Odpowiedz 
Dyfuzor narurowy
16-10-2010, 22:03
Post: #1
Dyfuzor narurowy
Żaden z dotychczasowych dyfuzorów zwykłych nie dawał odpowiedniej cyrkulacji przy pojemności 450l. Przez dłuższy czas zastanawiałam się jak podejść do tematu dyfuzora narurowego CO2. Mam deszczownię ustawioną w połowie wysokości zbiornika i akurat ładnie omiata prądem wody trawniczek. Zastosowałam tanie rozwiązanie. Jedyną inwestycją był zakup dyfuzora Eheim Kit2 CO2/O2 [12/16mm] i redukcji. Do jednej strony podłączyłam waż od deszczowni, a od drugiej odkreciłam nakładkę i włożyłam do wewnątrz wąż o średnicy 16/22. Do niego podłaczyłam złączkę redukcyjną i ponownie wąż do deszczowni. I działa! Jak ktoś jest zainteresowany tematem, mogę powstawiać zdjęcia.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 01:19
Post: #2
 
Deszczownia w połowie zbiornika to jakaś podwodna i chyba już wtedy nie deszczownia . Bez rysunku to raczej trudno wyczaić co tam nakombinowałas Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 09:12
Post: #3
 
Cytat:Deszczownia w połowie zbiornika to jakaś podwodna
Jakbym napisała rura z dziurami to by wyglądało laicko Lol
No właśnie celowo jest niżej, bo mam też prętniczki, którym by się nie podobał silny prąd, a ten eheim daje nieźle. Ruch tafli jest od wentylatorów chłodzących wodę (własnej roboty 8-) ) To dzisiaj porobię zdjęcia.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 12:26
Post: #4
 
Lermi, pstryknij parę zdjęć, to wszystko wyjaśni.
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 23:10
Post: #5
 
Zdjęcia zrobione
Widok filtra od strony szyby:
[Obrazek: dyfuzor.jpg]
Widok od wnętrza akwarium - także na wąż doprowadzający CO2
[Obrazek: dyfuzorprzod.jpg]
Nie widać tak różnic w kolorach rur, po prostu lampa dała taki efekt.

[ Dodano: 2010-10-17, 23:24 ]
A i tu zdjęcie zwykłych wentylatorków wyciągniętych ze starego kompa, które chłodzą wodę idealnie do 27 stopni. Dwa zasysające i jeden wydmuchujący.
[Obrazek: oswietlenie.jpg]

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2010, 01:35
Post: #6
 
No bardzo skomplikowana ta konstrukcja. A nie wystarczyło prostą rurę z dziurami (że tak powiem laicko ) do akwa w narożniku wprowadzić a te skomplikowane rurki z CO2 nad zbiornikiem podłączyć żeby tak nie szpeciły Smile .No konstrukcja wentylatorków to już dzieło godne Adama Słodowego (nie wiem czy młodzież wie o kim piszę Smile ale gratulacje . Jak dobrze rozumiem trawniczek u koleżanki rośnie w pozycji pionowej to tak dla jasności Smile chyba że się mylę . Ten fakt całkiem mnie zdezorientował w początkowym opisie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2010, 07:42
Post: #7
 
Lermi napisał(a):Zdjęcia zrobione
Czyli tak. Jak rozumiem, ciemno-zieloną rurką zaciągasz wodę do filtra. Woda z filtra przelatuje przez ten dyfuzor narurowy, do którego szarym węzykiem doprowadzone jest CO2. I całość z wodą zasuwa do deszczowni "prawie" na dnie. Dobrze kombinuje?
Kurcze, te wentylatorki, to musiałem sobie powiększyć, żeby je dojrzeć Smile.
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2010, 00:04
Post: #8
 
alarmowiec napisał(a):a te skomplikowane rurki z CO2 nad zbiornikiem podłączyć żeby tak nie szpeciły
Niestety parę metrów dalej jest regał z dokumentacją firmy, więc jakby Słodowy stworzył swoje dzieło poza zbiornikiem i przecenił trwałość konstrukcji...to chyba bym została oskórowana. A z boku puściłam vallisnerię i całkiem nieźle rośnie więc niedługo zakryje konstrukcję.
A prąd wody omiata trawnik bo laicka rura jest przytwierdzona do bocznej szyby równolegle do podłoża.
Mystik napisał(a):Jak rozumiem, ciemno-zieloną rurką zaciągasz wodę do filtra.
To ta z napisem EHEIM :mrgreen:
Mystik napisał(a):Woda z filtra przelatuje przez ten dyfuzor narurowy, do którego szarym węzykiem doprowadzone jest CO2. I całość z wodą zasuwa do deszczowni "prawie" na dnie.
Dokładnie tak. Położenie laickiej rury jest widoczne na zdjęciu poniżej.
Cytat:Szef nie szuka kogoś do pracy
Co środę zapraszam na rozmowę kwalifikacyjną Wink
[Obrazek: orzeszek.jpg]

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2010, 00:18
Post: #9
 
Juz mnie całkiem zakręciłaś w takim razie gdzie jest trawniczek Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2010, 00:25
Post: #10
 
Tak praktycznie to go wcale nie ma, bo dopiero się kluje, więc wartość logiczna tego sylogizmu wynosi 0 Lol

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2010, 00:30
Post: #11
 
Oj prawdziwa kobieta. Tyle mówi i pokazuje a potem okazuje się że tego nie ma Rolleyes ale kiedyś może będzie Lol
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2010, 00:59
Post: #12
 
Doczepiłeś się do tego trawnika jak krasne do deszczowni Tongue To mój punkt honoru, żeby był tam piękny heniek i będzie. Na razie stanowi stołówkę dla amanek które nieustannie zjadają z niego glony :/

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2010, 13:32
Post: #13
 
I jak się sprawuje ten dyfuzor narurowy? Jesteś zadowolona?
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2010, 22:54
Post: #14
 
Bardzo. Pomijając już zdecydowanie niższe zużycie CO2 - widzę, że jest lepiej roznoszone po zbiorniku. Tylko nie polecam tym, którzy nie lubią efektu szampana w akwarium Wink Nie mam porównania z reaktorem, do którego pewnie się nie umywa, ale powiem tak: jak na poniesione koszty i moje zapotrzebowanie - jest dobry.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2010, 20:49
Post: #15
 
Lermi napisał(a):Tylko nie polecam tym, którzy nie lubią efektu szampana w akwarium Wink
Szampana? Tzn.? Pianka na powierzchni wody? Czy efekty dźwiękowe, co jakiś czas? Smile
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości