Odpowiedz 
Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
29-10-2011, 01:01
Post: #1
Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
Koniecznie potrzebna brutalna ocena:

https://picasaweb.google.com/10746150059...directlink

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2011, 08:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2011 08:02 przez SzymonPieta97.)
Post: #2
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
Wszystkie rośliny przesuń na tył . Obsadź ten korzeń mchem , możesz też góry tych kamieni obsadzić mchem . Zmień tło na jednolite czarne .Po co grzałka przy tych rybach jakie masz ( ja trzymam je bez grzałki ) . Ile to akwarium ma litrów ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2011, 11:25
Post: #3
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
to jest 43l brutto, tylko akwarium stoi w takim miejscu, że woda w wiaderku obok osiągnęła 19 stop. C. Nie wiem czy to by starczyło na:
corydoras pygmeus
boraras maculatus
boraras brygittae
Heterandria formosa
Micropanchax macrophthalmus
Neocaridina heteropoda

???

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 14:00
Post: #4
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
Tak jak już Szymon wcześniej napisał, ja również zmieniłbym tło na czarne.
Jakie masz tam oświetlenie? Sądząc po roślinach niezbyt mocne.
Może w takim układzie skupić się na mchach, jest teraz tego tyle.. może Mikrozorium jakieś, pięknie wygląda i nie ma dużych wymagań. Do tego zrobiłbym coś z tym korzeniem, bo jakoś tak płasko leży na dnie.
Ogólnie trudno tu doradzić coś konkretnego bo na razie wygląda to jak by piorun dupnął w szczypiorek - miało być brutalnie Tongue
Na twoim miejscu pooglądałbym w necie zbiorniki podobnych gabarytów. Wybrał to co mi się podoba.
Poczytał co tam rośnie na którym planie i dlaczego. Sprawdził czy będzie rosnąć też u mnie (oświetlenie CO2). Na koniec zebrałbym potrzebne gatunki roślin, wywalił wszystko ze zbiornika i układał od nowa.

Ps.
1. Jeżeli chcesz zrobić zdjęcia baniaka, które nie będą wyglądały tragicznie, to wyłącz lampę w aparacie.
2. Przeczyść przednią szybę z wew. i zew. (zacieki)

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 16:41
Post: #5
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
cholerka, jestem zdruzgotany Smile
mam świetlówkę w belce 6400k; 18W, miałem również włączoną świetlówkę 8W ale 2500k.
no dzięki za cenną i bolesną Smile konsultację.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 17:41
Post: #6
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
nie no nie bierze tego tak do siebie Smile to tylko moja opinia Smile, a ja tam żadnym wyznacznikiem nie jestem!

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 23:25
Post: #7
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
a tam, odpuszczam sobie zabawę w aranżacje, no nie mam do tego talentu, na razie zadbam o rośliny i stworzenia Smile
ale dzięki za sugestie.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2011, 23:31
Post: #8
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
na poczatku chcialam pogratulowac tytułu Thumbsup Lol

tak jak wyzej, czarne tło, ja bym zakryła filterek czyms no i dla mnie czarny bazalcik to podstawa

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 00:26
Post: #9
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
A ja powiem tak,też mi wszyscy mówili czarne tło czarne tło i czarny bazalt i pewnie jak by były to czarne rośliny i żałobniczki. I masz klimat na czasie-cmentarny.Ja osobiście nie lubię tła w ogóle ale u ciebie zostawił bym to co jest(dodaje głębi).Jak dołożysz światła to rosliny zarosną ci ten malutki baniaczek.Dlatego postawił bym na cieniolubne roślinki i zmiksował korzeń z kamieniami które są bardzo ładne,zawsze możesz gdzieś podpatrzyć jakiś pomysł i przenieś go do siebie po swojemu.I nie zapominaj o podstawowej zasadzie to są twoje klocki i ty się nimi bawisz,a jak sie komuś to nie podoba to niech sobie patrzy na swoje.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 08:46
Post: #10
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
(02-11-2011 00:26 )dolichopterus napisał(a):  I nie zapominaj o podstawowej zasadzie to są twoje klocki i ty się nimi bawisz,a jak sie komuś to nie podoba to niech sobie patrzy na swoje.

Całkowicie się zgadzam, z jedną uwagą kolega prosił o ocenę, a wiadomo każdy oceni pod kątem swoich upodobań. Ja np. lubię czarne tło Smile.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 10:22
Post: #11
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
a ja np. lubię żałobniczki Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2011, 11:04
Post: #12
RE: Co: Włożyć? Wyjąć? Przesunąć?
tytuł specjalnie prowokacyjny dałem żeby ludziska zajrzeli Smile no i nareszcie się posypało trochę więcej komentarzy.
Dzięki Dolichopterus za wlanie otuchy! Biggrin w serducho,
ale pozostałym również bo miało być brutalnie - o to chodziło.
Na niektórych fotach specjalnie użyłem lampy żeby wyodrębnić tło i tylne partie akwarium i nadziać się na sugestie. Właśnie wkładając takie tło chciałem uzyskać "głębię" którą zauważył Dolichopterus. Muszę Wam powiedzieć że ta tapeta jest chyba najdroższa na rynku - marki Juwel Smile.
W większym zbiorniku mam już czarnidło na tyłach i chciałem właśnie spróbować czegoś innego.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości