Odpowiedz 
akwa 30 L za 37 zł :)
09-11-2011, 20:39
Post: #1
akwa 30 L za 37 zł :)
Chce zrobić dziecku małe krewetkarium więc kupiłem na allegro już w sumie takie drugie akwarium szklane 30 L za 37 zł to jest mój pierwszy pomysł na jego obsadę i na razie mnie się podoba choć braknie tam jeszcze małych niskopiennych roślin
Lampa (demontaż) firmy LUG 2x13W PL-C 2pin 840
baniaczek w sumie drugi dzień funkcjonuje

[Obrazek: zestawb.jpg]
gięte akwarium szklane+podkładka+tło+filtr+górna szybka

[Obrazek: filtry.jpg]
filtr

[Obrazek: gres.jpg]
gres 25Kg za 14zł w kamieniołomie grubość ziarna około 5-6 mm

[Obrazek: akwa2.jpg]
tak wygląda po dwóch dniach pierwszy pomysł

[Obrazek: gicie.jpg]
a tak z narożnika
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2011, 22:10
Post: #2
RE: akwa 30 L za 37 zł :)
jak dla mnie ekstra.
37zł za samo szkło ? jaka cena za wszystko?
Kolejne pytanie: gres z kamieniołomu.... w foliowych paczkach? gdzie ten kamieniołom? udostępnisz namiary.
Kolejne pytanie.... co to za oświetlenie

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2011, 23:12
Post: #3
RE: akwa 30 L za 37 zł :)
Zdjęcie pierwsze to jest cały zestaw za 37 zł ( baniak , podkładka , tło , filtr, górna szyba )
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22014299 a to jego inne przedmioty a na końcu akwaria . Akwaria do odbioru w Luboniu .

Gres kupiłem jak się jedzie Ul Lutycką od ronda Obornickiego po lewej stronie jest ulica Podolańska przed przejazdem kolejowym . I tam jest ten kamieniołom . Tam jeszcze kupisz fajne kamyki ( skałki ) do baniaka takie jak na końcowych zdjęciach Za te co widać zapłaciłem 7 zł

Jeżeli chodzi ci o lampę to jest lampa typu DOWNLIGHT czyli lama normalnie montowana pod tynk np w nide czy kaseton http://www.dpp-lighting.com/?oswietlenie,12 (a ja położyłem na szybie) bez przeróbek
Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2011, 12:36
Post: #4
RE: akwa 30 L za 37 zł :)
Wink ładnie toto wygląda
faktycznie przydało by się troszkę roślinek niskich
a o kamieniarzu na Podolańskiej wiemy od dawna Wink (róg Podolańska/Lutycka - wjazd od Podolańskiej Wink)
bazalcik 14 zila za 25kg Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2011, 16:30
Post: #5
RE: akwa 30 L za 37 zł :)
Uwaga, będzie brutalnie Smile Przede wszystkim zastąp fototapetę jednolitym tłem. Całość jest strasznie płaska, korzeń można ustawić bardziej ukośnie(obsadzić mchem), czy dodać jeszcze jeden (polecam red moor), no i ten kamień na przodzie...rozbij młotkiem na mniejsze. W miejsce kamienia lepsze będą niskie rośliny. Będę na spotkaniu w środę 16 i chętnie podzielę się mchami, krewetkami i innym zielskiem, więc będziesz mógł sobie wybrać coś dla siebie.
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2011, 11:55
Post: #6
RE: akwa 30 L za 37 zł :)
To jest pierwsze próba . W dużym baniaku mam najmniejsza roślinę to Anubias minima potem same wysokie no i mech nazwa NN w sklepie na panoramie nie wiedza
tło i tak i tak zniknie za roślinami , na temat korzenia (red moor) tez myślałem a drewienko pokryje tym mchem NN . No i ten kamień na przodzie zniknie jak tylko kupie jakieś roślinki mniejsze i tu mi wchodzi druga opcje czy to będą rośliny co lubią światło czy cień i jaka temperatura wody nawet grzałki nie kupiłem bo nie mam konkretnego pomysłu . Im więcej oglądam zdjęć tym gorzej
PS. dzięki za zaproszenie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2011, 15:00
Post: #7
RE: akwa 30 L za 37 zł :)
Bardzo mi sie podoba pomysl z tym jasnym łupkiem na dnie Smile czekam na rozwój akwa

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości