Odpowiedz 
Montmorillonit
18-07-2011, 11:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2011 09:07 przez Cigu.)
Post: #1
Montmorillonit
Pytanie do krewetkarzy, kto z was używa tego do mineralizowania wody, w jakiej formie( na allegro widziałem nawet w gotowych strzykawkach), czy to musi być Shirakura Mineral Stone, czy używacie innych produktów (to w sumie kawał zwietrzałej skały) no i ile tego by trzeba na akwarium około 160 L?

Ktoś ma za dużo i chce odsprzedać ?? Biggrin
Dobra widzę że nie bardzo używacie tego produktuWink . Trochę pogrzebałem w necie i znalazłem kopalnie na terenie polski tej skały. Moze ktos ma rodzinę pod Dębicą, 200 gram tej skały kosztuje 60 PLN a nie sądze żeby od producenta cena stanowiła jakiś większy % tej kwoty. Może ktoś zwietrzy interes i się zainteresuje Biggrin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2011, 15:04
Post: #2
RE: Montmorillonit
Ja używam minerału na biel dla karpi koi. Zawiera montmorillonit, ale niestety też inne dodatki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2011, 15:30
Post: #3
RE: Montmorillonit
Dzieki za odpowiedź.
Montmorillonit w czystej postaci jest ciężko zorganizować, wiem że jest dostępny jako granulat (po obróbce mechanicznej) do czopowania studni wody pitnej (nie powinien zabijać zatem Biggrin) po namoknięciu robi sie glinka ale jak to jakoś rozsądnie wykorzystać w akwa to nie wiem Biggrin, ale może komuś coś do głowy przyjdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2011, 15:35
Post: #4
RE: Montmorillonit
Gdzieś czytałem, że montmorillonit jest też stosowany w kosmetyce, ale pewnie też nie jest to czysta postać tego minerału. Jak znajdziesz jakieś dojście to się odezwij.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości