Odpowiedz 
moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
31-07-2011, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2011 22:56 przez rafal.)
Post: #1
moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
[Obrazek: dscn1135y.jpg]


[Obrazek: brochis2.jpg]


A o to kolejne kiryski jakie mi się wyległy, bo spiżówek czy pstrych to mi się nie chce fotografować. Karmione JBL jak pandy-przyczyna ta sama. Niestety ale mimo, że żyją o połowę krócej to już są 2 razy większe niż pandy no i spokojnie jak skończą miesiąc będą podchodzić pod 2,5-3cm. Z poprzedniego roku mam stadko-chyba ok 40 szt, które sobie porozmnażam jak skończą ok 1,5 roku(w grudniu), bo już zakupiłem ryby z innej hodowli do krzyżówki. A te młode jak podrosną i nabiorą barw dorosłych sprzedam. Aha-mitem jest to co piszą w internecie, że samica potrafi złożyć 600-900 ziaren ikry, bo max miałem nieco ponad 70 ale faktem jest, że to było jej 2 tarło więc można ją uznać za młodziutką(czyli jeszcze nie wyrośniętą). Do tarła potrafią podejść przynajmniej co miesiąc-kwestia jak karmimy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2011, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017 15:44 przez DUANDR. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Pięknie.Thumbsup
Może rozwiń trochę wątek. Byłbym wdzięczny gdybyś napisał parę słów na temat chowu dorosłych i jak doprowadzasz do tarła (świadomie czy przypadkiem). No wiesz, takie tam "kuchenne" szczegóły.

A i jeszcze mała prośba. Skoro korzystasz z ImageShack, to może wstawiaj fotki wg
TEJ INSTRUKCJI

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2011, 22:50
Post: #3
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Tzn. raczej planowo sobie rozmnażam kiryski choć podnoszę sobie stopień trudności systematycznie gdyż z kiryskiem lamparcim mi już tak słodko nie poszło, bo odchowałem zaledwie 6szt z tarła tyle, że ikry było mało-może 20 ziarenek. Szmaragdy zasadniczo nie odbiegają sposobem rozmnażania od spiżówki czy pstrego więc co tu się rozpisywać. Duża podmiana i obserwacja, które ryby się aż za bardzo lubią i po sprawie. A co fotek to poprzednio był problem z otwarciem to postanowiłem sobie tak wstawić i mam nadzieje, że otwiera.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2011, 23:10
Post: #4
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Fotki otwierają się bez problemu.Thumbup
Możesz dodać fotki dorosłych?

Zaciekawiła mnie twoja hodowla kirysków, nie ograniczaj się, pisz o nich jak najwięcej.Yes

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2011, 18:06
Post: #5
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Mam kolejne zdjęcia-tzn. podrośniętych oraz ich starszych braci-czyli dokładnie roczniaków, które na jesień lub pod koniec roku spróbuje wytrzeć, bo teraz są za młode no ale nie mam aż tyle czasu żeby bawić się z wstawianiem zdjęć-jak ktoś chce to zrobić to podeślę na @. Na innych forach to szybciej(dużo łatwiej) można zrobić niż na tym- i to mnie zniechęca.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2011, 20:44
Post: #6
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Poszło na PW
A przy okazji, jeśli jeszcze ktoś ma podobną zagwozdkę, to służę pomocą.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-08-2011, 08:45
Post: #7
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Moja obecnie ważna zagwosta-to rozmnożyć danio choprae, bo naprawdę to bardzo ładny gatunek ryby. Jak się uda to poinformuje i może kilka zdjęć się znajdzie-tylko kto to będzie wklejał, bo ja mam dziennie może kilka minut na to żeby być w domu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2011, 09:06
Post: #8
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Na prośbę Adama wstawiam kilka fotek jego autorstwa
[Obrazek: 2brochis17viii2011.jpg]

[Obrazek: 1brochis17viii2011.jpg]

[Obrazek: 6brochis17viii2011.jpg]

[Obrazek: 5brochis17viii2011.jpg]

[Obrazek: 4brochis17viii2011.jpg]

[Obrazek: 3brochis17viii2011.jpg]


[Obrazek: 9brochis17viii2011t.jpg]

[Obrazek: 8brochis17viii2011.jpg]

[Obrazek: 7brochis17viii2011.jpg]

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2011, 13:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2011 13:44 przez Adam.)
Post: #9
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Jak chyba wszyscy zauważyli to młode są dużo ładniejsze od dorosłych ryb gdyż ciało do wielkości 3cm jest całe w ciapki i płetwa grzbietowa ma kolor brązowy ale wraz ze wzrostem stopniowo zaczynają przypominać rodziców czyli stają się całe szmaragdowe a płetwy stają się przeźroczyste. Ps. zdjęcia wykonuje mój znajomy gdyż ja nawet nie posiadam aparatu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2011, 16:21
Post: #10
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Fajne są i młode i dorosłeThumbsup
Mam prośbę. Napisz kilka słów:
1. W jakim zbiorniku żyją dorosłe, czym je karmisz na co dzień i w trakcie przygotowań do tarła?
2. W jakim zbiorniku i w jakim zestawieniu przeprowadzasz tarło?
3. W jakim zbiorniku odchowujesz młodzież i na jakim pokarmie?
4. Po jakim czasie narybek przyjmuje ubarwienie dorosłych?

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2011, 22:28
Post: #11
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Niestety ale nie mam stałego zbiornika gdzie przebywają dorosłe-po prostu żyją w takim jaki mam w danej chwili wolny, bo po tarle przenoszę dorosłe a ikra zostaje tam gdzie doszło do złożenia choć z pandami, które składały mi co 3-4 dni po kilka ziarenek to zbierałem ikrę i inkubowałem po słoikach i tez się wylegały. Najmniejsze to było 40 litrów a największe 140 litrów gdzie mogły sobie pływać. Co do karmienia-to nie ma schematu-najczęściej dostają dorosłe solowce rozmrożone, sporadycznie ochotka(ze względu na to co mogą zawierać w sobie)a czasami Hikari i nawet zwykłe tabletki tyle, że firmy Glopex ( 1kg wychodzi poniżej 35zł a to 1200 tabletek a skład zbliżony do Tropicala). Przed tarłem podaje zawsze więcej i częściej mrożonek i Hikarii a resztę odstawiam-ma to symulować początek pory deszczowej a w okresie "odpoczynku" ryby muszą jeść zdecydowanie mniej. Po za jedzeniem oczywiście należy zbijać temperaturę wody i to czasami z 26-27 zbijam do 20 a nawet 18 co uzależnione jest od temperatury początkowej, bo ja nie podgrzewam zbiornika. Tarło-przeprowadzam w akwarium jak wyżej napisałem -czyli wielkość zmienna uzależniona od wolnego zbiornika-byle nie całkiem malutkie, bo stres zrobi swoje choć ostatnio wytarłem kiryski pstre na 10 litrach.Od ikry do ok. 3cm rybki zostają w akwarium gdzie złożona była ikra. Nie robię podmian itd. żeby za drastycznie nie zmieniać im warunków i na pewno im to nie szkodzi, bo rosną szybko choć nierówno. Młode dostają po zużyciu woreczka rożne pokarmy-to zależy od tego co mam pod ręką. Najczęściej na rozruch to była żywa artemia ale tez fluid JBL, byle drobne jak nawet skruszony vitabin Tropicala. Wzrost u tego gatunku jest szybki-bo po miesiącu rybki mają średnio ok 3cm. Ubarwienie widoczne jest na zdjęciach. Zmiany zachodzą stopniowo i trwają kilka miesięcy. Ok 4cm rybki zaczynają wyglądać jak dorosłe choć czasami widać jeszcze inne ubarwienie.Pierwsze szmaragdowe ubarwienie pojawia się na ciele choć już na zdjęciach 1,5 mies. młodych zauważycie, że tylna płetwa jest już jasna a pozostałe nadal brązowe. Miesięczne młode dostają u mnie dodatkowo mrożony cyklop i tak wraz ze wzrostem zwiększa się wielkość karmy a odstawiam zupełnie larwy artemii. Rybom należy podawać rożne pokarmy niemal od początku żerowania, bo kiedyś jak je przyzwyczaiłem tylko do larw solowca to gdy dostawca mi nawalił straciłem połowę młodych tak były wybredne, że nic inne nie zjadały. Chyba starczy na początek. Ps. są trudniejsze gatunki kirysków, które udało mi się rozmnożyć. Brochisy należą do tych średnich.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2011, 01:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2011 08:20 przez DUANDR.)
Post: #12
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
Cześć Kolego
Gratuluję efektów, mam u siebie melanistusy, 8 szt. rozpoznaję że mam i samce i samice, ale tradycyjna metoda nie pomaga.
Poszukuję laetacara dorsigera, może jest ktoś kto ma w swoich zbiornikach te piękne rybki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2011, 09:05
Post: #13
RE: moje małe kiryski szmaragdowe-tarło ok połowy lipca
(14-11-2011 01:33 )janusz napisał(a):  8 szt. rozpoznaję że mam i samce i samice, ale tradycyjna metoda nie pomaga.
Rozwiń myśl, bo każdy podchodzi do tematu trochę inaczej.


Ps
Mam taką małą propozycję. Zrób kilka fotek, dodaj trochę informacji o gatunku i załóż nowy wątek poświęcony tej rybce. Temat jest ciekawy, a wszelkie uwagi i sugestie na temat hodowli przydadzą się wszystkim miłośnikom kirysków.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości