Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
25-07-2016, 10:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2016 10:32 przez batonexx.)
Post: #174
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam. Ja nie miałem problemu z wahnięciami temperatury przez oświetlenie. Ale owszem były spore wahania spowodowane ciepłymi dniami a chłodniejszymi nocami (na noc otwierane okno). Ale jakoś nie przeszkadzało to w odchowaniu jak widać na zdjęciach. Co do drożdży zgadzam się z kolegą powyżej, drożdże strasznie zabrudzały zbiornik. Natomiast gdy dodałem fitoplankton to woda momentalnie się zrobiła zielona (parę dni), a obecnie już chyba fito obumarł bo leży dużo zielonki na dnie Wink ale nie przejmuję się tym ponieważ dostrzegłem, że młode larwy czyszczą dno aż miło. wystarczy tylko lampkę przesuwać dookoła (u mnie się nie da tylko 2 ściany łapie Wink ). Wracając do drożdży ja używałem małych dawek co 2 dni.Wtedy nie zasyfia się tak mocno woda (małe dawki tzn kulka jak łebek od zapałki), oczywiście drożdże w kostce nie suche. Co do oświetlenia to jak widać na jednym ze zdjęć wykorzystałem doniczki jako klosza ;0) taki Pomysłowy Dobromir mi się załączył Tongue jako światło posłużyła mi wkładka z wejściem GU10 oraz żarówka ledowa 2W (oczywiście wszystko polutowane Tongue) oświetlane 24h aby metabolizm nie zwalniał. Jak by ktoś miał pytania to jestem gotów pomóc Smile

A oto moja nowa lampka Power Led Smile której niestety nie mogę użyć Tongue ponieważ dziecko ma łóżko przy szafce i wkłada ręce do akwarium Tongue może już niedługo Tongue 3 sztuki FS w środkowym rzędzie.

[Obrazek: ae2412e0f26298d9med.jpg]

[Obrazek: 580b338c8a4293bbmed.jpg]

[Obrazek: 7f39ebe136ca39f7med.jpg]

[Obrazek: b7ba1c6685cfc63cmed.jpg]

[Obrazek: 60112e9123e9c04amed.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - batonexx - 25-07-2016 10:06
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości