Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
04-04-2013, 17:03
Post: #61
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Nareszcie konkretne informacje o rozmnażaniu amano Smile
Zauważyłam u mnie 3 panie krewetki: jedna z jajeczkami pod odwłokiem od 1,5 tyg., druga ma jajka w siodełku, a trzecia dopiero co pod odwłok dała. Natchniona tymi informacjami postanowiłam według podanych wskazówek wyhodować "własny" miot kreweci dla czystej satysfakcji. Zobaczymy co z tego będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 18:28
Post: #62
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Życzę powodzenia . W razie wątpliwości pytaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 22:55
Post: #63
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam
również pokusiłam się o rozmnożenie moich amanek Smile na razie 6 dzień życia larw w kotniku, dzisiaj zakończyłam stopniowe zasalanie...trzymajcie kciuki mam nadzieję że się uda
pozdrawiam wszystkich serdecznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 23:09
Post: #64
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Powodzenia.
Fajnie że jest coraz większe zainteresowanie rozmnażaniem tych krewetek. Oby ilość poszła w jakość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2013, 11:30
Post: #65
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Dzisiaj drugiej krewetce wykluło się swoje potomstwo (pozostają jeszcze dwie krewetki z jajkami). Wieczorem połączę dwa wylęgi i razem zasolę 4-go dnia. Jestem sama ciekawa jak z tak drobnych kropeczek wyrosną krewetki. Również mam nadzieję, że jakość będzie dobra, w końcu nie dla zabawy wzięłam się za rozmnażanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2013, 17:14
Post: #66
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam
moje larwy mają już 21 dni, mam pytanie czy też wam tak wolno rosły? mam wrażenie że stoją w miejscu ze wzrostem widzę że żerują na pokarmie oraz na szybie która obrosła trochę glonami...mam nadzieję że uda mi się doczekać przeobrażenia tych maleństw...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2013, 10:51
Post: #67
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Na początku przez jakieś 2 tygodnie moje też prawie wcale nie rosły. Szybki wzrost zaczął się dopiero od 3 tygodnia. Te Twoje powinny już się ruszyć, ale podejrzewam że może temperatura jest trochę za niska i dlatego rosną wolniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2013, 18:10
Post: #68
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
A ja miałam smutny przypadek - 2 mioty zostały skonsumowane przez wypławki!!! Nawet nie zauważyłam co się dzieje i po 2 dniach nic nie zostało. Nie mogłam dojść co się stało. Teraz pozbyłam się wszystkich wylęgniętych wypławek i powinien uchować się ostatni miot krewetek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2013, 23:25
Post: #69
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Kurcze z tą temperaturą masz rację, nie mam termostatu i włączam im grzałkę na kilka godzin muszę pilnować żeby nie przegrzać ale nocą niestety nie da rady i rano temperatura jest ok 19 stopniSadw takim małym zbiorniczku ciężko o stabilne warunki... poza tym że wolno rosną raczej nic im chyba nie dolega ...mam nadzieję że w końcu ruszą...Dorota współczuję wypławki to koszmar miałam w krewetkarium ale wpuściłam 2 młode samice gupika i po kilku dniach spokój na szczęście ...zdążyłam przed wykluciem młodych krewetek bo pewnie też było by po nich ale ani wypławki ani gupiki ich nie dopadły...zastanawia mnie tylko skąd w kotniku miałaś tyle wypławek że zdązyły wciągnąć 2 mioty larw?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2013, 23:30
Post: #70
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Mnie bardziej ciekawi jak łażące po dnie wypławki dopadły pływające w toni larwy. Jesteś pewna że to wypławki są winne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 09:05
Post: #71
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
wiesz co ja na przykład miałam wypławki które wijąc się atakowały młode krewecie wykorzystując prąd wody filtra i napowietrzacza więc mnie nic nie zdziwiWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 12:04
Post: #72
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Stiep mam takie pytanko jak wygląda taka larwa jak wyleci spod odwłoka bo mi cosik takiego lata co wygląda jak minimalna artemia czy to to?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 12:36
Post: #73
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Są bardzo małe 1-2 mm.
W poście nr 50 jest filmik z larwami. Sprawdź czy to to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 12:54
Post: #74
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Podobne a jest możliwe że jak samiczkę przenosiłem to część wypuściła w nowym akwa (bo resztę to jeszcze ma pod odwłokiem)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 13:05
Post: #75
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Pewnie że możliwe, ale oczywiście w granicach rozsądku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości