Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
23-08-2013, 11:39
Post: #91
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Jako, że jestem dość słąby z języka angielskiego, chciałem uzyskać informacje co oznacza:
- parametr S (I kolumna)
- True Density (II) kolumna.

Jak w ogóle rozpatrywać powyższą tabelę w praktyce?
Wsypuje ileś gramów soli do 1 litra RO i co dalej?? Smile
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2013, 10:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2013 11:00 przez Josh.)
Post: #92
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Czy trzymając dorosłą krewetkę z jajami w osobnym akwarium w wodzie o GH = 16 stopni, mogę od razu przenieść ją do wody RO, która ma GH=0, bez ożycia mineralizatora (nie posiadam)?
Czy dać sobie spokój i odchować młode w zasolonej wodzie z baniaka ogólnego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2013, 12:26
Post: #93
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Dorosłą lepiej przenieś do wody o takich samych parametrach, inaczej może zrzucić jajka i po zabawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 23:29
Post: #94
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum.
Też próbuję rozmnożyć ammanki. To moje drugie podejście do rozmnażania tych krewetek, niestety pierwsze skończyło się niepowodzeniem na samym początku. Przeczytałem ten wątek i znalazłem wiele cennych informacji. Wczoraj moje krewecie przeniosłem do kotnika około 10L i już po 3 godzinach w wodzie pojawiło się kilka małych larw, dziś jest ich już kilkadziesiąt i ciągle wykluwają się kolejne. Teraz ostatnia z 3 krewetek składa jaja więc jeśli wszystko pójdzie dobrze to jutro powinno ich być jeszcze więcej. Jednak coś mnie martwi Sad. Mianowicie na powierzchni wody robi się cienki szary kożuch, podmieniłem dziś wodę ale niewiele to dało. Czy u was też pojawiało się coś podobnego?? i czy to może być po prostu kurz który osiadł na wodę? Woda jest czysta nie jest mętna, używam wody z głównego zbiornika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2013, 10:20
Post: #95
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witaj na forum.
Napowietrzanie powinno załatwić ten problem. U mnie korzuch się nie pojawiał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2013, 17:17
Post: #96
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Napowietrzanie działa 24h. Rano jeszcze sporo larw pływało, teraz pływa już zaledwie kilka sztuk pozostałe leżą na dnie ale wiele wciąż się rusza i czasem odbijają się od dna. Za pierwszym razem larwy padły już drugiego dnia, myślałem że to przez tabletkę którą wrzuciłem dorosłym krewetką. Tabletka się rozpuściła i utworzyła na dnie jakby pleśń. Tym razem krewetki nie dostały żadnej tabletki i dno jest czyste, wodę podmieniam codziennie po 1L, temperatura wody to 22 stopnie, drożdże podawałem od wczoraj 2 razy dziennie po 3-4 krople. Pytanie dlaczego larwy tak szybko padają? czy przyczyną może być ph które wynosi 7,5-8? czy może to powodować zbyt duża twardość wody? W akwarium stosuję wodę wodociągową źródlaną bez żadnych uzdatniaczy, jest to woda dosyć twarda niestety nie mam testu żeby to zmierzyć. W akwarium ogólnym z tą wodą wszystko jest ok, rośliny rosną, od założenia 1,5 roku temu akwarium żadna rybka ani krewetka w nim nie padła. Nie wiem co może być nie takSad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2013, 09:28
Post: #97
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
No i samica urodziła larwy, pełno pływa plemników po akwarium Smile
Może zbyt wysokie pH, ja trzymam swoje w wodzie o pH 7,4 i zobaczymy co się stanie, gdy mi padną to będę musiał rozrabiać z RO, ale raczej <7,0 nie zejdę.

Czy dodatek soli morskiej podnosi pH jak i twardość? Jeżeli tak to o ile mniej więcej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2013, 12:53
Post: #98
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Josh, skoro masz już larwy, to wyłów samicę i zaczynaj zasalanie.

Gorylek85, jesteś pewny że masz twardą wodę? Czy ta wada nie zawiera czasem podwyższonego poziomu jakiegoś pierwiastka, np żelaza, azotanów, fosforanów? Przyczyny szukałbym właśnie w tej wodzie. Czy larwy są w świeżej wodzie czy w wodzie z akwarium ogólnego? Jeśli z ogólnego to dajesz tam jakieś nawozy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2013, 08:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2013 08:26 przez Josh. Powód: Nowe informacje)
Post: #99
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Ok tak uczynię.
A jaka temperatura minimalna wody powinna być w akwarium gdzie pływają larwy?
Dziś sypnę soli i zasolę do 15 ppm, jutro do 25, zaś docelowo pojutrze do 33 ppm.

Czy jak rozrobię drożdże w wodzie w szklance, to ile czasu taka zawiesina może stać w lodówce?
Jak rozdrabniasz Sera Micron? Bo patrzę na niego, wydaje mi się bardzo drobny i nie wiem jak można pył jeszcze bardziej rozdrobnić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 22:23
Post: #100
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
(02-09-2013 12:53 )Stiep napisał(a):  Josh, skoro masz już larwy, to wyłów samicę i zaczynaj zasalanie.

Gorylek85, jesteś pewny że masz twardą wodę? Czy ta wada nie zawiera czasem podwyższonego poziomu jakiegoś pierwiastka, np żelaza, azotanów, fosforanów? Przyczyny szukałbym właśnie w tej wodzie. Czy larwy są w świeżej wodzie czy w wodzie z akwarium ogólnego? Jeśli z ogólnego to dajesz tam jakieś nawozy?

Larwy wykluwają się w wodzie z akwarium.
W akwarium ogólnym podaję raz w tygodniu, przy podmianie wody nawóz Aqua Gainer Classic oraz Co2 z bimbrowni. Więcej nic nie stosuję. Woda na pewno jest twarda może zawierać podwyższone stężenie wapnia i być może żelaza.

Czy można w akwarystyce stosować wodę przefiltrowaną przez filtr zmiękczający wodę taki jak firmy Brita? Sprawdzałem poziom ph wody przefiltrowanej tym filtrem i wynosi on 5ph, na pewno znacznie spada też poziom wapnia bo woda nie pozostawia osadu.

U mnie przetrwało około 20-30 larw, resztę jajeczek i padnięte larwy odłowiłem wężykiem do innego pojemnika, w którym o dziwo wykluło się jeszcze około 30 larw. Wszystkie wylądowały w zasolonej wodzie i jak na razie pływają, więc może jeszcze nie wszystko stracone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 07:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013 08:00 przez Josh. Powód: Nowe informacje)
Post: #101
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Brita nie wiem czy się nadaje, sprawdź parametry (testy) tej wody. Ph wody powinno wynosić ca. 7, +- 0,5, Woda z filtra RO powinna mieć pH = 7.

Ja obecnie zasoliłem wodę u młodych larw, które mają 5 dni, do poziomu 1,022. Jest to woda z filtra RO i nie zaszkodziło im przeniesienie z wody z baniaka do tej z RO. Temperatura w wodzie z larwami wynosi 22-23 stopnie i jest raczej stała.
W baniaku leje sole wg EI i używam butli CO2 1,5 kg, oraz reaktor narurowy, więc w baniaku pH miałem często grubo <7.
Ja też mam twardą wodę w baniaku (GH=16) i w tej wodzie żyją mi krewetki oraz wykluły się larwy amano.
20-30 larw które dorosną to już dobry wynik Smile

Ta sól do morszczaków sprawia, iż woda jest lekko mętna, to normalne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 19:01
Post: #102
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Josh napisał(a):Ta sól do morszczaków sprawia, iż woda jest lekko mętna, to normalne?

Niektóre sole rozpuszczają dość wolno. Z czasem powinno się rozpuścić wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2013, 08:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2013 10:23 przez Josh.)
Post: #103
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Wyjechałem na jakiś czas i pierwszy miot padł, ale już mam kolejne larwy wykluteSmile

Czy drożdże piekarskie, które uwadniam i karmie nimi larwy ile czasu mogą stać uwodnione w lodówce? Czy drożdże winiarskie (Aktywne Bayanus, lub IOC Efficience), mogą posłużyć za pokarm dla larw krewetek?
Lepiej rozpocząć zasalanie 2, czy można 4 dnia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 13:56
Post: #104
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Josh napisał(a):Czy drożdże piekarskie, które uwadniam i karmie nimi larwy ile czasu mogą stać uwodnione w lodówce?
Maksymalnie kilka dni, więc najlepiej rozwadniać małe porcje.

Josh napisał(a):Czy drożdże winiarskie (Aktywne Bayanus, lub IOC Efficience), mogą posłużyć za pokarm dla larw krewetek?
Teoretycznie powinny się nadawać, ale nie sprawdzałem, więc odpowiem wymijająco: nie wiem. trzeba by sprawdzić.

Josh napisał(a):Lepiej rozpocząć zasalanie 2, czy można 4 dnia?
Raczej jest to bez znaczenia. W naturze larwy po wykluciu w słodkiej wodzie spływają rzekami do morza. Jedne będą miały bliżej, inne dalej, ale ważne żeby trafiły do solanki w przeciągu 8 dni. Później padają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2013, 20:37
Post: #105
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Wczoraj moja samica wyglądała tak:
[Obrazek: 3u2j.jpg]

Dzisiaj pływa kilka pchełek głową w dół, kości zostały rzucone Smile

Samica odłowiona do 5l zbiorniczka z wodą z akwa, napowietrzanie, światło z dołu na przeciw napowietrzacza.
Sól, salimetr, drożdże, fluid czekają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości