Odpowiedz 
Dlatego warto kupić Amazonię :)
03-10-2011, 23:15
Post: #1
Dlatego warto kupić Amazonię :)
Witajcie. Ostatnio założyłem kostkę 30x30x30 na Podłożu Olivera Knotta w wersji powder czarnej. Całość obsady roślinnej stanowiły rośliny in-vitro. Że zależało mi na szybkim wzroście roślin, to od razu zacząłem podawać nieziemskie ilości CO2 + EI. Zbiornik wystartował na 100%RO + mineralizator, co dało KH na poziomie 3 stopnie. pH było na poziomie 5,5. Wiecie co się stało ?? Całość staurogyne, pogostemon helferi, rotala green rozpłyneła się w kilka dni. Kilka innych roślin podzieliło by ich los gdybym ich nie przeniósł do innego zbiornika, ale o tym za chwilę. Jedynymi roślinami które tak na prawdę przetrwały to był eleocharis parvula i didiplis diandra.

Jak zobaczyłem co się dziej z roślinami to niektóre w całości niektóre częściowo przeniosłem do zbiornika z półtora roczną Amazonią I. Przesadzenie nastąpiło dwa tygodnie temu. Dziś z rotali green która miała przewie wszystkie łodygi wiotkie, wyszły nowe liście z każdej łodygi, a przesadzałem ją w takim stanie, że kolejnego dnia w tamtym zbiorniku by nie przetrwała. Pogostemon helferi został się w ilości jednej łodyżki, dziś jest w ilości "pół koszyka". Wszystkie przesadzone rośliny rosną.

Aby zobrazować różnice pokażę jak wygląda didiplis który został w kostce z Oliverem Knottem, i jak wygląda ta sama roślina któej częśc przesadziłem do zbiornika ze starą amazonią.

[Obrazek: img0470o.jpg]

Widać że roślina nawet się nie przekształciła z formy in-vitro

[Obrazek: img0469u.jpg]

Tutaj ta sama roślina która była wzięta z pierwszego zbiornika

Oba zdjęcia prezentują stan po dwóch tygodniach od posadzenia rośliny, przy czym didiplis na amazoni wyglądał już tak dobry tydzień temu.

Dodam że zbiornik na amazonii był prowadzony na prawie samej kranówce. Ilość podawanego CO2 w zbiorniku na amazonii (112L) była mniejsza, od ilosci CO2 w zbiorniku na Oliverze Knocie (27L).

Wnioski wyciągajcie sami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2011, 13:35
Post: #2
RE: Dlatego warto kupić Amazonię :)
Znając twoje dawkowanie CO2 w miękkiej wodzie trzymałeś rośliny w silnym kwasie a nie wodzie więc wcale mnie dziwi ze rośliny rozłożyły się zupełnie . Pewnie jakbyś tam trzymał rękę przez 24h to też zrobiłaby się przeźroczysta Smile . Jeśli chcesz wyciągać jakieś wnioski to zrób pomiary wody w jednym i drugim zbiorniku inaczej to są to tylko domysły i możliwe że nie do końca słuszne .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2011, 14:05
Post: #3
RE: Dlatego warto kupić Amazonię :)
Wiedziałem Wiesiu, że mogę liczyć na Twoją wypowiedź, co nie zmienia faktu, że amano na starcie zbiornika robi taki sam kwas i problemów nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości