Odpowiedz 
21L - Root in a trap Mini m
20-06-2011, 15:58
Post: #16
RE: 21L - Root in a trap Mini m
(20-06-2011 15:28 )Zielony napisał(a):  
(20-06-2011 13:40 )szutakabra napisał(a):  Ładny baniaczek maslo Wink ,co do rybek w baniakach Amano to pływają one tam cały czas , galeria jest do zwiedzania , a jak jest nad filtracja i częste podmianki wody z gęstą obsadą roślin, to spokojnie można mieć więcej rybek , bynajmniej ja tak mam u siebie i wszystko jest ok Icon_razz choć kilka wyskoczyło :/,więc coś może w tym jest.
pozdro

Więcej rybek Wow No jak ci rybki wyskoczyły to chyba nie było ok

No razbory to jednak lubią skakac, a jak już się włoży ręke do zbiornika to jest masakra. Myśle że tematu zarybienia nie ma co ciągnąc, bo rybiarze z rosliniarzami się w życiu w tej kwestii nie dogadają, po prostu gdyby rosliniarze kładli do zbiornika tyle ryb, co sugerują rybiarze, to widzieli by je co najwyżej podczas karmienia. Nie chcę wiedzieć co by było gdybym pokazał mój zbiornik glówny. Pamiętajcie że ryba stadna będzie się lepiej czuła w małym zbiorniku i większej grupie, niż w takim samym zbiorniku w malej grupie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 16:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 16:15 przez Zielony.)
Post: #17
RE: 21L - Root in a trap Mini m
(20-06-2011 15:58 )maslo_82 napisał(a):  
(20-06-2011 15:28 )Zielony napisał(a):  
(20-06-2011 13:40 )szutakabra napisał(a):  Ładny baniaczek maslo Wink ,co do rybek w baniakach Amano to pływają one tam cały czas , galeria jest do zwiedzania , a jak jest nad filtracja i częste podmianki wody z gęstą obsadą roślin, to spokojnie można mieć więcej rybek , bynajmniej ja tak mam u siebie i wszystko jest ok Icon_razz choć kilka wyskoczyło :/,więc coś może w tym jest.
pozdro

Więcej rybek Wow No jak ci rybki wyskoczyły to chyba nie było ok

No razbory to jednak lubią skakac, a jak już się włoży ręke do zbiornika to jest masakra. Myśle że tematu zarybienia nie ma co ciągnąc, bo rybiarze z rosliniarzami się w życiu w tej kwestii nie dogadają, po prostu gdyby rosliniarze kładli do zbiornika tyle ryb, co sugerują rybiarze, to widzieli by je co najwyżej podczas karmienia. Nie chcę wiedzieć co by było gdybym pokazał mój zbiornik glówny. Pamiętajcie że ryba stadna będzie się lepiej czuła w małym zbiorniku i większej grupie, niż w takim samym zbiorniku w malej grupie.

Stadna a ławicowa to zasadnicza różnica. Fakt lepiej siedzieć w 10 osób w kiblu niż w pokoju. Gdzie takie coś wyczytałeś chętnie poczytam. No lepiej nie pokazuj.

Ps. Może jednak się skuszę na paletki do 126l. No przecież to ryby stadne będą się lepiej czuły w 126 niż 300. Ile polecasz sztuk ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 16:23
Post: #18
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Widzę że przez niektórych przemawia złośliwość niż konstruktywna ocena, ciągnięcie i udowadniania swoich racji :
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 17:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 17:12 przez maslo_82.)
Post: #19
RE: 21L - Root in a trap Mini m
(20-06-2011 17:00 )maslo_82 napisał(a):  
(20-06-2011 16:11 )Zielony napisał(a):  
(20-06-2011 15:58 )maslo_82 napisał(a):  
(20-06-2011 15:28 )Zielony napisał(a):  
(20-06-2011 13:40 )szutakabra napisał(a):  Ładny baniaczek maslo Wink ,co do rybek w baniakach Amano to pływają one tam cały czas , galeria jest do zwiedzania , a jak jest nad filtracja i częste podmianki wody z gęstą obsadą roślin, to spokojnie można mieć więcej rybek , bynajmniej ja tak mam u siebie i wszystko jest ok Icon_razz choć kilka wyskoczyło :/,więc coś może w tym jest.
pozdro

Więcej rybek Wow No jak ci rybki wyskoczyły to chyba nie było ok

No razbory to jednak lubią skakac, a jak już się włoży ręke do zbiornika to jest masakra. Myśle że tematu zarybienia nie ma co ciągnąc, bo rybiarze z rosliniarzami się w życiu w tej kwestii nie dogadają, po prostu gdyby rosliniarze kładli do zbiornika tyle ryb, co sugerują rybiarze, to widzieli by je co najwyżej podczas karmienia. Nie chcę wiedzieć co by było gdybym pokazał mój zbiornik glówny. Pamiętajcie że ryba stadna będzie się lepiej czuła w małym zbiorniku i większej grupie, niż w takim samym zbiorniku w malej grupie.

Stadna a ławicowa to zasadnicza różnica. Fakt lepiej siedzieć w 10 osób w kiblu niż w pokoju. Gdzie takie coś wyczytałeś chętnie poczytam. No lepiej nie pokazuj.

Ps. Może jednak się skuszę na paletki do 126l. No przecież to ryby stadne będą się lepiej czuły w 126 niż 300. Ile polecasz sztuk ??

Porównanie z paletkami to raczej nie trafione, bo żeby to porównać to bym musiał te moje 10 razbor wsadzić do jednego litra wody.

Skoro już ciągniesz rozmowę dalej to pokażę mój drugi zbiornik Smile zbiornik ma 112L, prosze napisz mi ile w Twojej ocenie jest tam neonów??





i pomocniczo drugi film





Ja Tobie odpowiem ile jest faktycznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 17:11 przez Zielony.)
Post: #20
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Nie wiem ile jest bo się w takie rzeczy nie bawię. Mówisz że zajmujesz się akwarystyką roślinną a posadzenie mchu i obwiązanie korzenia nim nie jest dla mnie rośliniakiem. A dlaczego nie pokażesz akwa które stoi obok 21l.[Obrazek: img4270k.jpg]

Ja mam swoje zdanie ty masz swoje zdanie i niech tak zostanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 17:16
Post: #21
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Mówisz i masz, jest to mój pierwszy zbiornik roslinny jaki zrobiłem,













P.S. jeśli uważasz, że wyprowadzenie takiego zbiornika, ogranicza się w większości do zaszczepienia mchu to dalsza dyskusja nie ma sensu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 20:00 przez szutakabra.)
Post: #22
RE: 21L - Root in a trap Mini m
a zobaczcie jakie warunki mają otoski w real Smile szambo
http://www.youtube.com/watch?v=ilnitMs1L...E4F1894BE6 od nich macie rybki w sklepie Smile z importu
Ja zamierzam zostawić tylko parę 10-15 rozbor brigitte w 42l , myślę że będzie si

masło ciekawe te baniaczki masz , kiedyś można by pooglądać w real ja mogę swoje pokazać a ty swoje , a widziałem na allegro ten twój baniaczek , czemu sprzedajesz ? Sad
Pozdro

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym i kolejnych.
Moja kostka 42l http://img413.imageshack.us/gal.php?g=pic00131.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 20:17
Post: #23
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Sprzedaje bo chcę założyć nowy zbiornik, a tak po prostu kasowac zbiornik to szkoda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 20:23
Post: #24
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Czuję że się szykuje coś ciekawego jak ten sprzedasz , jakiś większy litraż planujesz , i w jakim klimacie ?
Pozdro

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym i kolejnych.
Moja kostka 42l http://img413.imageshack.us/gal.php?g=pic00131.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 21:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 22:42 przez maslo_82.)
Post: #25
RE: 21L - Root in a trap Mini m
Zbiornik nie będzie dużo większy, będzie na pewno w stylu Nature
W sumie to chciałbym zrobić "ciężkie" Iwagumi, ale zobaczymy czy znajdę odpowiednie kamloty, a jak nie to się zrobi Ryuboku, bo korzonki leżą już w beczce i się moczą. Na dniach będę zakładał kolejny nano zbiornik taki jak ten we wątku, tyle że to będzie na pewno Iwagumi (dla nie wtajemniczonych, akwarium w stylu naturalnym japońskim, gdzie aranżacja po za roślinami składa się tylko i wyłącznie z kamieni).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2011, 13:18
Post: #26
RE: 21L - Root in a trap Mini m
To czekam i z chęcią zobaczę co tam za dzieło stworzysz ,co do odpowiednich kamieni to może pomyśl nad tanią lawą wulkaniczną , ja w drugim baniaku mam lawę i powiem ci że wygląda to ciekawie , bym miał trzeci baniak to bym zrobił iwagumi na lawie
pozdro

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym i kolejnych.
Moja kostka 42l http://img413.imageshack.us/gal.php?g=pic00131.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2011, 15:57
Post: #27
RE: 21L - Root in a trap Mini m
nie podoba mi się kolor lawy, po za tym lawy nie znajdę takie dużej. Prawdopodobnie będą Manteny lub coś innego od ADA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2011, 15:15
Post: #28
RE: 21L - Root in a trap Mini m
a widziałeś Piotr Dymowski - Góry Peru , kozacko na lawie to wygląda , jeszcze widziałem kilka innych baniaków na lawie i powiem ci że ciekawie to wygląda , ja mam lawę w drugiej kostce i nawet nawet ,ciekawie to wygląda , może już się napatrzyłem na frodo i manteny za dużo , ale to już kwestia indywidualnego gustu .
Pozdro

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym i kolejnych.
Moja kostka 42l http://img413.imageshack.us/gal.php?g=pic00131.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2011, 16:22
Post: #29
RE: 21L - Root in a trap Mini m
widziałem Góry Peru, ale jakoś tak wolę jak kamienie mają ostre krawędzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości