Odpowiedz 
112L
27-05-2011, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2011 19:28 przez pits1988.)
Post: #1
112L
No dobra tylko prosze się nie śmiać, jestem tu nowy i zarazem początkujący akwarysta. Poniżej opisze zbiornik.
112l (80x35x40)
Podłoże: żwir (czarny 3-5mm)
Oświetlenie: 2x24W Philips 840 i 1x18W OSRAM 865
Filtracja: JBL e700; wew. hailea 2201(mechanika)
Parametry wody:
temperatura 22-24 st. pH 6.6, NO2 - 0 ; NO3 - 10mg/L PO4- brak testu
Nawożenie: K2SO4; KNO3
Flora: valissneria gigantea(prawdopodobnie), echinodorus osiris, anubias barteri, Limnophila sessiliflora, Ceratophyllum demersum, mech jawajski, gałęztka, egeria densa.
Fauna: 2 pary pielęgniczek Ramireza, 2x zbrojniki niebieskie.

Fotki.
Mały upgrade:

Ogólny zarys akwa

Limnofila

Ogólne

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2011, 20:52
Post: #2
RE: 112L
Smile no ładnie ładnie, ale niewiele widać - daj jakies poglądowe zdjęcie na całość Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2011, 20:57
Post: #3
RE: 112L
chyba dwie pierwsze fotki calosci sie źle wczytaly

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2011, 21:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2011 21:03 przez pits1988.)
Post: #4
RE: 112L
spokojnie niebawem, może w ten weekend pobawie się aparatem, i uaktualnie fotki. Wielkie dzięki za komentarze. Pozdrawiam.

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2011, 21:16
Post: #5
RE: 112L
Yo!
Poprawiłem fotki.
Moim zdaniem za mało roślin ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2011, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2011 22:46 przez czarex.)
Post: #6
RE: 112L
może nie za mało, bo nie każdy baniak musi być niby dżungla Smile
ale lewa strona cosik pustawa, a tą grzałkę to bym schował za korzeń! Wink
i co jeszcze bym zmienił to tło - koniecznie Wink na monokolorystyczne - najlepiej czarne, ew. granatowe.!!
zobaczysz o ile będzie to akwa ładniejsze!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2011, 22:59
Post: #7
RE: 112L
Ładny początek, fajnie korzeń obsadziłeś Smile Standardowo bym tło to odpustowe wywalił i dał jednolite (np czarne, niebieskie), ten kamień napowietrzający i grzałkę też weź precz i ukryj gdzieś za roślinami, im mniej sprzętu widać tym lepiej bo naturalniej.

p.s. dwukolorowe przyssawki od termometru też są be, bez problemu można dostać przezroczyste, termometr tez oczywiście zakryj nieco jak możesz
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 11:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:44 przez DUANDR.)
Post: #8
RE: 112L
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 12:45
Post: #9
RE: 112L
A ja kardynałki mam na 25 st. c i chętnie podchodzą do tarła więc chyba aż tak źle im nie jest. To, że ryba preferuje chłodną wodę nie musi oznaczać, że w cieplejszej nie da sobie rady, bo nie wierzę, że w naturze temperatura nigdy latem nie przekroczy tych 22 st. C. A danio jak przyzwyczaisz to też daje rade w 16 st. C choć zalecane są wyższe temperatury. Fakt natomiast jest taki, że nie tylko kardynałki ale np. brzanki różowe( i inne karpiowate), które lubią też chłodniejszą wodę są ładniej wybarwione a przy wyższych parametrach natomiast trochę blade się robią.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2011 15:33 przez pits1988.)
Post: #10
RE: 112L
No niestety, to jest ten mankament, zdecydowałem się na wywalenie grzałki zupełnie ale, gdy światła zostaną włączone od 14:00 do 22:00 to temperatura dochodzi do 24-25 st C. Tak niestety się nagrzewa woda. Niedługo wstawię upgrade fotek na których widać będzie na szybie frontowej dyfuzor JBL- ponieważ gdzieś wyczytałem, że dyfuzor CO2 zawsze daje się na przeciwko wylotu deszczownicy, ponoć wtedy rozpuszczanie Co2 w wodzie jest efektywniejsze. Tło zmienione już na czarne.
Mały upgrade:
[Obrazek: front5.png]

[Obrazek: bokprawy.jpg]

[Obrazek: front6t.jpg]





Czekam aż zarośnie. Myślę co by tu jeszcze dodać lub co zmienić. Proszę o opinie i dobre rady.

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 16:45
Post: #11
RE: 112L
Robisz postępy Smile
Tło o 3 klasy lepsze! gratulacje!
więcej roślin - gratulacje!
nie widać sprzętu - gratulacje!
ALE CO TO JEST NA TEJ PRZEDNIEJ SZYBIE???
haha - ktoś Cie w maliny wpuścił - rzeczywiście dobrze jest, jeżeli dyfuzor jest gdzieś w strumieniu wody ale nie tak ostentacyjnie!! Ostatecznie możesz go mieć na przed niej szybie ale całkiem z boku a nie na środku - nie razi Cię to??
daj go na lewą albo prawą szybę całkiem z przodu i będzie cacy!
ja bym jeszcze dorzucił coś na 1 plan!
jakiś trawniczek albo niską roślinkę typu sagittaria!
pozdrowienia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 18:06
Post: #12
RE: 112L
No wygląda na to kolego,że większą radość sprawia ci patrzenie na sprzęt niż na faune i flore.Termometr proponuje dać na bok do tyłu,oczywiście jeśli masz możliwość spojżenia na akwarium od boku.Wężyk z kamieniem napowietrzającym zakop pod żwirek,możesz obciążyć jakimś kamieniem korzeniem itp. Valisineria bardzo ładnie może go zakamuflować,posadzona w narożniku(termometr też).I powiedz mi co to są za dwie jasne przyssawki przy tafli wody ?

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 21:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2011 21:49 przez pits1988.)
Post: #13
RE: 112L
Co do umieszczenia i rozprowadzania CO2 w zbiorniku podejrzałem to na youtube, na wystawie japońskich akwari. Umieszczenie po przeciwnej stronie deszczownicy, dyfuzora CO2 zatem zacząłem szukać na ra.pl i znalazłem nawet schemat. no tak.... musze pomyśleć co z tym zrobić, chociaż narazie nie przeszkadza mi to.

Dziękuję za dobre rady, pozdrawiam wszystkich którzy tu byli. Tongue Smile
dolichopterus: Wiem wiem dwie jasne przyssawki są troche widoczne, ale popracuje nad tym. Połączone są one żyłką żeby przytrzymywały rośliny pływające. Termometr niestety musi zostać ponieważ z lewej strony planuje boczną szybe zakryć jakimś tłem, że rano jak słońce wstaje, nie wpadały promienie słoneczne natomiast z prawej strony termometru nie przełoże bo jest zbyt mała wnęka między szafą a akwarium bym mógł tam "wetknąć" głowę i zobaczyć temperature. Co do kamienia napowietrzającego - usunę go niebawem wystarczy ta rurka od filtra- przez którą lecą bąbelki.

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 22:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:45 przez DUANDR.)
Post: #14
RE: 112L
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 23:20
Post: #15
RE: 112L
za malo roslin ale jak ci zarosnie akwa to bedzie ok Thumbsup

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości