Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
26-08-2016, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2016 15:28 przez batonexx.)
Post: #181
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Poczekaj az zrzuci wiekszosc jajek jak masz mozliwosc to wrzuc troszke mchu aby samica miala gdzie sie schowac. Tylko przed zasoleniem go wyciagnij. Pamietaj o tabeli korekcji zasolenia poniewaz to jedna z najwazniejszych rzeczy. A bd karmil zywym fito czy moze drozdzami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 08:04
Post: #182
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Cześć, zacząłem batalię o amano.

Mam kilka pytań. Bardzo proszę o odpowiedź. Smile

1. W dniu wczorajszym przeniosłem samiczkę do kotnika z myślą, że będzie sypała za kilka dni. Samica ku mojemu zdziwieniu zachowywała się bardzo spokojnie (brak objawów stresu). Po kilku godzinach zauważyłem "przecinki", co prawda w porównaniu do filmów i fotek na forach jest ich mało, ale widać, że w samicy jest ich jeszcze sporo.
Po 3 dniach powinienem zacząć zasalać. Czy jest taka możliwość, że samica nie urodzi jeszcze wszystkich? Przecież będę musiał ją odłowić.

2. Mam jakiś salimetr z allegro, ale nie mam wody RO. Kupiłem BLUE TREASURE REEF SEA SALT.
Czy mogę i będzie to poprawne, jak użyje wodę wodociągową, z kranu. Czy różnica wskazań między kranówką, a RO po zasoleniu będzie duża, znacząca? Jak się do tego odnieść?

Z góry dziękuje, pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 09:51
Post: #183
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Robiłem na kranowce i nie było problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 09:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2016 09:54 przez batonexx.)
Post: #184
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Jeśli chodzi o zrzucenie kilku larw 10 czy nawet 20 to spokojnie możesz poczekać 7 dni (tyle maksymalnie przeżywają w slodkiej),aż nie zrzucił reszty. Ponieważ nie warto odlawiać jak do końca nie zrzuciła. Ostatnio właśnie też miałem co kilka dni po kilka ale wiele jaj jeszcze wisiało pod brzuchem to nawet się nie przejmowałem czy padną te wcześniaki czy nie. Tak więc nie zasalaj puki nie straci wszystkich jaj. Co do wody RO to nie wiem jak zachowa się kranowka, możesz spróbować. Natomiast w aptece po 5l możesz kupić demineralizowana wodę. Jeśli jednak nie bd kupował z apteki to kup jakąś mineralną 5l z marketu. Ponieważ te wody są przpuszczane przez przemysłowe filtry typu RO a następnie mineralizowane. Choć takich praktyk nie stosowałem ponieważ mam RO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 13:48
Post: #185
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Mam kolejne, być może banalne pytanie.

Jak karmić?

Dodawać grudki drożdży bezpośrednio do akwarium
czy np.
rozpuścić drożdże w wodzie i dozować w takiej formie (lub np. z dodatkiem sera micron) do akwarium po kilka/kilkanaście kropel?

Dzięki Panowie za poprzednie odpowiedzi!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 18:45
Post: #186
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Ja z początku karmilem drożdżami rozpuszczonym w strzykawce. Oczywiście świeże w kostce. Ale to bardzo budziło wodę. Więc teraz używam naturalnego pokarmu jako jedzą w naturze, tj. Fitoplanktonu morskiego. Pokarm wyjątkowo niezastąpiony oraz prawie darmowy. Ponieważ jak juz kupisz choć trochę to samemu rozmnazasz w warunkach domowych przy minimum wysiłku. W razie pytań pisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2017, 15:16
Post: #187
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
batonexx pochwal się osiągnięciami hodowlanymi Smile Ile miotów już wyprowadziłeś? Ile sztuk udało Ci się maksymalnie odchować? Czyli co tam Panie w "amankach piszczy" ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2017, 18:16
Post: #188
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Czyżby wątek lub użytkownik zaginęli w czeluściach internetu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2017, 19:49
Post: #189
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Też jestem ciekaw czy coś udało się na większą skalę odchować. No i ewentualnie jaka cena Twoich krewet, jeśli oczywiście sprzedajesz.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2017, 00:28
Post: #190
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Zaprzestałem hodowli ponieważ ważniejsze sprawy na glowie były. Mianowicie delegacja do Japonii na 2,5 miesiąca. Ale dla ciekawych ile miotów oraz ile udało mi sie dochować to koło 120 sztuk. Z 2 prób ktore sie udały (było ich chyba 4) najlepsze efekty na fitoplanktonie zakupionym na olxie. Akwarium z larwami staje się samowystarczalne. Pytania proszę kierować na email. batonexx@gmail.com szybciej odpisze niz na forum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości