Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
22-08-2013, 09:27
Post: #80
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam wszystkich.

Posiadam 2 samice krewetki Amano w baniaku ogólnym, które noszą jajeczka od 3 tygodni. Noszę się z zamiarem przełożenia je do osobnego zbiornika z próbą wyhodowania młodych. Po lekturze forum, muszę zakupić sobie sól morską i podawać 36 gramów/litr aby osiągnąć stężenie 32 ppm.
Dobrze liczę?
Czy te obliczenia dotyczą się wody z RO?
Czy dając wodę z ogólnego baniaka, w którym mam TWO 16 stopni Niemieckich, zawartość Ca 83 ppm, Mg 17 ppm, daje mniej soli aby uzyskać optymalne stężenie, czy ilość soli którą dam będzie taka sama w przypadku RO i wody z ogólnego baniaka??
Jak obliczyć proporcje soli do wody z ogólnego baniaka przy twardości zawartości Mg i Ca jak wyżej??

Wiele osób odławia samice i przenosi do akwarium, w którym nic nie ma, tylko napowietrzacz, woda i krewetki.

Czy mogę te akwarium urządzić jak krewetkarium?
Tzn. wsypać podłoże, umieścić tam jakieś wątrobowce, mchy i inne rośliny, aby woda szybko się nie brudziła??
Czy po wykluciu się larw i zasoleniu wody, sól nie zaszkodzi owym roślinom?
Czy przed zasoleniem wody wyłowić wszystkie rośliny?
Co z filtracją? Czy założenie pończochy nie pozwoli na wpływanie larw do filtra?
Czy jakiś filtr wewnętrzny z ustawionym na minimum przepływem nie zaszkodzi?
Jakiegoś kokosa (kryjówkę) mogę włożyć do akwarium z matką i larwami?

Chciałem przenieść filtr wewnętrzny z akwarium ogólnego, który służy mi jako cyrkulator, który jest dojrzały.
Czy sól nie zaszkodzi bakteriom na filtrze?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Josh - 22-08-2013 09:27
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości