Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
29-06-2016, 16:28
Post: #160
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witaj na forum,
Widzę że podszedłeś do sprawy profesjonalnie. Nikt Cię tu nie zjedzie bo prawie nikt nie doszedł tak daleko Smile
W odpowiedzi na Twoje pytania:

batonexx napisał(a):Po około 28 dniach zauważyłem pierwszą przeobrażoną (różową) krewetkę. I tutaj właśnie utknąłem jak rozpoznać,że krewetka już jest gotowa na odsalanie??
Jeżeli młode są różowe, to nie jest jeszcze ostateczna forma, muszą przejść jeszcze jeden etap. Odsalanie możesz zacząć kiedy krewety będą całkiem bezbarwne.

batonexx napisał(a):Ponieważ niektóre z nich są przezroczyste ale oczka mają jeszcze jakby żółte z czarną małą kropką w środku.
Przyznam, że w oczy im nie zaglądałem, ale żółtych nie pamiętam (w domu przejrzę
jeszcze stare fotki).

batonexx napisał(a):Natomiast są poszczególne krewetki które mają całe czarne oczka i są przezroczyste.
Te są już gotowe na przeprowadzkę, ale myślę że jak potrzymasz je jeszcze w solniczce to nic złego się nie stanie. Przecież w naturze powrót z morza do rzeki trochę im zajmuje. Nigdzie nie znalazłem informacji ile czasu to trwa, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić takiego malucha, który w kilka godzin miałby znaleźć źródło słodkiej wody i tam dopłynąć.

Ponieważ jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów, to jeśli możesz to wklej tu fotki swojego zbiornika i tego zestawu do zasalania.

Czy robiłeś podmiany wody? Jeśli tak to jak duże i jak często? Czy w zbiorniku pojawiły się jakieś glony? Mogły one ułatwić wykarmienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 29-06-2016 16:28
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości