co mają rybki, koty, psy, chomiki ptaki etc) dajemy szansę tym sklepom które są małe ale pełne miłości dla zwierząt. Które chętnie pomogą nam, dajmy im szansę.

POPIERAJMY PROFESJONALIZM i uczciwość, nie nabujajmy kasy tym co i tak już ją mają a zwierzęta traktują jak ziemniaki cegły czy inny towar.

obiecane zdjęcie.
[Obrazek: zdjcie0124v.jpg]

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2011, 19:11
Post: #2
RE: sklep "zoologiczny" CH Pestka
Popieram w 100 % taka inicjatywę - sklep nędzny byłem ostatnio ,te sprzedawczynie w ogóle się z krzeseł nie ruszają Bag

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2011, 23:59
Post: #3
RE: sklep "zoologiczny" CH Pestka
Byłem kiedyś w tym sklepie. NędzaSmile Wyszedłem po dwóch minutach:)Albo i szybciej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2011, 08:03
Post: #4
RE: sklep "zoologiczny" CH Pestka
może zmienił się właścicielSmile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2011, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 16:31 przez DUANDR.)
Post: #5
RE: sklep "zoologiczny" CH Pestka
Dobrze, że globoos napisał o tym sklepie. Zgadzam się z jego opinią w 100%.
Jaki by nie był właściciel to sklep wygląda bardzo nędznie. Asortyment kiepski, w akwariach syf, ceny jak to w sklepach "marketowych" wysokie, obsługa niekompetentna.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 22:49
Post: #6
RE: sklep "zoologiczny" CH Pestka
Wprawdzie nie w Pestce, ale również "Rogasiowy Kątek" - ten z Obornickiej - przestał istnieć.
Niestety przez ostatnie dwa dni nikogo na miejscu nie zastałam i nie wiem, czy jest coś godnego uwagi na wyprzedaży...
[Obrazek: 12062013809_zps6bd8303f.jpg]
[Obrazek: 12062013810_zps5bde42b1.jpg]
Ale niespecjalnie się dziwię, że punkt upadł.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2013, 14:09
Post: #7
RE: sklep "zoologiczny" CH Pestka
Zgadzam się całkowicie z globoos, najbardziej godne pożałowania są te sklepy w centrach handlowych, nie trzeba się nawet znać na akwarystyce by widzieć co tam się dzieje. Dwa razy kupiłam ryby w popularnym Kakadu i wszystkie zdechły po zaledwie tygodniu od kupna. Nie mówiąc już o tym, że nie raz widywałam rybie trupy leżące na dnie.
Swoją drogą nie jedno można powiedzieć o Lupusie, który się tu reklamuje. Powiem tylko: unikać szerokim łukiem...
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sklep zoologiczny "GUCIO" w Swarzędzu na osiedlu Macieja Mielżyńskiego 138/24 smoko 0 8,174 02-11-2011 09:04
Ostatni post: smoko



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości