Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
05-11-2013, 11:42
Post: #121
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
KaLo napisał(a):Jajeczka leżą na dnie ,czy mam dać cieniutko żwirku żeby dorosłe nie zjadły jajeczek?Przeczytałem powyższą odpowiedż i pytanie dodatkowe ,po jakim czasie wyklują się larwy a jażeli nie to ściągnąć wężykiem leżące na dnie?
Jak jaja leżą na dnie to już po zawodach, larwy wykluwają się w odwłoku samicy po 4-6 tygodniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 20:33
Post: #122
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witajcie,po długim długim nic "stare" samice znowu się chcą mnożyć próba nr5 rozpoczęta i pytanko jak mocno napowietrzacie kotnik ? czy na tyle że larwy pływają z prądem wody czy raczej delikatnie bo moje zawsze siedzą przy dnie w samym źródle padającego światła (oświetlam żarówką led raczej punktowo), z drugiej strony mam swobodny dostęp do zabrudzonego dna i etapami je czyszczę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2014, 16:22
Post: #123
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Ja napowietrzałem tak jak na focie. Intensywnie, ale przez kostkę lipową, więc leciały bardzo małe bąbelki. Woda się poruszała, ale nie było efektu pralki.

[Obrazek: 67f2167281ee9c40med.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 18:37
Post: #124
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam. Na wiele pytań już znalazłem odpowiedź czytając ten wątek(za co dziękuję), ale zawsze pojawia się kilka wątpliwości:
1. Przeniosłem 3 samiczki do akwarium 30l (jest 10l wody). Żeby zminimalizować stres dodałem sztuczne roślinki, 3 kamienie i 2 muszelki. Akwarium nie zakryłem i nie mogę doliczyć się 1 krewetki, a nie chcę rozbierać konstrukcji. Czy krewetka mogła wyjść z akwarium?
2. Po 3 dniach w kotniku pojawiły się larwy czy już je karmić, czy czekać do zasolenia (2 tydzień czekam na sól i aerometr zamówione na allegro).
3. Samiczki nie chcą jeść i siedzą w ukryciu. Czy to normalne? W akwarium ogólnym zawsze chętnie jadły.
4. Dałem krewetom ok 7cm cynamonu. Czy może zaszkodzić larwom?
5. Czy mogę larwy karmić sproszkowanym Hikari Microwafers? Czy jest to zdecydowanie zły pomysł i drożdże są lepsze?
6. W kotniku mam kilka małych świderków. Ładnie usuwają martwe larwy. Czy są jakieś powody dla których powinienem usunąć świderki przed zasoleniem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2014, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2014 21:21 przez cristof186.)
Post: #125
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
WItam wszystkich dzis zaczyna sie zabawa z wychowem amano . Dziekuje wszystkim za rady zobaczymy co z tego wyjdzie . Narazie wylowilem 3 samiczki pelne jak beczki jajek( to juz 5 tydzien )

NA drugi dzien jedna krewetka wysypala larwy , zostaly jeszcze 2Smile
mam male pytanie wyglada na to ze polowa to larwy a polowa jakby nie wyklute jajka albo pozostalosci po nich, niewiem czy powinienem je usunac czy zostawic... dziekuje za podpowiedz z gory
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2014, 23:09
Post: #126
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
wikary24 napisał(a):1. Przeniosłem 3 samiczki do akwarium 30l (jest 10l wody). Żeby zminimalizować stres dodałem sztuczne roślinki, 3 kamienie i 2 muszelki. Akwarium nie zakryłem i nie mogę doliczyć się 1 krewetki, a nie chcę rozbierać konstrukcji. Czy krewetka mogła wyjść z akwarium?
Skoro w 30 l akwa jest tylko 10 l wody to raczej nie miała jak wyjść.

wikary24 napisał(a):2. Po 3 dniach w kotniku pojawiły się larwy czy już je karmić, czy czekać do zasolenia (2 tydzień czekam na sól i aerometr zamówione na allegro).
Karmić od początku.

wikary24 napisał(a):3. Samiczki nie chcą jeść i siedzą w ukryciu. Czy to normalne? W akwarium ogólnym zawsze chętnie jadły.
Zmiana warunków i otoczenia tak na nie wpłynęła. Nie przejmowałbym się.

wikary24 napisał(a):4. Dałem krewetom ok 7cm cynamonu. Czy może zaszkodzić larwom?
Lepiej nie ryzykować i go wywalić.

wikary24 napisał(a):5. Czy mogę larwy karmić sproszkowanym Hikari Microwafers? Czy jest to zdecydowanie zły pomysł i drożdże są lepsze?
Może być hikari, byle dobrze rozdrobniony. A najlepiej karmić na zmianę z drożdżami. Ważne żeby podawać małe ilości pokarmu.

wikary24 napisał(a):6. W kotniku mam kilka małych świderków. Ładnie usuwają martwe larwy. Czy są jakieś powody dla których powinienem usunąć świderki przed zasoleniem?
Dopóki nie zasolisz to mogą być. Przed zasoleniem ślimaki wek.


cristof186 napisał(a):wyglada na to ze polowa to larwy a polowa jakby nie wyklute jajka albo pozostalosci po nich, niewiem czy powinienem je usunac czy zostawic
Raczej nic się z nich już nie wykluje. Możesz usunąć. Do pewności możesz je na kilka dni dać jakiegoś małego pojemnika i i bserwować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-05-2014, 21:31
Post: #127
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Dzis czyli po 2 dniach wszystkie larwy wplynely na morska wode , jest ich cala masa . Napowietrzacz juz chodzi temp. wody 21C, zasolenie dzis to 24 stopnie jutro zwieksze do wymaganego. na balkonie hodowalem w akwarium glony te ze scianek podaje im jako pokarm plus drozdze.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 10:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 10:16 przez Stiep.)
Post: #128
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Powodzenia. W razie czego pytaj.

Edit:
Jak się mają larwy? Żyją?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 12:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 12:43 przez cristof186.)
Post: #129
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Masakra wszystko było juz dobrze 8 dni zasolenie tajie jak powinno byc ale woda spadla do 19 stopni i wszystkie padly.....to od temperatury?

ale czekam na 2 ture nie poddam sieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 13:05
Post: #130
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Wszystkie padły tego samego dnia? Ile stopni było przed tym spadkiem?
Nie przekarmiłeś ich? Przy dużej ilości pokarmu parametry wody mogły się znacznie pogorszyć (NH3, NO2).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 15:48
Post: #131
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Nie przekarmilem... 2 razy dziennie po 3 krople drozdzy i szczypta spiruliny mielonej. tem przedtem byla 24 stopnie w zbornku ogolnym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2014, 14:17
Post: #132
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Stała sie rzecz niemozliwa krewetki ozylySmile

W ostatnim tygodniu myslac ze krewetki zdechly wlala cala wode ze zbiornika w ktorym plywaly na balkon ( dodam ze nie kontroluje temp. i zasolenia w wiadrze) do wiadra w ktorym bylo troszke wody po ostatnim sprzataniu akwarium. Zostawilem to tak a tu dzis ide do wiadra zeby to wylac a tu patrze okolo 100 larw plywa jeszcze w wiadrze ... szok


co mam teraz robic... podlaczac pompke , odlawiac czy zostawic samym sobie???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2014, 17:03
Post: #133
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
a nie są to larwy komarów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2014, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2014 14:24 przez cristof186.)
Post: #134
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
hmmm W slonej wodzieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2014, 21:59
Post: #135
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Zaczynami przygodę z rozmnożeniem amanoSmile 2 samiczki z jajami.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości