Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
10-01-2013, 16:38
Post: #28
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam i zapraszam do aktywnego uczestnictwa w życiu forum.
Cieszy mnie rosnąca grupa osób, które moją ochotę zajmować się tą, co by nie mówić, trudną w rozmnażaniu krewetką. Oby pojawiały się same sukcesy hodowlane Smile

hwojciech napisał(a):ad1.Czy można samice przenieść wcześniej do "kotnika" nie mam doświadczenia w którym momencie jest tuż przed porzuceniem jajeczek i ile już je nosi zauważyłem ją przedwczoraj,czy można ją karmić do momentu kiedy je wypuści ?
Można. Popatrz na kolor jajek. Jak zrobią się jasne (czyli po około miesiącu) można odłowić. Karmić można, a nawet trzeba. Byle z umiarem.

hwojciech napisał(a):ad2.Zasolenie stosujemy stopniowo czy można od razu larwy przenieść do solanki i po jakim czasie:dzień ,dwa,pięć ? która metoda lepsza ?
Solankę dajesz zaraz po wykluciu. Nie ma na co czekać. Ważne żeby zmieścić się w 8 dniach bo inaczej larwy padają. U mnie sprawdziły się obie metody zasalania, ale nie mam danych liczbowych, która metoda jest lepsza. Może lepiej stopniowo?

hwojciech napisał(a):ad3.Czy można zastosować sól do wylęgu artemii czy kupić typową do morszczaków ?
Musi być do morszczyzny.

Pozdrawiam i powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 10-01-2013 16:38
[] - Biter - 21-11-2010, 18:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości