Odpowiedz 
[112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
25-06-2011, 00:54
Post: #1
[112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
[Obrazek: img4549q.jpg]





Zbiornik ma ok 9 miesięcy, przechodził wiele zmian, poważny upadek przez kamienie wydzielające związki miedzi do wody. Zbiornik udało się wyprowadzić na prostą Smile Jak się koleżankom i kolegom podoba??


Zbiornik: 112l 80x35x40 z szkła float

Filtracja: Tetra po chińsku

Oświetlenie: 2x39W Sylvania LuxLinePlus 865 (6500K)

Podłoże: Ada Amazonia + piasek kwarcowy

CO2: CO2-Butla 1,5kg, Atomizer CO2

Nawożenie: komplet soli+mikro intermag

Dekoracja:
- jakieś tam trzy korzenie


Ziele:

- eleocharis parvula
- hemianthus callitrichoides
- hemianthus micranthemiodes
- Microsorum thin leaf
- pogostemon erectus
- pogostemon helferi
- Myriophyllum
- mech Taiwan moss
- mini pelia

Zwierzęta:

- paracheirodon simulans ok 100 szt.
- kosiarka 15 szt.
- otosek 10 szt
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 01:24
Post: #2
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Baaardzo sie podoba, jest klasa, widać że mocno to pielęgnujesz, gratuluje!

p.s. jak kosiarki podrosną to bedzie im niestety ciasno, to jednak spore ryby a tu ich masz niezłe stadko Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 01:27
Post: #3
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Dziękuję za opinię.

kosiary zawsze kupuję maleńkie, jak podrosną to przestają spełniać swoje zadanie, później je wymienię w sklepie na młode.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 12:07
Post: #4
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
łoooooooo..... Thumbsup jest wypasik Thumbup

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 13:00
Post: #5
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Ja mam wrażenie, że lewa strona wydaje się być "za ciężka" ale ogólne wrażenie superSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 15:21
Post: #6
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Ładnie skomponowane a lewa strona gęstawa pewnie dlatego żeby zamaskować filterek i grzałkę Thumbsup
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 15:25
Post: #7
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Dziękuję wszystkim, za słowa uznania. Baniak startuje w konkursie na akwarium miesiąca na creativeaquaunion.pl

Grzałki nie ma, a filtr jest kubełkowy + szklane rurki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 16:07
Post: #8
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Szkoda tylko że wszystko wygląda jak z ADY.Czyli tak naprawdę mało naturalnie.Choć nie da się ukryć że wymaga mnóstwa pracy i wiedzy którą niewątpliwie posiadasz.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 16:21
Post: #9
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Bardzo ładny zbiornik! Mnie się ta niesymetryczność kompozycji podoba. Roślinność piękna!

kasia
32 litry, mchy, kamienie, krewety RC, Mosquito Rasboras i helenki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2011 17:54 przez maslo_82.)
Post: #10
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
(25-06-2011 16:07 )dolichopterus napisał(a):  Szkoda tylko że wszystko wygląda jak z ADY.Czyli tak naprawdę mało naturalnie.Choć nie da się ukryć że wymaga mnóstwa pracy i wiedzy którą niewątpliwie posiadasz.

Adowskie jest tylko podłoże, nawiasem mówiąc prawie jałowe w tej chwili. Choć wbrew pozorom nie jest wcale tak trudno osiągnąć taki efekt, trzeba najwięcej czasu trzeba poświęcić na oglądanie innych zbiorników, żeby wyrobić sobie smak i wyczucie, druga najważniejsza sprawa, to zwyczajna znajomośc roślin i wiedza jak poszczególne gatunki będą się w przyszłości prezentowały w zbiorniku (tutaj polecam rośliny in-vitro), trzecia rzecz, to kolekcjonowanie dekoracji, jak chodzę po sklepach, i widzę dobry korzonek, to kupuję go bez względu na to, czy go w danej chwili potrzebuję czy też nie (oczywiście w granicach rozsądku). To takie trzy zasady jeśli chodzi o tworzenie aranżacji.

Co do spraw technicznych to przy korzystaniu z amazonii I, podstawą jest korzystanie z CO2. Amazonia posiada azot w postaci amonowej (NH4), wręcz ogromne jego ilości, przy pH równym 7 i więcej, NH4 zaczyna gwałtownie przechodzić w NH3 czyli amoniak, to powoduje że mamy wysyp glonów jak w banku. Dlatego konieczne jest podawanie CO2 całą dobę (wiele osób robi błąd wyłączając CO2 na noc), aby ph utrzymać jak najniżej (Amano na starcie zbiornika przyma ph na poziomie 5,2!!!, przy takim ph glony prawie się nie rozwijają). Rośliny mając do wyboru azot w postaci NH4 i NO3, wolą ten pierwszy, ale w wyniku działania cyklu azotowego, jednego i drugiego jest w zbiorniku pod dostatkiem. W pierwszym tygodniu robimy podmiany 50% wody codziennie lub co drugi dzień, w drugim tygodniu już rzadziej, a w czwartym już normalnie. Pamiętamy że naszym sprzymierzeńcem w walce z glonami jest masa roślinna, więc nie ograniczamy zbyt mocno, światła na starcie. Im szybciej rośliny opanują zbiornik tym gorzej dla glonów, dobrze jest posadzić jak największą ilośc roślin na starcie, nawet jeśli to ma być moczarka, którą później wyrzucimy.

Jak już wystartujemy to nalezy tylko pamiętać, aby nie zabrakło nawet na chwilę azotu i potasu i jesli ktoś preferuje metodę nawożenia EI - fosforu. Mikroelementy to wiadomo. CO2 do dechy całą dobę i nie ma bata musi rosnąć.

Należy pamiętać o jednej zasadzie, bez detrytusu (COD), "trudne glony" się nie rozwiną, także podstawowym medium filtracyjnym jest mocno upchana wata perlonowa, ceramika praktycznie nic nie zrobi z detrytusem, wkłady czyścimy maksymalnie często, maksymalnie dokładnie (ja czyszczę pod kranówką, byle nie była gorąca). Przez pierwszy miesiąc jako wkładu filtracyjnego, powinno się używać, praktycznie samego węgla aktywnego, po miesiącu wymienia się go na docelowe media.

Trochę się rozpisałem, ale są to takie podstawowe zasady które pozwalają uniknąć problemów na starcie, a później to już bajka.

Jak dobrze wszystko pójdzie, to niedługo będę zakładał nowy zbiornik, lub dwa, który każdy z Was będzie mógł obserwować na własne oczy.

Na forum stworzę tez, tutorial z zakładania tych zbiorników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 17:46
Post: #11
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
(25-06-2011 17:20 )maslo_82 napisał(a):  NH3 zaczyna gwałtownie przechodzić w NH4 czyli amoniak

NH3 to właśnie amoniak, natomiast NH4, a właściwie NH4+ to kation amoniowy. Tak gwoli ścisłości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2011 17:55 przez maslo_82.)
Post: #12
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
przepraszam, pomyliłem faktycznie, jest na odwrót, chemię dawno miałem Smile

Już poprawione Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 21:06
Post: #13
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
Według mnie eleocharis parvula trochę za wysoki jak na pierwszy plan i zasłania resztę.
Po za tym piękne akwa Thumbsup

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2011, 23:33
Post: #14
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
prawdopodobnie eleocharis będzie ścięty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2011, 14:34
Post: #15
RE: [112L] Green Nature Aquarium Marcin Masłowski
No ładne zadbane gratki , tylko ten eleocharis parvula jakiś wielki , u mnie w 112l rósł taki , tylko ten baniak istniał 8 lat temu :/ , i nic go nie podcinałem nigdy

[Obrazek: ac61qo.jpg]
[Obrazek: epeyd0.jpg]
[Obrazek: m3r03.jpg]
[Obrazek: 22es85.jpg]
[Obrazek: awdbud.jpg]
[Obrazek: 2imdud.jpg]
[Obrazek: dmzf5x.jpg]
[Obrazek: 2hqtc74.jpg]

Czy oby ten twój masło to eleocharis parvula , ja bym stawiał na Eleocharis acicularis
Pozdro

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym i kolejnych.
Moja kostka 42l http://img413.imageshack.us/gal.php?g=pic00131.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nature aquarium 1,2litra na spontanie Zoogrande 3 7,897 26-02-2013 23:25
Ostatni post: maslo_82
  Bliźniaczki Iwagumi Marcin Masłowski maslo_82 4 10,960 12-10-2011 22:42
Ostatni post: maslo_82



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości