Odpowiedz 
zbiorniki na wode
26-10-2010, 17:30
Post: #1
zbiorniki na wode
Chciałem sie podpytać w czym trzymacie wodę do podmian. Ja używam do tego wiadra i kilku butelek 5l, tylko trochę mnie to zaczyna irytować. Wolałbym jeden duży zbiornik (np taka duża butla jak do dystrybutorów "dar natury"), tylko że z takiego ciężko już wodę nalewać - grawitacyjnie sie nie da, a z "łapy" tez niewygodne bo ciężkie i trzeba wlewać małym strumieniem. No chyba że jakaś pompa pozwalająca wtłoczyć wodę z dołu do góry - spotkaliście sie gdzieś z takim rozwiązaniem?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2010, 17:55
Post: #2
 
Kiedyś w CHEMII przy Głównej widziałem kilku litrowe baniaczki z kranikiem.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2010, 23:43
Post: #3
 
Owszem są pompki do przelewania płynów np. w Castoramie ale osobiście wolałbym przelewać jakąś pompką akwarystyczną bo zawsze się akwaryście przyda . Nadają się do tego wszystkie pompki fontannowe do ogrodów wodnych . Rozpiętość mocy i wydajności oraz słupa podnoszenia wody jest bardzo szeroka . Musisz sobie wybrać . Co do zbiorników to albo taki po wodzie do picia. Jeśli chcesz większe to musiałbyś sprawdzić w Aquanurcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2010, 00:06
Post: #4
 
alarmowiec napisał(a):Owszem są pompki do przelewania płynów np. w Castoramie ale osobiście wolałbym przelewać jakąś pompką akwarystyczną bo zawsze się akwaryście przyda . Nadają się do tego wszystkie pompki fontannowe do ogrodów wodnych . Rozpiętość mocy i wydajności oraz słupa podnoszenia wody jest bardzo szeroka . Musisz sobie wybrać . Co do zbiorników to albo taki po wodzie do picia. Jeśli chcesz większe to musiałbyś sprawdzić w Aquanurcie.


Dzięki za podpowiedź, poszukam czegoś takiego
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2010, 00:20
Post: #5
 
Co do baniaków to możesz sprawdzić na Św. Wojciecha w chemii tam są podobno beczki po 70 i 100 l . A co do pompek to polecam Circulator do pompowania i napowietrzania wody w akwarium,są od 350 do 1100 l na godzine i ten najmocniejszy podnosi wode na ok. 100 cm.Więc raczej powinien dać rade bez problemu.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2010, 21:32
Post: #6
 
Ja mam 30l baniak z kranikiem przy dnie.
Ja swój kupiłem w Leroymerlin.
(są jeszcze większe i mniejsze)

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2011, 16:38
Post: #7
 
Ja korzystam z 2 plastikowych kanistrów 30 i 20l(z kranikiem) Smile

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 03:18
Post: #8
 
ja leję z kranu. Przy low-techu nie ma podmian a tylko uzupełnianie wody wyparowanej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 09:26
Post: #9
 
A ja wykorzystuje taka miskę plastikowa z rączkami , jak do kąpieli małego dziecka Biggrin. 60l pojemności + chiński filtr wew 1400l/h , który przepompowuje mi ta miskę na wysokość 1,5m w około 5 min Smile

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2011, 11:42
Post: #10
 
Biter, jak Ciebie może to irytować, przecież do 160l to chyba aż tak się nie na machasz leniu Lol Zdecydowałeś się na jakieś wygodne rozwiązanie?

My trzymamy w kanistrach po wodzie demineralizowanej 5l, ja dolewam jak wyparuje trochę, a Doli jak robi podmianki to śmiga z wiadra. Ja nie narzekam Smile

P.S. Dzięki wypowiedzi Przedmówcy Smoko zaczynam się na poważnie martwić o wanienkę dla dziecka (która już robiła za zbiornik na przetrzymanie roślin). Wink

[Obrazek: FMn7BkQ.jpg][Obrazek: FMn7p2.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2011, 00:17
Post: #11
 
cavia napisał(a):Biter, jak Ciebie może to irytować, przecież do 160l to chyba aż tak się nie na machasz leniu Lol Zdecydowałeś się na jakieś wygodne rozwiązanie?

Wiesz, temat ma już kilka miesięcy i nie ja go teraz odświeżyłem wiec dawno zrobione Wink
Mam dwa zbiorniki 20litrowe (schowane na stałe w szafce), nalewam do niech wodę za pomocą długiego zdejmowanego węza wprost z łazienki, a do zbiorników wodę zanosi tania pompka aquaszuta. Wygodnie i estetycznie bo żadne wiadra ani butelki mi sie teraz na wierzchu nie poniewierają Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  1 filtr 3 zbiorniki - jak to rozgrysc HOLI 6 12,423 06-02-2013 14:14
Ostatni post: pacmann



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości