Odpowiedz 
Problem z krewetkami
31-10-2011, 01:21
Post: #1
Problem z krewetkami
Witam wszystkich serdecznie

Mam problem z krewetkami
założyłem je jakieś pół roku temu 2 szt. jedno 90l drugie 25l
90L:
w dużym trzymałem red cherry jakieś 20 szt. (w wakacje) Po czym od kumpla kupiłem (8szt.)yellow, drugą partie red cherry, i (7szt.)green.
wybarwiły się w miarę ładnie oprócz green(te dość słabo).
mam też helene i otoska (na glony).
bazalt niestety za duża gradacja, ale już kupiłem taki 1-2mm ale nie wiem jak wymienić bo już porodziły się malutkie krewecie prawdo podobnie yellow a nie chciał bym ich zabić. mam trzy rodzaje roślinek
nie wiem jakie xD http://img831.imageshack.us/img831/7403/img0095wb.jpg
jak widać na fotce liść ketapangu filtr aqua szut dość wydajny z aktywnym wędlem. a krewetki nadal mi padają tak dość rzadko ale padają
ph 7,4 gh 8 kh 0-1



mam też to akwa
25l: w nim trzymałem przez jakiś czas red cherry ale tylko przez 2 tygodnie po czym znalazły się tam red Crystal 7 szt. też w wakacje od kolegi one mi padały o wiele częściej bo po 2 miesiącach mam już tylko 2 szt. Które musiałem wrzucić teraz do 90l bo padł mi filtr.
w małym akwa mam PH7 gh 8 kh 0-1
mam tam mech korzeń podłoże specjalne dla krewetek obniżające ph jakieś 2 ślimaczki


wodę w akwariach wymieniam tak co tydzień lub dwa tygodnie.
oczywiście Ro z mineralizatorem.

dwie świetlówki po 30w dla roślinek


no i chce chodować te red Crystal a tu okazuje się że nawet yellow czy red cherry mi padają

Zgłaszam się do was o pomoc bo mi już brakło sił i nie mam pomysłów na te akwa
z góry dziękuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 13:28
Post: #2
RE: Problem z krewetkami
To ja mam takie pytanie jak podnieść samo kh ???Biggrin

http://dyskowce.info/index.php?action=re...feredby=10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 21:14
Post: #3
RE: Problem z krewetkami
teraz sprawdziłem i kh w zbiorniku
90l wynosi 3 a
25l ma 0-1 do ilu mam podnieść ?

a w filtrze pomyliłem się nie ma węgla tylko http://allegro.pl/filtus-500-ml-nitras-w...21867.html wypalona glinka

żeby sprawdzić no2 i no3 to muszę poczekać bo jutro wszystko pozamykane dam znać jak sobie już kupie testy.

a gąbki oczywiście czyszczę w zlanej wodze xD
a staram się zlać te 20% wody czasami troszkę więcej.

I najważniejsze jak zmniejszyć ilość NO2 i NO3 ?
co masz na myśli pisząc że woda jest dojrzała bądź nie dojrzała ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2011, 13:31
Post: #4
RE: Problem z krewetkami
Witam ponownie

pożyczyłem testy zooleka od kumpla i okazało się że no2 jak i no3 mam zerowe.

w akwarium 90l miałem bardzo duży żwir i wydawało mi się że to przez niego wszystko się działo.
po prostu wpadały tam resztki jedzenia jak i odchody. powstały w tym dnie takie mini dżdżownice koloru białego i takie bagienko się zrobiło. a mimo to no2 0 czy tam te 5
i wczoraj się zdenerwowałem postąpiłem pochopnie i wymieniłem żwir nie zwracając uwagi na to że młode mi się niedawno urodziły.
przelałem z 50l do akwarium i przerzuciłem krewetki po 10 min patrze a wszystkie krewetki LEŻĄ BOKIEM wstąpiła we mnie wielka złość. prawdo podobnie w tamtym akwarium coś było co je odużyło albo coś. no i na szybko wymieniłem żwir poukładałem rośliny zalałem starą wodą i 15l nowej.
włożyłem krewetki i co żyją ale cały czas tak podrygują ;/ znaczy widać że te żuwaczki się im ruszają ale one leżą bokiem niektóre odżyły. od czasu do czasu zaczną nagle się ruszać i wypłyną trochę do góry po czym bezwładnie spadają. w dołkach żwiru to wygląda jak zbiorowa mogiła.

nie wiem co mam robić mam czekać czy jak ?
wlałem też trochę tych bakterii do akwarium bo kumpel mi dał trochę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 21:35
Post: #5
RE: Problem z krewetkami
jeżeli chodzi żwir to już wymieniłem xD
ten gruby żwir odmulałem albo raczej starałem się go odmulić.
ale za dużo wody przy tym schodziło i nigdy nie wyczyściłem wystarczająco dobrze.
wcześniej miałem żwir gradacji 0,8 cm do 1 cm
teraz mam 1-2mm przynajmniej nie będzie się działo nic złego bez mojej wiedzy pod żwirem.


krewetek nie przełożyłem nigdzie bo ten felerny zbiornik wyrzuciłem (nie chciałem ryzykować)
a same krewecie teraz się mają dobrze oczywiście nie wszystkie ale większość przeżyła.
więc je tam zostawię tylko będę sprawdzał jak tam parametry akwarium. a w między czasie
zresetuje zbiornik 25l bo ostatnio mi filtr padł woda mi się mętna zrobiła.
co prawda włożyłem nowy filtr ale to nic nie dało nadal mętna.

I tu takie pytanie jeżeli zacznę ruszać podłożem organicznym i wymienię wodę na nową, i od mule cały żwir, pozbędę się niektórych roślinek. To po jakim czasie akwarium będzie gotowe dla jakiś krewetek ?

chyba że może masz jakiś lepszy pomysł na doprowadzenie tego 25l zbiornika do ładu ?

Słyszałem też dużo złego na temat firmy zoolek. Dlatego zamierzam sobie kupić testy ale JBL są dobre czy proponujesz jakieś lepsze ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 22:52
Post: #6
RE: Problem z krewetkami
Podłoże organiczne to znaczy aktywne coś jak Red Bee Sand . Takiego podłoża się nie odmula , na spokojnie poczekaj około tygodnia na wyklarowanie wody . Napisz jakie to podłoże aktywne jeśli jest to Shrimp Sand to zmień je na coś lepszego typu Shrimp Soil Ebi Golda albo Red Bee Sand ( do takiego zbiornika wystarczy już z 3l , jak chcesz mogę podać gdzie sprzedają na litry ) . Ph na poziomie 7 to trochę za wysokie , najlepiej utrzymuj je na poziomie 6 - 6,5 . Wracając do podłoża -najlepiej go nie ruszać , bo syf ze spodu zostanie przemieszczony na wierzch i zbiornik będzie wyglądał nieestetycznie . Jeśli chcesz szybciej wystartować zbiornik warto dać pod podłoże jakieś bakterie nitryfikacyjne oraz witaminy . Co do Crystali kup na początek gradacje C,B i jeśli te będą się mnożyły podmieniaj je systematycznie na wyższe gradacje . Po co chcesz wymieniać całą wodę skoro wiesz że to Ro z mineralizatorem i nie ma w niej żadnych metali ciężkich w stężeniach groźnych dla krewetek ? Co do testów ja używam testów Sery i jestem z nich bardzo zadowolony .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 23:12
Post: #7
RE: Problem z krewetkami
podłoże jakie mam w 25l zbiorniku to Ebi Gold- Shrimp Soil kupiłem go u garnelli xD ale możesz powiedzieć gdzie jeszcze mogę kupić bo chciałbym dokupić.

ph mierze zolekiem więc nie jestem pewien czy na 100% jest takie xD i w jaki sposób zbić to ph kupiłem własnie trochę szyszek olszy czarnej tylko to mnie trochę denerwuje że będę miał herbatę z akwarium xD jest może jakiś inny sposób ?

czy te bakterie nitryfikacyjne mogę kupić w zoologicznym ? jak tak to czy są firmy ? jak tak to jakiej kupić ?

jakie witaminy mam im dać skąd mam je wziąć czy też z zoologicznego i jaka firma najlepsza ? (wrzucam im trochę pyłku pszczelego ale nie wiem ile tego dawać i jak często)

w wakacje kupiłem te Crystal słabą gradacje i nie wiem co się stało ale padły. jak nic nie zmienię w tym akwa to się boje że te nowe też padną.

a w tych testach no2 miałem 0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2011, 18:57
Post: #8
RE: Problem z krewetkami
Ebi golda można kupić albo w akwarystyczny24.pl ( sprzedaż tylko w 9l workach ) albo na swiatkrewetek.pl ( worki 9l i sprzedaż po 1l ) . Z szyszkami robię tak , że na początku wrzucam je do jakiegoś pojemnika z wodą i są tam do czasu aż zatoną oraz wyrzucą z siebie największą ilość garbników zabarwiających wodę ( moim zdaniem od szyszek lepsze są liście migdałecznika albo dębu nie wydziwiaj z jakimiś preparatami Ph- lub coś w tym stylu ) . Najlepsze bakterie ma Mosura ( pod nazwą Bt9 ) , co do witamin Old sea mud powder ( również Mosury ) . W Poznaniu raczej nie do dostania , lepiej kupić w internecie ( masz nawet te 2 specyfiki sprzedawane w pakiecie w ilości potrzebnej do zastartowania 1 baniaka w sklepie swiatkrewetek.pl ) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2011, 18:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2011 18:28 przez dendi10.)
Post: #9
RE: Problem z krewetkami
krewetki przerzuciłem do małego zbiornika i zamierzam się zając tym 90l.

dzięki za ten zestaw już mam go w koszyku teraz tylko patrze co jeszcze kupić.
jest tylko mały problem bo te preparaty trzeba wysypać pod żwirem ale jak mam to zrobić skoro one są już zalane ?
czy jest jakaś inna metoda ?

jeszcze jedno pytanie bo mam dostęp do dębów ale nie wiem kiedy zebrać liście i jak je przygotować.

mam parę liści ketapangu w szafce a w akwarium po 1 liściu.
ten liść już tam leży dobre dwa miechy i dopiero widać że krewetki na brzegu je podjadają. Ph mam tak 6,7

ale słyszałem jedną bardzo wmarzną rzecz. Liście wyhodowane w Polsce nic nie dają i że ważne są te które są importowane. czy to prawda ?


Pokarze wam jak wygląda akwarium po zmianie żwiru http://img641.imageshack.us/img641/9086/img00991t.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2011, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2011 19:13 przez SzymonPieta97.)
Post: #10
RE: Problem z krewetkami
No i elegancko , ja bym jeszcze ten korzeń obsadził mchem ( jak chcesz sporą kępę to pisz na pw ) . Z tymi sprowadzanymi liśćmi to bzdura , bo tutaj głównie chodzi o garbniki ( a co te wyhodowane w domu by miały mieć ich mniej ? wątpię ) . Liście najlepiej zbierać wiosną i te brązowe które przez zimę były na drzewie , i ważne aby dęby były oddalone od jakiejkolwiek drogi . Jak już kupujesz to na twoim miejscu kupił bym jakieś jedzenie dla maluszków .Te bakterie i witaminy również można dodawać do wody , jak nie dałeś ich pod podłoże .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2011, 19:03
Post: #11
RE: Problem z krewetkami
Takie mam pytanie dlaczego wiosną najlepiej ? jakiś powód czy to tylko coś w stylu przesądu xD ?

Chce kupić dla maluszków jedzonko i te bakterie, witaminy. Ale nie jestem pewien czy to wszystko.

Tylko nie wiem jak dawkować te witaminy i bakterie, podpowiesz mi coś na ten temat ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2011, 19:46
Post: #12
RE: Problem z krewetkami
Instrukcje masz napisaną na opakowaniu . Wiosną , aby wszystkie bakterie się wymroziły przez zimę .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2011, 11:40
Post: #13
RE: Problem z krewetkami
A jak bym włożył do zamrażarki. Nie było by lepiej mniej by były wymęczone przez pogodę i słońce
nie były by takie wypłukane.

masz jakieś ciekawe krewetki bo teraz mam ich trochę mało xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości