Odpowiedz 
Jaki filtr do kostki - kubełek
25-09-2011, 13:20
Post: #1
Jaki filtr do kostki - kubełek
Witam.
Na czasie będę zakładał kostkę opti white 30x30x30 lub 30x30x35 czyli ok 30 litrów i zastanawiam się nad filtrem. Wewnętrzny w ogóle nie wchodzi w grę! Kaskada zastosuję w ostateczności! Powiem szczerze że bardzo mi zależy na estetyce. Najlepiej jakby to był jakiś mały kubełek ale nie mam pojęcia co by tu zastosować? Jeżeli chodzi o kasę ile mogę przeznaczyć to powiedzmy że do 200 zł.
Czekam na wszelkie propozycję i linki!
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 13:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2011 13:44 przez pacmann.)
Post: #2
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
Zastosuj jaki chcesz i jaki uda ci się kupić a tą kasę, niekoniecznie mały.
Nie bój się przepływu i wirówki w kostce, odpowiednio spreparowana deszczownia załatwi sprawę.
Ja polecam:
1. Eheim
2. JBL
3. Chińczyka ( http://allegro.pl/promocja-filtr-zewnetr...66502.html )
Wszystkie w/w marki posiadam/posiadałem i złego słowa powiedzieć nie mogę, ze wszystkich jestem zadowolony.
Eheim - (ja miałem Classica) był najcichszy z posiadanych. JBL i chinczyk podobna głośność działania, jbl trochę lepiej wykończony.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 13:51
Post: #3
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
Używam Aqua Szut Aqua silent 2 pi uważam że za swoją cenę nie ma lepszego. Z dlaeka się trzymaj od mini kani, ten filtr ma pompę na wężu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2011 14:08 przez Siwy1973.)
Post: #4
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
witam
myślę ,że chińczyk polecony przez kol. Macieja będzie odpowiedni ,sam używam od ponad roku i uważam ,że za tę cenę jest godny uwagi (jak dobrze poszukasz to i koło 80 PLNów znajdziesz)... a i z czasem możesz wykorzystać w większym baniaku Wink.
pozdrowiłBiggrin

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:12
Post: #5
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
mam też tego chinczyka, ale jakoś nie wyobrażam sobie jego pracyw tak małym baniaku, przecie to nawet na deszczowni, pralkę zrobi. Ale na pewno jest to przyszłosciowy zakup, no i prądu bierze połowę tego co ma w specyfikacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:15
Post: #6
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
(25-09-2011 14:12 )maslo_82 napisał(a):  mam też tego chinczyka, ale jakoś nie wyobrażam sobie jego pracyw tak małym baniaku, przecie to nawet na deszczowni, pralkę zrobi.

gdyby zrobić samodzielnie deszczownie na około banieczka nie będzie tak ,źle
...imo
pozdrowił

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:24
Post: #7
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
no, tylko powstaje jeszcze pytanie, kto OW będzie w ogóle szpecił deszczownią, obstawiam że kolega docelowo będzie chciał użyć szklanych rurek, a takowe dostać na waż 16/22mm pod nano akwarium będzie ciężko.

Sam też nie mogłem się pogodzić z faktem że do nano zbiorników muszę używać filtrów droższych, niż do zbiornika który jest ich wielokrotnością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:25
Post: #8
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
odpowiednia średnica otworów załatwi sprawę, nie będzie żadnej wirówki Smile

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:27
Post: #9
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
może i tak, ale problem estetyki pozostanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:43
Post: #10
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
Dziękuje za zainteresowanie tematem i już wszystko wyjaśniam. Co do kubełka to mam na stanie JBL E900 ale nie chce go stosować w tak małym zbiorniku bo raz że będzie nie wykorzystywany w pełni a dwa to szkoda mi prądu i miejsca. Podam Wam link do aukcji z filtrem o jakim myślę tzn nie mówię że akurat ten chińczyk ale może znacie coś podobnego o podobnych parametrach ale jakaś alternatywa do tego chińczyka.

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-boyu-...13901.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:48
Post: #11
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
generalnie filtr szału nie robi, ale nie to mnie martwi najbardziej. Wygląda na to że, filtr jest przystosowany do tego aby stał obok zbiornika, jak go postawisz na podłodze to może się okazać że pompa nie przetłoczy wody tak jak byś tego chciał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 14:54
Post: #12
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
(25-09-2011 14:48 )maslo_82 napisał(a):  generalnie filtr szału nie robi, ale nie to mnie martwi najbardziej. Wygląda na to że, filtr jest przystosowany do tego aby stał obok zbiornika, jak go postawisz na podłodze to może się okazać że pompa nie przetłoczy wody tak jak byś tego chciał.

no właśnie po części mi o to chodzi... tzn stać na podłodze nie będzie tylko jakieś pół metra pod akwa w szafce na półce... kurcze wychodzi na to że albo kubełek ze sporym i niepotrzebnym mi zapasem mocy albo kaskada która jest dla mnie ostatecznością i trochę mi "zeszpeci" projekt Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 15:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2011 15:56 przez alarmowiec.)
Post: #13
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
(25-09-2011 14:48 )maslo_82 napisał(a):  martwi najbardziej. Wygląda na to że, filtr jest przystosowany do tego aby stał obok zbiornika, jak go postawisz na podłodze to może się okazać że pompa nie przetłoczy wody tak jak byś tego chciał.

Znowu kłaniają sie lekcje z fizyki panowie . Czy pompa bedzie stała na ziemi czy obok to praktycznie nie ma różnicy bo musi pokonać tylko róznicę poziomów miedzy poziomem wody akwa a wylotem do akwa który w obu przypadkach jest taki sam . Jeśli wylot jest pod wodą to mamy klasyczne naczynia połączone i pokonac musimy tylko opór jaki woda stawia na wylocie . Dochodzi jeszcze opór samych przewodów ktory mozna w tych rozwazaniach pominać



Powracającą wodę zawsze mozna spowolnić albo deszczwnia z dużymi otworami albo rzszerzająca się szklaną fajką jeśli ma nie szpecić . A z wielkościa filtra żadnej przesady nie ma raczej jest wskazana . Moje 30tki do 40tu litrów napędzają Eheimy 2213 i 2224i jest Ok .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 17:18
Post: #14
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
I tak już za wiele nie wniosę do tematu,ale sam mam Unimaxa 150 pod 17 litrami i deszczownie powierconą na większe otwory i nie ma problemu.Pamiętaj tylko o prefiltrze bo będziesz krewetki hodował w kubełku a nie baniaku(jak nasz kolega Alarmowiec)Thumbsup

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2011, 17:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2011 17:37 przez thebandit.)
Post: #15
RE: Jaki filtr do kostki - kubełek
ok... podjąłem decyzję że zostaję przy JBL e900 skręconym do minimum Yes
Co do pre-filtra to miałem go prawie od początku Smile a w deszczowni miałem ponawiercane dodatkowe dziurki między oryginalnymi otworkami co mi mniejszą zadymę robiło w baniaku i tu myślę też pomoże przy kostce!
wiedziałem że warto taki temat napisać na moim ulubionym forum Tongue
dziękuje wszystkim za pomoc i podjecie decyzji... pozdrawiam Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki filtr: AQUAEL MidiKani 800 czy HW-302? fanderix 15 34,106 01-05-2016 16:08
Ostatni post: Arctica
  kubełek do rio 300 ślązak 30 49,754 20-03-2016 22:20
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości