Odpowiedz 
Pomoc przy akwarium "holenderskim"
22-06-2011, 16:32
Post: #16
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
1. No to dobrze Smile
2. jak trzeba to i w piasku się ukorzenią, problem się dopiero zrobi jak zaczną wypuszczać korzenie na łodygach.
3. 0,5W na litr, to jest ciemne akwarium, jak się zagęści wszystko i raz nie przytniesz na czas, to zobaczysz jaki będzie efekt, ja przy 0,8W mam z tym problem.
4. blyxa jak padnie to cała
5. czyli bardzo dobrze
6. oświetlenie T5 ma większe znaczenie jak się ma wysoki zbiornik, no a kwestia energo oszczędnści, to już zależy czy komuś na tym zalezy.
7. Masz rację, ale ja ktoś ma taki gust że do garnituru ubierze czerwone skarpetki, to już do śmiechu nie będzie. Po prostu są jakieś tam standardy.
8. Już przestańcie z tą Amazonią, to że mam w jednym zbiorniku to nie znaczy że jest najlepsza, uważam że w wielu aspektach są lepsze podłoża.
9. i bardzo dobrze, choć reaktor z kwaskiem cytrynowym można zatrzymać i stabilniej podaje co2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2011, 17:36
Post: #17
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
(22-06-2011 16:32 )maslo_82 napisał(a):  3. 0,5W na litr, to jest ciemne akwarium, jak się zagęści wszystko i raz nie przytniesz na czas, to zobaczysz jaki będzie efekt, ja przy 0,8W mam z tym problem.
6. oświetlenie T5 ma większe znaczenie jak się ma wysoki zbiornik, no a kwestia energo oszczędnści, to już zależy czy komuś na tym zalezy.
3. Jak nie będziesz przycinał to niezależnie od mocy oświetlenia będą obumierały dolne części łodyg...
6. Możesz wytłumaczyć?

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2011, 18:19
Post: #18
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
(22-06-2011 17:36 )Codranger napisał(a):  
(22-06-2011 16:32 )maslo_82 napisał(a):  3. 0,5W na litr, to jest ciemne akwarium, jak się zagęści wszystko i raz nie przytniesz na czas, to zobaczysz jaki będzie efekt, ja przy 0,8W mam z tym problem.
6. oświetlenie T5 ma większe znaczenie jak się ma wysoki zbiornik, no a kwestia energo oszczędnści, to już zależy czy komuś na tym zalezy.
3. Jak nie będziesz przycinał to niezależnie od mocy oświetlenia będą obumierały dolne części łodyg...
6. Możesz wytłumaczyć?

3. nie każdemu się chce biegać dwa razy w tygodniu z nożyczkami.
6. nie przytoczę tutaj Tobie teorii, ale chodzi tutaj o skupienie strumienia światła, ta sama ilość światła emitowana jest przez źródło o mniejszej powierzchni, to trochę tak jak byś miał "gołą" żarówkę o mocy 20W i chciał oświetlić coś we wodzie, i obok miał byś druga żarówkę, z reflektorem, to światło z reflektora dosięgnie głębiej, bo strumień światła jest bardziej skupiony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2011, 18:34
Post: #19
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
(22-06-2011 18:19 )maslo_82 napisał(a):  3. nie każdemu się chce biegać dwa razy w tygodniu z nożyczkami.
6. nie przytoczę tutaj Tobie teorii, ale chodzi tutaj o skupienie strumienia światła, ta sama ilość światła emitowana jest przez źródło o mniejszej powierzchni, to trochę tak jak byś miał "gołą" żarówkę o mocy 20W i chciał oświetlić coś we wodzie, i obok miał byś druga żarówkę, z reflektorem, to światło z reflektora dosięgnie głębiej, bo strumień światła jest bardziej skupiony.

3. Nie zrozumiałeś mnie... Mam u siebie ponad 1W/l i mimo tego gdybym nie przycinał co tydzień miałbym obumarłe dolne części roślin.
6. Ok, choć moim zdaniem są to minimalne różnice biorąc pod uwagę fakt że T5 mają gorszy współczynnik lm/W.

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2011, 19:13
Post: #20
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
3. mnie chodziło o to, ze przy słabszym świetle jeszcze szybciej obumierają dolne partie.
6. może masz rację
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2011, 16:04
Post: #21
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
co do pkt 6.
Kolego masło piszesz jakieś totalne bzdury . Oświetlenie T5 jest cieńsze ze względu na oszczędność materiału a dzięki rozwojowi elektronicznych stateczników stało się możliwe uzyskanie odpowiednio wysokiego napięcia do ich zapłonu .
Ma zastosowanie do wyższych akwariów ponieważ ma większą moc przy tej samej długości .
ich wyższa sprawność wynika tylko z tego ze w katalogach dla serii T8 podawana jest moc dla zapłonu magnetycznego a dla T5 dla elektronicznego bo tylko na takich pracują . W katalogu Philipsa jest to wyraźnie zaznaczone . Sprawność T5 i T8 na stateczniku elektronicznym jest taka sama .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2011, 16:12
Post: #22
RE: Pomoc przy akwarium "holenderskim"
(23-06-2011 16:04 )alarmowiec napisał(a):  co do pkt 6.
Kolego masło piszesz jakieś totalne bzdury . Oświetlenie T5 jest cieńsze ze względu na oszczędność materiału a dzięki rozwojowi elektronicznych stateczników stało się możliwe uzyskanie odpowiednio wysokiego napięcia do ich zapłonu .
Ma zastosowanie do wyższych akwariów ponieważ ma większą moc przy tej samej długości .
ich wyższa sprawność wynika tylko z tego ze w katalogach dla serii T8 podawana jest moc dla zapłonu magnetycznego a dla T5 dla elektronicznego bo tylko na takich pracują . W katalogu Philipsa jest to wyraźnie zaznaczone . Sprawność T5 i T8 na stateczniku elektronicznym jest taka sama .

Tak jak mówiłem, nie potrafię przytoczyć teorii, co nie zmienia faktu, ze na temat wyższości jednego nad drugim miałem rację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Długie akwarium - pomoc Barbosa 6 13,084 20-03-2014 12:47
Ostatni post: Edd
Wink Pierwsze akwarium - pomoc przy wyborze akwarium, dobór ryb i roślin. Michal 8 15,111 09-08-2013 13:54
Ostatni post: stachu



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości