Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
04-11-2013, 22:06
Post: #117
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
No to chyba po sprawie, co?






Dzisiaj wróciłem po pracy do domu i woda w baniaczku z krewetką była trochę mleczna. Szybko zrobiłem podmiankę 1/2 na wodę świeżą z głównego akwa stosując przy tym kamień napowietrzający w charakterze filtra, ale chyba niepotrzebnie, bo z tego co widzę wszystkie larwy leżą na dnie.

Co poszło nie tak, aby tego w przyszłości uniknąć?

Czy jest możliwe, że samica za szybko zrzuciła jajeczka i przewcześnie wyklute larwy padły? Czy też jednak rzuciła je prawidłowo (tzn. odłowiłem ją w ostatniej chwili) i larwy padły bo... ????

- woda była z głównego akwa,
- temperatura 23C,
- napowietrzanie kostką lipową,
- filtracji brak (podmiany wody planowałem),
- do środka wsadzone tylko pistia, linobium, rzęsa i wąkrątka (planowane wyjęcie z momentem zasalania),
- dla mamusi wrzuciłem trochę płatków ze spiruliną i kawałeczek banana.

I to było wszystko. Wczoraj rozrzuciła jaja, dzisiaj popołudniu wszystko tak jak na filmie.

Powinienem był od razu zacząć zasalać, czy od razu zacząć podawać drożdże o których wspomina Stiep? Padły bo były niegotowe, czy padły z powodu braku żarcia, czy...???

Krewetka z powrotem w akwa. Obejrzałem obie i obie mają "nogi czyste". Jutro dochodzi paczka z solą, więc na razie odłożę na półkę, ale jak będzie okazja to planuję znowu spróbować, tylko gdzie leżał błąd?

--
110x30x35 Opti White 115L, Eheim biopower 240 (pre,wata Sera,LD,bio), deszczownia, Aquael APR200, dyfuzor Eheim 4002650, Aquael 150W, 3x21W 4000K-7000K, LED 16,2W green&blue, 2xRT-2, 2xRM84 Relpol, 2xProgramator czasowy DT03 DPM SOLID, 2x 40x40mm ArcticCooling 12V 12dB, pokrywa DIY 10mm PCW. 10 neonów Innesa, 10 razbor klinowych, 2 danio pręgowane, 2 mieczyki Hellera, 4 molinezje złote, 4 otoski przyujściowe, 4 kiryski panda, 3 kosiarki, 2 cierniooczki, 1 zbrojnik niebieski, 5 krewetek Amano, 12 Krwawych Helenek. Moje akwarium dzisiaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - escar - 04-11-2013 22:06
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości