Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
29-06-2016, 00:59
Post: #159
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam wszystkich. Jestem tu nowy tak więc mam nadzieję, że nie spotkam się z falą krytyki że odgrzewam stary temat Tongue Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem oraz zasięgnąć kilka porad (liczę na waszą pomoc). Mianowicie 23.05 br. zostałem posiadaczem larw amano (oczywiście samica odłowiona 2 dni przed). W 3-cim dniu od wypuszczenia larw zacząłem zasalać wodę do wartości 1.021 ppm. Według mnie najlepsze efekty z zasalaniem uzyskuje się poprzez zakup zestawu do przetaczania płynów (zestaw do kroplówki) oraz zestaw do lewatywy jako zbiornik z zasoloną wodą. Po przerobieniu (poprzycinaniu wężyków) zbiornik do lewatywy powieszony powyżej akwarium. Na zestawie od kroplówki ustawione na powolne kapanie może 1-2 krople na sekundę. Woda w akwarium odmierzona menzurką (pojemność 1l) skala co 100ml.Przygotowanie akwarium: po wlaniu 3l do akwarium zaznaczane pisakiem po kolei 3,4,5,6,7,8l. Oczywiście akwarium zalałem tylko do 6l ponieważ kolejne 2 litry wykorzystałem do wykonania roztworu soli tj. 35 gr soli morskiej na 1l wody, a co za tym idzie 280gr na 8 litrów. Tak więc rozpuściłem w 2 litrach owe 280 gram soli (woda z RO) i powoli kropelkowo zasalałem wode. Brak stwierdzonych zgonów podczas zasalania.Karmione od początku drożdżami piekarskimi w bardzo małych ilościach 1 raz dziennie czasami 2 (w zależności od tego jak do pracy chodziłem). Po 10 dniach wprowadziłem do diety spirulinę rozdrobnioną w moździerzu na pyłek. Spirulina wsypywana do pojemnika na mocz wraz z odrobiną wody z akwarium, a następnie mocno wstrząśnięta. Odczekiwałem chwilę aby grubsze kawałki opadły na dno a zieloną wodę wlewałem do larw. Gdy minęło już trochę czasu larwy zrobiły się brązowe. Po około 28 dniach zauważyłem pierwszą przeobrażoną (różową) krewetkę. I tutaj właśnie utknąłem Smile jak rozpoznać,że krewetka już jest gotowa na odsalanie?? Ponieważ niektóre z nich są przezroczyste ale oczka mają jeszcze jakby żółte z czarną małą kropką w środku. Natomiast są poszczególne krewetki które mają całe czarne oczka i są przezroczyste. Oczywiście jest wiele jeszcze takich które są różowe i mają oczka żółto czarne. Tak więc po czym można najpewniej poznać, że to właściwy moment. Zaznaczę jeszcze, że to moja pierwsza przygoda z rozmnażaniem amano a uchowało się tak jak ostatnio liczyłem ponad 50 szt Wink Proszę o podpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - batonexx - 29-06-2016 00:59
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości