Odpowiedz 
Ciekawostka czy ściema?
20-09-2011, 21:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2011 21:01 przez bigi.)
Post: #1
Ciekawostka czy ściema?
Znalazłem coś takiego na Alledrogo:
http://allegro.pl/okazja-slimak-anentome...06421.html

Na pierwszy rzut oka, te niby albionosy wyglądają na świderkiSmile co o tym sądzicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2011, 22:07
Post: #2
RE: Ciekawostka czy ściema?
Na świderka mi to nie wygląda ( świderek posiada dłuższą muszlę ) . Muszlę są identyczne więc jak chcesz to bierz .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2011, 23:02
Post: #3
RE: Ciekawostka czy ściema?
bigi, mnie to również nie wygląda na świderki. W świecie istot żywych ( roślin, zwierząt, a także i ludzi) możliwe jest występowanie form albinotycznych - być może tak jest i w tym przypadku. Sprzedawca trafił na ciekawą pulę genetyczną i poprzez sztuczną selekcję, trwającą, jak sam przyznaje 2,5 roku otrzymał spore stadko albinosów. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości możesz poprosić o zdjęcia ślimaka w pełnej okazałości (po wyjściu z muszli) lub zdjęcie ślimaka w trakcie konsumpcji np. jakiegoś zatoczka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2011, 11:26
Post: #4
RE: Ciekawostka czy ściema?
Sprzedający dołożył kilka zdjęć i szczerze powiem, na jednym z nich rzeczywiscie jest charakterystyczna dla Helenek trąbka, ale przeszukując internet nie znalazłem choćby slowa o albinotycznej "wersji" Helenki. Chyba jedynym sposobem na sprawdzenie jest zakup tych ślimaczków i naoczne przekonanie się czy rzeczywiście to albinosy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2011, 21:22
Post: #5
RE: Ciekawostka czy ściema?
Może to i helenka albinos, jednak zadam zasadnicze pytanie...po co? Helena pomijając Fakt że jest przydatna to jest także ładna. moim zdaniem ta jej skorupa w paski dodaje uroku.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciekawostka przyrodnicza Skokowski Roman 1 5,355 02-12-2012 16:01
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości