Odpowiedz 
Eheim bioMech
08-11-2011, 00:47
Post: #1
Eheim bioMech
Kombinuję nad ulepszeniem filtracji w moim JBL 700e i chciałbym wymienić wkład ceramiczny. W ferworze zakupów całej gamy sprzętu nie pamiętam czy nabyłem jakiś lepszy lub gorszy (tańszy lub droższy) tenże wkład 7 miesięcy temu. Trafiłem na bioMech wspomniany w temacie.
cytat dystrybutora:
"EHEIM bioMECH to nowy mechaniczno-biologiczny wkład filtracyjny do wysoko wydajnego uzdatniania wody.
EHEIM bioMECH zapewnia doskonałą filtrację mechaniczną, ze specjalnymi kieszeniami na zanieczyszczenia oraz szybszy i bezpieczniejszy rozkład toksyn dzięki optymalnej strukturze porów.

- Specjalne kieszenie do zatrzymywania brudu gwarantują, że zarówno duże i małe cząstki brudu zostaną skutecznie uwięzione
- Optymalna struktura porów zapewnia szybszy i bezpieczniejszy rozkład toksyn
- Neutralne pH

EHEIM BioMECH jest wielokrotnego użytku i łatwy do czyszczenia - wystarczy po prostu wypłukać w letniej wodzie. Materiał nadaje się do akwariów słodkowodnych i morskich"

Jakie macie zdanie na temat produktów zwanych "ceramiką"? Czy zwykłe od Filtusa są zbliżone do Sery, JBL czy Eheima? Czy jednak jest to niebo i ziemia.
Drugi problem dla mnie, to zachwalane w bioMechu wyłapywanie brudu i możliwość wypłukiwania tego wkładu w "letniej wodzie". Jako kandydat na akwarystę szczególnie zostałem uczulony na fakt absolutnie delikatnej postawy, w kwestii ingerencji w materiały filtracyjne.
Rozumiem, że przepłukania należy dokonać w wodzie podmienianej z akwarium czy jednak ceramika w tym przypadku nie pozbędzie się również naszych kochanych bakterii?

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2011, 01:00
Post: #2
RE: Eheim bioMech
Zadaniem ceramiki jest stworzenie jak największej powierzchni dla bakterii nitrifikacyjnych a nie siedliska brudu .
Dlatego jednym z jej parametrów jest powierzchnia / litr . Im jest większa tym jest lepiej . Ale nie zawsze kierowanie się tym kryterium jest decydujące . Ceramika o max dużej powierzchni często jest gęsta i w filtrze daje duży opór więc przy większych przepływach stosuje się różnej wielkości rurki czy kulki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości