Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
26-04-2013, 15:09
Post: #76
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Wstyd się przyznać, ale po zrobieniu porządków (zlałam wrzątkiem cały kotnik) to woda była niemal mętna! Jakiś koszmar. Myślę że w dużym zbiorniku miałam wypławki i przeniosłam je na grzałce i kokosie. Pierwsze dwa mioty były na początku, więc wszystko było ok. Na następny miot czekałam ponad tydzień i dorosłe zdążyły się rozmnożyć. Dopiero po przeczytaniu morfologii tych płazińców skupiłam się na "osadzie" na ściankach. Po kilku minutach wpatrywania się zauważyłam przesuwanie się "zabrudzeń". Z miejsca zaczęłam walkę z tym paskudztwem. Sama również myślałam jak mogą złapać ruchliwe larwy i tu cytat: "W komórkach nabłonka, otaczającego ciało, rozmieszczone są maleńkie pałeczki, zwane rabditami. Owe rabdity służą jako groźna broń zaozepna. Polujący wypławek zbliża się bezszelestnie do śpiącego narybku, a następnie "strzela" nimi w kierunku najbliższej ofiary. Rabdity rozpuszczają się w śluzie pokrywającym rybkę i paraliżują jej ruchy. W tym momencie wypławek nakrywa swym ciałem ofiarę i wysysa z niej soki.

Dziękuję za radę z gupikami, wiem, że welonki też zajadają wypławki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - dorota - 26-04-2013 15:09
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości