Odpowiedz 
Grota raz jeszcze
16-06-2011, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2011 23:33 przez dolichopterus.)
Post: #1
Thumbs Down Grota raz jeszcze
Witam, z racji tego że mieszkam bardzo blisko Starego Zoo udałem się tam z moimi dwiema kobietami na relaksujący spacer.Okazało się że wystawa Podwodny Świat w grocie jest nadal czynna.Zawieszona była na okres zimowy z braku odwiedzających,ale baniaki stały tam cały czas.Dla każdego kto chciałby się tam udać i wydać 6 zł na wstęp,jest ta oto relacja.

Na wstępie wita nas zbiornik z dyskowcami,raczej wątłego zdrowia.
[Obrazek: grota150420110221.jpg][Obrazek: kopiagrota15042011022.jpg]
I dalej morszczyzna której jest tu 90%,co do aranżacji zbiorników zostawiam to dla własnej oceny
[Obrazek: grota150420110224.jpg][Obrazek: grota150420110225.jpg][Obrazek: grota150420110223.jpg][Obrazek: grota150420110226.jpg][Obrazek: grota1504201102212.jpg]
Kolejne dwa zbiorniki słodkowodne jeden z Ślepczykami jaskiniowymi,i następny z Uaru i paroma Plecostomusami
[Obrazek: grota1504201102218.jpg][Obrazek: grota1504201102219.jpg]
I dalej morszczyzna
[Obrazek: grota1504201102229.jpg][Obrazek: grota1504201102231.jpg]
[Obrazek: grota1504201102237.jpg][Obrazek: grota1504201102254.jpg]
[Obrazek: grota1504201102256.jpg][Obrazek: grota1504201102272.jpg][Obrazek: grota1504201102275.jpg]
I tym sposobem przedstawiłem TO co ma propagować akwarystykę w Poznaniu.Czy zachęci ona kogoś,do rozpoczęcia wspaniałej przygody jaką jest akwarystyka,nie wiem.Mi osobiście pozostał niesmak.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2011, 07:06
Post: #2
RE: Grota raz jeszcze
Paranoja i śmiech Sad . Czy ktoś z ludzi z personelu nie widzi jak te ryby wyglądają ( mniejsza ze zbiornikami bo one nie czują ) i co ich zdrowiem . Przecież nawet laik powie , że paletka na 1 zdjęciu jest chora i zaraz padnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2011, 13:02
Post: #3
RE: Grota raz jeszcze
Byłem tam dwa miesiące temu i było to samo, ryby przy wylocie filtrów walczące z przyduchą. Pani z kasy nic nie wie bo "ludzie od tego przychodzą" - najwidoczniej przychodzą raz na miesiąc. Fajnie że jest takie miejsce w poznaniu poza palmiarnią ale właścicielom należałby się porządny kopniak w siedzenie celem motywacji do pracy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2011, 16:23
Post: #4
RE: Grota raz jeszcze
Smutne. Może jako WTMA wystosujemy zbiorowo list do dyrektora ogrodu zoologicznego w sprawie tej żałosnej ekspozycji. Ranga "ogrodu zoologicznego" jednak zobowiązuje.
A nie wiecie może kiedy nowy pawilon ryb i płazów ma być oddany? stoi już coś? Jak ostatnio byłam to trwało wyburzanie starego pawilonu, jakiś rok temu.

kasia
32 litry, mchy, kamienie, krewety RC, Mosquito Rasboras i helenki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2011, 17:55
Post: #5
RE: Grota raz jeszcze
Popieram pomysł listu.
Jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie to tak mi się wydawało że to paletka, ale zaczęłam się zastanawiać czy się nie mylę bo ten kolor zupełnie mi nie pasował. Zwierząt żal Sad.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2011, 23:31
Post: #6
RE: Grota raz jeszcze
Podobno można się zgłosić na woluntariat ale ja nie wyrobie z czasem a tak można by było możne trochę poprawić stan tych akwari. Sad
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2011, 00:12
Post: #7
RE: Grota raz jeszcze
Co do nowego pawilonu z rybami to na październik jest planowane otwarcie,ale to się może zmienić (finanse).Co do wolontariatu to owszem jest taka możliwość w zoo ale nie w grocie,dlatego że jest to wystawa firmy z zewnątrz.I ta samo ma to się do listu do dyrektora,oczywiście spróbować można.I trzeba by ustalić kto prawnie odpowiada za tą wystawe,i uderzyć do niego.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2011, 12:34
Post: #8
RE: Grota raz jeszcze
No i chyba paletki nie wytrzymały, bo brat kilka dni temu był tam z wizytą i w akwarium pływały jedynie dwie sztuki, a jeszcze jakiś czas temu było całe stadko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2011, 12:46
Post: #9
RE: Grota raz jeszcze
ja to się zastanawiam, po jaka ciężką cholerę oni się zabieraja za solniczki, skoro, ani wiedzy, ani budżetu na to nie mają, pewnie jakiś znajomy dyrektora, co miał kiedyś rybki, dostał fuchę i dlatego jest dramat jaki jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2011, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2011 14:55 przez alarmowiec.)
Post: #10
RE: Grota raz jeszcze
(12-07-2011 12:46 )maslo_82 napisał(a):  ja to się zastanawiam, po jaka ciężką cholerę oni się zabieraja za solniczki, skoro, ani wiedzy, ani budżetu na to nie mają,....

Oj maslo znowu piszesz coś nie mając wiedzy o naszej akwarystyce Smile
Jest to wystawa zorganizowana przez firmę Aqua Medic i Zoo i tej pierwszej ani wiedzy na temat akwarystyki morskiej ani pieniędzy na pewno nie brakuje . Dowodzą temu i wystawy i sklep w Bogucinie i bardzo dużo i instalacji w Polsce .
Grota to myślę bardzo ciekawa inicjatywa ale jej start był nieszczęśliwy . Otwarcie zbiegło się w czasie z Targami w Norymberdze na którym to Aqua Medic wystawił się bardzo okazale i jak sami przyznali musieli wybierać . Ranga i pieniądze na Norymberge zadecydowały o tym że Poznań wystartował tak jak to już poprzednio opisywaliśmy . No cóż miałem nadzieje że później Aqua Medic opanuje temat . Jestem bardzo zdziwiony tą sytuacją . Spróbuję pogadać z nimi o co tu chodzi i może jeśli powodem jest brak czasu a nie finanse damy radę jako WTMA coś w tym pomóc . Szkoda żeby taka inicjatywa w naszym mieście umarła .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2011, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2011 15:13 przez pacmann.)
Post: #11
RE: Grota raz jeszcze
Grota od samego początku to jeden wielki zawód.
Na starcie było głośno, mówiło się wręcz o akwarystycznej rewolucji (jak na poznańskie realia), no i zaraz potem falstart, następnie pokątne informacje o chwilowym braku czasu organizatora przedsięwzięcia i obietnice poprawy .... czas pokazuje, że na tym się niestety skończyło.

Dla mnie skandal, po pierwsze dla tego, że ktoś w ogóle ma czelność pobierać opłatę za wstęp.
( bo to tak jak by w piwnicy postawić nocnik i pobierać opłatę za szalet !!! ), po drugie, że nikt z ZOO przez tyle czasu nic z tym nie zrobił (pomysł listu jest dobry ale dyrekcja sama z siebie już dawno powinna zareagować - jednym słowem jak to w naszym kochanym kraju bywa, są ponad to, ciekawe czy w ogóle tam bywają?).

Myślę, że lepszym pomysłem było by wstawienie jednego naprawdę dużego zbiornika (nawet słodkiego).
Z fajną aranżacją, porządną filtracją, który po ustabilizowaniu miał by większe szanse funkcjonować nawet przy minimalnym stopniu opieki, niż napakowanie małych baniaków, które to nawet zadbane robią jednak dużo mniejsze wrażenie i dodatkowo wymagają więcej uwagi.

Odnoszę wrażenie, że w Polsce są jeszcze takie mądre głowy, które nie rozumieją, że żeby wyjąć najpierw trzeba włożyć, a nie odwrotnie.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2011, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2011 17:15 przez maslo_82.)
Post: #12
RE: Grota raz jeszcze
h
mmm to w takim razie, tym gorzej że to Aqua Medic robił, bo dla mnie gadanie o targach nie jest wytłumaczeniem, tutaj po prostu wszystko jest dramatyczne, wykonanie aranżacji i ich prowadzenie.
ogólnie dla mnie aqua medic to żadna renoma, wystarczy iśc do king crossa i zobaczyć jakie glonarium jest w słodkim od samego początku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2011, 10:28
Post: #13
RE: Grota raz jeszcze
To fakt że to co jest w King Crosie to jest wielka porażka tak jak i Grota w Zoo . Myślę ze w jednym i drugim przypadku chodzi niestety jednak o pieniądze . Wygląda na to że KIng Croś nie może dogadać się z serwisantem a w Zoo jest jedna osoba wyznaczona do ogarnięcia tematu .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2011, 11:28
Post: #14
RE: Grota raz jeszcze
w king crossie, problemem nie są pieniądze, po prostu, firmę przerastają gabaryty zbiornika, według mnie zbiornik roślinny o wysokości 1 metra to pomyłka, nie da się takiego zbiornika prawidłowo serwisować, a już na pewno nie w takim miejscu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2011, 11:44
Post: #15
RE: Grota raz jeszcze
Proszę się w miarę możliwości trzymać się tematu groty.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości