Odpowiedz 
Testy NO3 - jakie dwu składnikowe
27-10-2010, 17:12
Post: #1
Testy NO3 - jakie dwu składnikowe
Cześć

Różne testy, różnych firm kupowałem i głównie różniły się one ceną i dokładnością dołączanego wskaźnika. Ale sposób ich wykonywania był zwykle taki sam.
A dzisiaj się zdziwiłem. Skończył mi się składnik do testu NO3 firmy JBL, a będąc zdeklarowanym poznaniakiem, zesknerzyłem 48zł i za 21zł kupiłem zooleka.
I jakież było moje zdziwienie, gdy się okazało, że zoolek jest trzy składnikowy. Najpierw kropelki, potem proszek i znowu kropelki.
Pomijając fakt, że wg instrukcji, samo testowanie, powinno wyglądać kompletnie inaczej, niż to opisano na pasku wskaźnikowym, to sam wynik był zgodny z oczekiwaniem.

Ale mam pytanie. Czy oprócz JBL-a, są jakieś testy dwuskładnikowe? Jak to wygląda w przypadku Tetry, Sery czy Tropicala?
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2010, 08:14
Post: #2
 
Do testu jbl na NO3( i nie tylko) są tzw uzupełniacze za połowę ceny więc nie trzeba kupować całego testu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2010, 15:10
Post: #3
 
invincible napisał(a):Do testu jbl na NO3( i nie tylko) są tzw uzupełniacze za połowę ceny więc nie trzeba kupować całego testu Smile
Tak, tak. To już raz kupowałem. Treraz byłem jakby zlekka przymuszony.
Ale ciekawi mnie czy ktoś używa testu NO3 innych firm.
Bo tak nawiasem mówiąc, to te kolory JBL-a jakoś nigdy nie chcą mi pasować do wzornika Smile
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2010, 15:21
Post: #4
 
Ja wypowiem sie odnośnie Sery ponieważ tej firmy używam test
Firma ta ma test na NO3 4 składnikowy najpierw 2x kropelki, nastepnie szczypta proszku i znowu 1x kropelki. Czekasz kilka minutek i porównujesz ze wzorcem. Nie mam problemów z rozróżnieniem skali aczkolwiek podziałka jest duża bo pierwszy kolor to 0 nastepnie 5mg/l
10 mg/l 25 mg/l i 50mg/l (tej ostatniej wartosci nie jestem pewien bo nie mam wzorca przed sobą najwyżej później zrobie korekte)
Generalnie zadowolony jestem z testu ale zdaje sobie sprawe ze i tak pomiar jest na przysłowiowe "oko"

Pozdrawiam
Rafał
Rybki: micropoecilia bifurca, rasbora brigittae, Corydoras Pygmaeus,
krewety: red cherry
rosliny: Hemianthus micranthemoides, Hydrocotyle verticillata, cryptocoryne nevilli, cryptocoryne axelrod, cryptocoryne wendtii, cryptocoryne Pettchii, cryptocoryne krauterii, cryptocoryna parva.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2010, 16:51
Post: #5
 
rafaltra napisał(a):Ja wypowiem sie odnośnie Sery ponieważ tej firmy używam test
Firma ta ma test na NO3 4 składnikowy
O Matko. 4 składniki? A ja myślałem, że 3 to dużo Smile.
Dzieki.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwsze testy jedi1978 0 3,657 18-02-2014 20:13
Ostatni post: jedi1978
  Testy pH Anonymous 6 15,337 27-03-2011 20:01
Ostatni post: henrykc



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości