Odpowiedz 
21L - Root in a trap Mini m
19-06-2011, 16:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 02:14 przez maslo_82.)
Post: #1
21L - Root in a trap Mini m
Objętość: 21L

Wymiary: 36x22x26 OptiWhite

Oświetlenie: AquaEl DecoLight Sunny (6500K) 11W x 2

Nawożenie: komplet soli

CO2: z butli, atomizer CO2 montowany na wężu filtra kubełkowego

Podłoże: Olivier Knott Nature Soil Powder, Czarne

Parametry wody: RO 100% + mineralizator, pH "na żółto", reszta zmienia się w ciągu doby więc nie ma sensu podawać

Temperatura: a diabli ją tam wiedzą Smile

Filtracja: Aqua Szut Aqua Silent 2 + rurki szklane RA Ball Pipe Nano

Gatunki roślin:

- eleocharis parvula
- hemianthus callitrichoides "cuba"
- hemianthus micranthemoides
- hydrocotylle dissecta

Gatunki ryb:

nie ma ale będą na pewno

razborki espei albo hengla

Dojdą jeszcze pewnie Amano




[Obrazek: img4270k.jpg]

Baniak wystartował 20 marca 2011, muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem podłoża, baniak ma kilka dni, a woda jest tak klarowna, jak by przed chwilą wyszła z filtra RO. Bardzo mi się podoba światło jakie daje Deco light.

No i najważniejsze, Sorry za ten wielki kamień, ale korzonek wypływa jeszcze więc musi być.

No i trochę więcej fotek

[Obrazek: img4256x.jpg]
[Obrazek: img4277i.jpg]
[Obrazek: img4281.jpg]
[Obrazek: img4285.jpg]

No to mała aktualizacja:

[Obrazek: img4384k.jpg]

Wyjechała hydrocotylla dissecta, wjechał phoenix moss

w międzyczasie był problem z plagą brunatnic i okrzemków ale krewetki amano szybko załatwiły sprawę.

Tutaj filmik po aktualizacji



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 17:07
Post: #2
RE: 21L - Root in a trap Mini m
już nie przesadzajmy, akwaria roślinne rządzą się troszkę innymi prawami, tutaj produkty przemiany materii są wykorzystywane przez rośliny bardzo chętnie. Amano trzyma ryby w takich zbiornikach, a nawet mniejszych. W tej chwili pływa 10 szt. razbory hengla
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 17:21
Post: #3
RE: 21L - Root in a trap Mini m
takie meczenie, że nawet ich tam nie widać. Nie wyobrażam sobie żeby tam miały być 3-4 ryby, idąc za tym w zbiorniku 60L, powinniśmy trzymać 12 szt. ryb, powodzenia w poszukiwaniu ich. Na prawdę nie przesadzajmy, tyle to tam powinno być otosków do sprzątania a nie głównej obsady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 17:42
Post: #4
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Ładny zbiorniczek akurat na biurko koło komputera Wink też się przymierzam do czegoś małego dla kreweci.
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 17:48
Post: #5
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Dokładnie jak mówi Ivan 10 sztuk w takim akwa to przesada. Akwa fajne ale na krewetki a nie trzymanie w nich tylu sztuk rybek.

Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 17:55
Post: #6
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Dziękuję za miłe opinie.

Co do obsady, to wiecie co? Zbiornik był prezentowany na kilku forach, roslinyakwariowe.pl , holenderskie.pl, creativeaquaunion.pl to ostatnie zrzesza praktycznie ludzi żyjących z zakładania zbiorników, i nikt nawet nie pisnął nic o tym że zbiornik jest przerybiony.

Gdyby zbiornik był przerybiony, to pojawił by się problem z DOC, a tego problemu nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 18:06
Post: #7
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Polecam obejrzenia filmu z galerii ADA, w drugiej połowie filmu widać zbiorniki Nano o takich wymiarach jak mój. Wgląda na to że prawie wszystkie nano zbiorniki Pana Amano są przerybione.



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 18:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2011 18:21 przez kamil87.)
Post: #8
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Pewnie masz młode te rasbory ale jak podrosną to będzie im na pewno za ciasno w takim litrażu, to jest bardzo ruchliwa ryba i musi mieć gdzie pływać...jeśli chcesz mieć stadne rybki to mogę Ci polecić Danio perłowe(Microrasbora galaxy) albo Rasbora maculata - rosną zdecydowanie mniejsze.

A baniaczek piękny, aranż w moim guście...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 18:36
Post: #9
RE: 21L - Root in a trap Mini m
To jest tylko wystawa. Są one tam docelowo nie. Na nie jednych targach firmy akwarystyczne robią sobie wstyd wrzucając do baniaka 10 paletek pokaźnych rozmiarów do 100 litrowego słoika. I też nikt nie robi z tego afery. Jeśli jesteś akwarystą to sam powinieneś wiedzieć co dobre a co złe dla ryb. Z mojej strony wszystko bo nie widzę sensu dalszej dyskusji. Powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 18:42
Post: #10
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Tylko że na tej wystawie te ryby nie pływają 2 dni jak u nas w Polsce , tam podejście do takich rzeczy jak akwarystyka jest zupełnie inne , a ta wystawa jest jak u nas muzeum nie trwa 2 - 3 dni .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 20:00
Post: #11
RE: 21L - Root in a trap Mini m
(19-06-2011 18:36 )Zielony napisał(a):  To jest tylko wystawa. Są one tam docelowo nie. Na nie jednych targach firmy akwarystyczne robią sobie wstyd wrzucając do baniaka 10 paletek pokaźnych rozmiarów do 100 litrowego słoika. I też nikt nie robi z tego afery. Jeśli jesteś akwarystą to sam powinieneś wiedzieć co dobre a co złe dla ryb. Z mojej strony wszystko bo nie widzę sensu dalszej dyskusji. Powodzenia

To nie żadna wystawa, tylko galeria, te zbiorniki w wiekszości mają po kilka lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 20:41
Post: #12
RE: 21L - Root in a trap Mini m
(19-06-2011 18:49 )ivan23 napisał(a):  
(19-06-2011 18:19 )kamil87 napisał(a):  Pewnie masz młode te rasbory ale jak podrosną to będzie im na pewno za ciasno w takim litrażu, to jest bardzo ruchliwa ryba i musi mieć gdzie pływać...jeśli chcesz mieć stadne rybki to mogę Ci polecić Danio perłowe(Microrasbora galaxy) albo Rasbora maculata - rosną zdecydowanie mniejsze.

A baniaczek piękny, aranż w moim guście...

kamil Icon_arrow 10 galaxy też bym nie widział w takim litrażu, te rybki dochodzą do 3 cm i uwielbiają pływać :/

No wiadomo, większość rasborek i danio to skoczne rybki i trochę miejsca potrzebują ale moim zdaniem już bardziej nadaje się tutaj stadko 8-10 galaxy niż hengel'ek. Wiadomo ja bym wpakował robaki ale jak ktoś nie lubi i woli rybki...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-06-2011, 20:43
Post: #13
RE: 21L - Root in a trap Mini m
w tej chwili są tam krewetki amano. Były potrzebne do uprzątnięcia plagi brunatnic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 13:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 13:55 przez szutakabra.)
Post: #14
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Ładny baniaczek maslo Wink ,co do rybek w baniakach Amano to pływają one tam cały czas , galeria jest do zwiedzania , a jak jest nad filtracja i częste podmianki wody z gęstą obsadą roślin, to spokojnie można mieć więcej rybek , bynajmniej ja tak mam u siebie i wszystko jest ok Icon_razz choć kilka wyskoczyło :/,więc coś może w tym jest.
pozdro

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym i kolejnych.
Moja kostka 42l http://img413.imageshack.us/gal.php?g=pic00131.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 15:28
Post: #15
RE: 21L - Root in a trap Mini m
(20-06-2011 13:40 )szutakabra napisał(a):  Ładny baniaczek maslo Wink ,co do rybek w baniakach Amano to pływają one tam cały czas , galeria jest do zwiedzania , a jak jest nad filtracja i częste podmianki wody z gęstą obsadą roślin, to spokojnie można mieć więcej rybek , bynajmniej ja tak mam u siebie i wszystko jest ok Icon_razz choć kilka wyskoczyło :/,więc coś może w tym jest.
pozdro

Więcej rybek Wow No jak ci rybki wyskoczyły to chyba nie było ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości