Odpowiedz 
Mech palemka - Rhodobryum giganteum
12-07-2011, 22:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2011 22:50 przez vasteq.)
Post: #1
Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Palemka z Japonii:

[Obrazek: 30e016f40c7d5853.jpg]
[Obrazek: 128dd24c73e5be63.jpg]
[Obrazek: fd78eeee53d1a6df.jpg]

Zdjęcie z sieci:
[Obrazek: 2499496001_b1e0c0697d_o.jpg]
[Obrazek: DSC_5086copy.jpg]

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2011, 00:18
Post: #2
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Podobno roślina nie nadaje się do akwarium i po kilku miesiącach pod wodą z pięknych palemek ze zdjęć powyżej pozostanie coś takiego:
[Obrazek: 100_4729.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2011, 09:39
Post: #3
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Na zlocie we Wrocławiu Basza o nim opowiadał , po kilku miesiącach ginie jeśli jest zanurzony całkowicie pod wodą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2011, 10:58
Post: #4
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Hm w sumie mało jest roslin które nadają się do akwa prezentowanych przez tego pana a jeśli juz to są to znane rośliny pod inną nazwą . Myśłałem że to juz wszyscy wiedzą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2011, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011 18:30 przez vasteq.)
Post: #5
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Alarmowiec rozwiń swoją myśl. Czy dobrze rozumiem że zarzucasz mi iż sprzedaje jakieś niesprawdzone, nie radzące sobie pod wodą mchy? Jeśli tak to .. hmm.. kurcze.. wymień chociaż jeden taki gatunek bo ja sobie jakoś nie przypominam.
Cytat:a jeśli juz to są to znane rośliny pod inną nazwą
- to też mnie ciekawi.
Chyba że nie dotyczy to mnie a kogoś innego.

Co do samej roślinki - palemkowata jest wersaj emersyjna, lądowa, paludaryjna. Pod wodą zmienia swój wygląd na mniej atrakcyjny, ale tak się dzieje z każdym mchem lądowym. Zanurzony rośnie mniejszy, niższy, węższy itd. Nie wiem jak jest z nim po kilku(nastu) miesiącach, czy przy dobrym nawożeniu nie wygląda palemkowato, za krótko go mam. Mam go od azjaty któremu przez kilka lat roślina nie zginęła pod wodą. Ja mam go u siebie od lipca także minęło juz 4 miesiace a mech póki co rośnie sobie, nie przejawia oznak "martwicy". Tego mchu jeszcze nikomu nie sprzedałem, także nie wiem skąd takie uwagi. Nie sprzedaje niesprawdzonych mchów, a do takiego zaliczam ową palemkę. Także proszę wszystkich którzy sieją zamęt o informowanie mnie w takich przypadkach że jest mowa o czymś kompletnie dla mnie nie zrozumiałym, tym bardziej że dotyczy to mojej osoby.
Jacku, pokaż mi źródło gdzie znalazłeś że mech ginie pod wodą, ale faktyczne źródło, może być zagraniczne. To że podobno słyszałeś nie brzmi dla mnie przekonująco. Tak samo jak "podobnie" Barbula sp. "Milimeter Moss" została oceniona przez jednego profesora jako niemożliwa do utrzymania pod wodą, a faktycznie okazało się inaczej.

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2011, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2011 17:12 przez vasteq.)
Post: #6
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Czy może ktoś być na tyle uprzejmy i udzielić mi odpowiedzi. Czy nikt nie ma odwagi? Jeśli się rzuca jakieś oskarżenia to trzeba umieć to udowodnić i nie chować głowy w piasek jak robi to Alarmowiec. Zachowanie niegodne moderatora

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2011, 02:12
Post: #7
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Człowieku bierzemy udział w targach i nie mam czasu na twoje problemy . Miałeś wyraźnie napisane wyżej że na spotkaniu we Wrocławiu Basha miał o tych twoich rewelacjach wykład i tam o tym mówił .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2011, 17:50
Post: #8
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Ty masz najwyraźniej problem z identyfikacją mojej osoby bo oskarżasz mnie o to:
Cytat:Hm w sumie mało jest roslin które nadają się do akwa prezentowanych przez tego pana a jeśli juz to są to znane rośliny pod inną nazwą

Więc proszę wyjaśnij mi które konkretnie rośliny masz na myśli. Czy to jest ten sam Basha co na roslinyakwariowe.pl? Jeśli tak to myślę że zaraz poproszę go o wypowiedź, bo właśnie wypowiada się w jednym z moich wątków na temat mchu. A jeśli nie masz rzetelnych informacji na temat tego co ja oferuje to nie wypowiadaj się, bo rzucać oskarżenia bez podstaw, na zasadzie że ktoś coś tam sobie mówił to każdy może. Masz czas na oskarżenia to miej czas na stosowne wyjaśnienia.

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2011, 18:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2011 18:58 przez rafal.)
Post: #9
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Poniżej prelekcja Bashy na temat nowinek w akwarystyce
od 25:54 do 30:45 mówi właśnie na temat Rhodobryum giganteum




Pozdrawiam
Rafał
Rybki: micropoecilia bifurca, rasbora brigittae, Corydoras Pygmaeus,
krewety: red cherry
rosliny: Hemianthus micranthemoides, Hydrocotyle verticillata, cryptocoryne nevilli, cryptocoryne axelrod, cryptocoryne wendtii, cryptocoryne Pettchii, cryptocoryne krauterii, cryptocoryna parva.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2011, 20:35
Post: #10
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
haha i wszystko w temacie, normalnie sprzedałeś mu liścia Biggrin

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2011, 08:31
Post: #11
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Dla mających niewiele czasu o palemce zaczyna się w 25:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2011, 09:23
Post: #12
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
vasteq zamiast wszczynania awantur przy każdej oferowanej roślinie przedstawiaj wiarygodne testy z jej hodowli.
To Ty jako sprzedawca powinieneś udowodnić że sprzedajesz towar dobrej jakości który będzie cieszył oko dłużej niż tydzień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2011, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2011 00:30 przez vasteq.)
Post: #13
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Przede wszystkim chciałem podziękować rafałowi za udostępnienie filmu, wreszcie mam możliwość dowiedzieć się o co tyle szumu. Ale niestety jakość tego wykładu jest niska. Widać rażące braki wiedzy w temacie mchów prezentowane przez tą osobę. Skąd czerpał informacje? Jedynie na podstawie zdjęć z internetu, sam to powiedział. Wpisał w wyszukiwarkę i znalazł zdjęcie wiec stwierdził że się nie nadaje. Dodawanie własnych opinii do zdjęć znalezionych w internecie. Widać że nie zagłębiał się bardziej i nie szukał na zagranicznych forach, zaufał wujkowi google i poszedł na łatwiznę. Bardzo profesjonalne podejście. Oto moje uwagi kierowane do autora tego wykładu, czyli do Baszy:


Cytat:jeżeli to było by takie super rewelacyjne to wierzcie mi że wszystkie firmy komercyjne miały by to pierwsze niż wszyscy zwykli akwaryści

Gratuluje takiego podejścia do tematu. Jakbyś siedział w tym temacie to wiedział byś że jest wiele mchów którzy maja tylko "zwykli" akwaryści, i od lat rosną pod wodą, i nie są oferowane przez sklepy internetowe. Można to zauważyć po ofertach zwykłych sklepów internetowych które z mchów oferują tylko te najszybciej rosnące, najbardziej popularne (Xmass, taiwan, i tego typu podobne.) A dlaczego, głownie jak zostało powiedziane że wolno rosną i dla komercji się nie nadają.

Kolejna sprawa to prezentowana tutaj roślinka jako oferta handlowa. Niestety nie znalazłem tej roślnki nigdy na eBayu, nie jest ona też sprzedawana nigdzie w Polsce, ja sam NIGDY, NIKOMU jej nie sprzedałem, widać że forumowicze którzy się tutaj wypowiedzieli nie czytają ze zrozumieniem - przecież NIE ZOSTAŁA ONA WYSTAWIONA DO DZIAŁU SPRZEDAM. Ludzie ocknijcie się bo widzicie tylko to co chcecie widzieć. Dodałem ją do bazy jako nowy gatunek po prostu, a robi się ze tego wielkie show jakoby ona była sprzedawana. To znajdźcie mi proszę osobę która kupiła to ode mnie?

Cytat:W akwarium nie będzie to rosło
- a widzisz jednak rośnie, zaskoczony? Zaskoczył bym cię jeszcze bardziej ile z takich leśnych mchów rośnie pod wodą. I to nie takie jak gekus kiedyś rozprowadzał na allegro pod innymi nazwami. O tym było trąbione na forach, aż w końcu przestał to sprzedawać. I nikt nie pamięta że ja go ostro o to atakowałem, ostrzegałem wszystkich oraz udowadniałem że sprzedaje błoto. Pokazywałem jego cuda na zdjęciach. Wielu odzyskało przez to swoje pieniądze. Na allegro nawet pokazałem wpis ostrzegający przed nim, dostawałem masę maili od oszukanych osób. On sam zgłaszał moje aukcje do allegro bo tracił przez to reputację, która sama później i tak została zweryfikowana przez stosowne komentarze.

Kolejna sprawa na temat warunków w jakich rosną mchy w naturze i porównanie tego do akwarium. Powiedziałeś - żyzna torfowa gleba. Tylko że większość mchów zadoptowanych do akwarium na takich glebach właśnie rośnie w naturze, a w akwarium spokojnie radzi sobie na kokosach, kamieniach, nawet na siatkach metalowych. Fissidensy przecież, milimetre barbula sp .. większość. Bo tak naprawdę mało jest typowych mchów wodnych, większość została zadoptowana z form lądowych i sobie nieźle radzi po dziś dzień. I ty jeśli zabierasz się za taki temat powinieneś o tym wiedzieć!! Wstyd.
Twoje informacje są znalezione na kolanie, na szybko w internecie. Sklecone po to żeby coś pokazać, żeby zrobić show.

[Obrazek: 100_4729.jpg]
Cytat:Swieżo zasadzony zbiornik, juz wystawiony na ebaya, a co się dzieje po dwóch miesiącach? Gnije, no właśnie..
Gdzie tu masz zgnite? Wiesz może co to są rhizomy? To jest po 3 miesiacach, a pytałeś autora tych zdjęć o to czy po prostu strzeliłeś?
Cytat:Wystarczy wpisać w wyszukiwarce google nazwę tego mchu i zobaczyć ile jest zdjęć tego mchu w akwarium pod wodą. Jeżeli jest mniej niz 10 zdjeć to możecie dać sobie spokój
aha.. czyli na takiej podstawie czerpiesz swoje informację? A szukać po zagraniczncyh forach to już się nie chce? A co w przypadku jeśli znajdę tylko 5 zdjęć, znajdę źródło tych zdjęć, zaprowadzi mnie to na zagraniczne forum gdzie ludzie zachwycają się nad tym mchem dzielą się informacjami na jej temat, że szybko rośnie od roku pod wodą, że jest ładna ale niestety rzadka dlatego jest tylko 5 zdjęć. Idąc Twoim tokiem myślenia ja jako przedstawiciel polskiej akwarystyki powinienem się tam zarejestrować, i odpisać im wszystkim że:

u nas w Polsce Basha powiedział że jak nie będzie więcej niż dziesięciu zdjęć na googlu to wasza roślinka to mistyfikacja i okłamujecie ludzi? Pewnie wtedy zyskam wiarygodność i wszyscy zaczną usuwać ją ze swoich zbiorników.

Co prawda wujek google ma naprawdę duże możliwości, potrafi nauczyć, ale jak się z niego niewłaściwie korzysta to wychodzi takie coś jak na prezentowanym wykładzie.

34:22 co ty tutaj pokazujesz? Przecież to Homalia sp Rosa a nie Blepharostoma. Potrafisz odróżnić te 2 mchy w ogóle?
34:50 haha moja mini Rosa, i dalej tak samo.

Jeśli chodzi o Climacium japonicm - kiedyś było z nim dużo szumu, ładnie wyglądał nie radził sobie pod woda. Okazało się tak dlatego że ten mech nadawał się tylko do chłodnej wody, w cieplejszej po prostu brązowiał. O ile pamiętam to chyba pow 22 miał problemy. A wiadomo że większość z nas ma cieplejsze zbiorniki, stąd też wychodziły takie sytuacje. Mchy z natury lepiej rosną w chłodnej wodzie.

Odnośnie Bolbitisa Heteroclita Difformis "Mini" - nazwałeś to mini, ale to powinno być tak naprawdę MICRO, nie ma obecnie mniejszego bolbitisa od tego (nazwa mini, micro jest przypisana jako nazwa handlowa. Odmiana Cuspidata powinna być określana jako Mini bo jest większa od Difformis. Ja tak właśnie opisuje) Pokazałeś zdjęcia formy lądowej, i znów oczywiście cześć moich zdjęć. Nie wspomniałeś że marchewka na zdjęciach to emers, jak rośnie pod wodą to jest naprawdę maciupki dwukrotnie jeśli nie 3 mniejszy od tego co pokazałeś. Jesteś chyba z RA jeśli dobrze kojarzę, a RA oferuje w sprzedaży tego bolbitisa tylko niestety w wersji lądowej, i również nigdzie nie jest o tym wspomniane. Ludzie się zawiodą jak zobaczą co z tego zacznie rosnąć. Ja sam to kiedyś sprzedawałem i teraz już wiem że pod wodą wygląda zupełnie inaczej. Atrakcyjność Bolbitisa - dla mnie jest atrakcyjne nawet bardzo, a jakie jest twoje zdanie to już nieistotne. Tak samo jak ludzie mają ulubione kolory tak samo podobają im się różnej wielkości rośliny i o gustach nie powinno się dyskutować.

Odnośnie nowych gatunków, uważasz że akwarystyka to nie przemysł i nowe gatunki nie pojawiają się tak szybko z dnia na dzień. Powinieneś dobrze wiedzieć że jest na świecie bardzo wiele nieodnalezionych mchów i roślin które tylko czekają na wprowadzenie ich do akwarystyki i są ludzie którzy zajmują się "polowaniem" i wyszukiwaniem nowych odmian. W wielu krajach już się pojawiły, ja zbieram je do kupy wyszukuje i sprowadzam do polski, dlatego ostatnimi czasy pokazuje tyle nowych gatunków. Przykład roślin endemicznych wyspy Borneo czyli anubiasowate Bucephalandry. Organizowane są wyprawy w celu znalezienia nowych odmian, i co miesiąc praktycznie pojawia się kilkanaście kolejnych. Są też kolekcjonerzy i zwolennicy mchów którzy lubią odnajdywać w przyrodzie nowe gatunki, i testować je pod wodą. Mało czytasz więc mało wiesz, widzę że wolisz oglądać i snuć domysły nisz dociekać i sprawdzać.

Oj nie przyłożyłeś się. Nie jesteś mcharzem, dla mnie nie jesteś autorytetem, jakby zrobił to Kumak, jemu bym zawierzył. On ma naprawdę wiedzę w tym temacie i przykłada się do swoich prezentacji.

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2011, 10:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2011 10:53 przez vasteq.)
Post: #14
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
oczywiście do autora tego wykładu czyli do baszy. Poinformowałem go o tej wypowiedzi. Zobaczymy czy się pojawi.

Cytat:Równie dobrze, mogę obrobić Tobie ***** na gwizdanebarany.pl i też się o tym nie dowiesz.
Stąd właśnie wychodzą takie zamieszania, wszyscy kojarzą zaprezentowane na zlocie rosliny z moją osobą, bo było tam wiele moich zdjęć, i przez błędy prowadzącego zostałem tutaj oskarżany o oszustwo i też nie zostałem poinformowany z jakiej to przyczyny. Były pomylone zdjęcia, źle opisane gatunki, teraz już się nie dziwię czemu Alarmowiec napisał że sprzedaje te same gatunki pod różnymi nazwami.

http://portfotolio.net/62693539@N07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2011, 13:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2011 13:38 przez rafal.)
Post: #15
RE: Mech palemka - Rhodobryum giganteum
Chciałbym prosić tylko o nie zbaczanie z tematu oraz aby wypowiedzi nie były agresywne.

Film umieściłem aby Vasteq był w temacie o czym forumowicze piszą a nie po to aby komuś "sprzedać liścia".

Poniżej link do dyskusji na roslinachakwariowych która nawiązuje do tego tematu

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=40943

Pozdrawiam
Rafał
Rybki: micropoecilia bifurca, rasbora brigittae, Corydoras Pygmaeus,
krewety: red cherry
rosliny: Hemianthus micranthemoides, Hydrocotyle verticillata, cryptocoryne nevilli, cryptocoryne axelrod, cryptocoryne wendtii, cryptocoryne Pettchii, cryptocoryne krauterii, cryptocoryna parva.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości