Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
12-05-2014, 23:09
Post: #126
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
wikary24 napisał(a):1. Przeniosłem 3 samiczki do akwarium 30l (jest 10l wody). Żeby zminimalizować stres dodałem sztuczne roślinki, 3 kamienie i 2 muszelki. Akwarium nie zakryłem i nie mogę doliczyć się 1 krewetki, a nie chcę rozbierać konstrukcji. Czy krewetka mogła wyjść z akwarium?
Skoro w 30 l akwa jest tylko 10 l wody to raczej nie miała jak wyjść.

wikary24 napisał(a):2. Po 3 dniach w kotniku pojawiły się larwy czy już je karmić, czy czekać do zasolenia (2 tydzień czekam na sól i aerometr zamówione na allegro).
Karmić od początku.

wikary24 napisał(a):3. Samiczki nie chcą jeść i siedzą w ukryciu. Czy to normalne? W akwarium ogólnym zawsze chętnie jadły.
Zmiana warunków i otoczenia tak na nie wpłynęła. Nie przejmowałbym się.

wikary24 napisał(a):4. Dałem krewetom ok 7cm cynamonu. Czy może zaszkodzić larwom?
Lepiej nie ryzykować i go wywalić.

wikary24 napisał(a):5. Czy mogę larwy karmić sproszkowanym Hikari Microwafers? Czy jest to zdecydowanie zły pomysł i drożdże są lepsze?
Może być hikari, byle dobrze rozdrobniony. A najlepiej karmić na zmianę z drożdżami. Ważne żeby podawać małe ilości pokarmu.

wikary24 napisał(a):6. W kotniku mam kilka małych świderków. Ładnie usuwają martwe larwy. Czy są jakieś powody dla których powinienem usunąć świderki przed zasoleniem?
Dopóki nie zasolisz to mogą być. Przed zasoleniem ślimaki wek.


cristof186 napisał(a):wyglada na to ze polowa to larwy a polowa jakby nie wyklute jajka albo pozostalosci po nich, niewiem czy powinienem je usunac czy zostawic
Raczej nic się z nich już nie wykluje. Możesz usunąć. Do pewności możesz je na kilka dni dać jakiegoś małego pojemnika i i bserwować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 12-05-2014 23:09
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości