Odpowiedz 
Wypławki
05-11-2011, 14:29
Post: #1
Wypławki
Ostatnio w swoich krewetkariach zauważyłem sporą ilość wypławków . Planuję użyć No-planarie i w związku z tym mam kilka pytań : w zbiornikach jest dość duża ilość świderków i po zastosowaniu ww środka zapewne padną , co z trupkami ( ich ilość zwiększy NO3 ) i po jakim czasie zrobić podmianę .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2011, 15:08
Post: #2
RE: Wypławki
Jezeli masz podloze typu ada , ebi itp to zapomnij o no-planari , ja uzylem jej w 4 baniakach . tam gdzie byl bazalt zadzialala bez problemu , tam gdzie miałem Shrimp Set prawie w ogole nie pomogła.
U mnie helenki wytłukła od razu a mircozatoczkow i świderkow nie ruszyla

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2011, 15:51
Post: #3
RE: Wypławki
Właśnie nasunęło mi się pytanie czy wypławki zagrażają krewetkom czy też psują tylko efekt wizualny , pytam ponieważ w internecie jedni mówią że z powodzeniem hodują krewetki w akwariach z wypławkami a drudzy że wypławek potrafi zabić nawet dorosłą krewetkę - a jak jest waszym zdaniem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2011, 23:42
Post: #4
RE: Wypławki
Był na ten temat ciekawy wykład kolegi z KSA na spotkaniu krewetkomaniaków w 2010 roku . Pojawiają się w naszych akwariach wypławki z importu . Czasami są to bardzo drapieżne i niebezpieczne osobniki . Jeśli ci się taki trafi to może i zabić krewetkę .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2011, 23:55
Post: #5
RE: Wypławki
Osobiście nie widziałem, żeby wypławki atakowały dorosłą krewetkę; jak się zaplątały gdzieś pod podnóża to krewetki robiły sprytne uniki. Jednakże widok tych oślizgłych potworów doprowadził mnie pewnego pięknego dnia do szału. No planaria - tydzień i nie stwierdziłem żadnej wypławki. Ciekawostką jest, że nagle młode krewetki zaczęły wychodzić z ukrycia. Kurację stosowałem na zwykłym bazaltowym podłożu.
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2011, 10:12
Post: #6
RE: Wypławki
Po pierwszej dawce widać , że wypławków jest mniej i widać tylko pojedyncze sztuki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. kamil87 10 18,635 11-08-2011 11:05
Ostatni post: kamil87



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości