Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
04-09-2013, 22:23
Post: #100
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
(02-09-2013 12:53 )Stiep napisał(a):  Josh, skoro masz już larwy, to wyłów samicę i zaczynaj zasalanie.

Gorylek85, jesteś pewny że masz twardą wodę? Czy ta wada nie zawiera czasem podwyższonego poziomu jakiegoś pierwiastka, np żelaza, azotanów, fosforanów? Przyczyny szukałbym właśnie w tej wodzie. Czy larwy są w świeżej wodzie czy w wodzie z akwarium ogólnego? Jeśli z ogólnego to dajesz tam jakieś nawozy?

Larwy wykluwają się w wodzie z akwarium.
W akwarium ogólnym podaję raz w tygodniu, przy podmianie wody nawóz Aqua Gainer Classic oraz Co2 z bimbrowni. Więcej nic nie stosuję. Woda na pewno jest twarda może zawierać podwyższone stężenie wapnia i być może żelaza.

Czy można w akwarystyce stosować wodę przefiltrowaną przez filtr zmiękczający wodę taki jak firmy Brita? Sprawdzałem poziom ph wody przefiltrowanej tym filtrem i wynosi on 5ph, na pewno znacznie spada też poziom wapnia bo woda nie pozostawia osadu.

U mnie przetrwało około 20-30 larw, resztę jajeczek i padnięte larwy odłowiłem wężykiem do innego pojemnika, w którym o dziwo wykluło się jeszcze około 30 larw. Wszystkie wylądowały w zasolonej wodzie i jak na razie pływają, więc może jeszcze nie wszystko stracone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Gorylek85 - 04-09-2013 22:23
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości