Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
10-01-2013, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 20:19 przez hwojciech.)
Post: #31
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Dzięki koledzy za cenne wskazówki...

w filmiku pierwszym widać zaciętą rywalizacje samców ciekawe czy właśnie w tym momencie samica składa jaja pod odwłok a samce robią swoje Rolleyes

Dobrze by było rozkręcić temat bo jakoś ogólnie temat jak by tabu na innych stronach niby ludzie coś słyszeli ale trudno itd a jak widać jest to do zrobienia Smile

Moja samica Biggrin



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 11:12
Post: #32
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
acha , no filmiki super, mi najbardziej sie podobały te juz z podrośniętymi larwamiSmile) nieźle ktoś uchwycił.

Stiep. powiedz czy jeśli zdążą sie przeobrazić te małe z ostatniego miotu czy będzie można je połączyć z tymi większymi z poprzedniego miotu? czy te większe zjedzą mniejsze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 14:41
Post: #33
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
ern23 napisał(a):Stiep. powiedz czy jeśli zdążą sie przeobrazić te małe z ostatniego miotu czy będzie można je połączyć z tymi większymi z poprzedniego miotu? czy te większe zjedzą mniejsze?

Spokojnie możesz łączyć. Nie powinno być problemu z kanibalizmem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 16:25
Post: #34
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
No i zmaściłem TongueP panowie..........dziś samica porzuciła większość jajeczek ale udało mi się ją odłowić z około 1/3 tego co było zobaczymy co będzie dalej "pierwsze koty za płoty Biggrin"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 16:51
Post: #35
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
no to powodzenia życzeSmile)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 19:41
Post: #36
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Przypomniało mi się ,czytałem że założyciel tego tematu podmieniał wodę z akwa i ją zasalał ja mam Kh w granicach 8/9 stopni to chyba za dużo czy się mylę ?.....jak by co to nie ma kłopotu z przygotowaniem wody bo mam filtr RO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 23:51
Post: #37
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
O ile dobrze pamiętam to destylkę stosowałem przez jakieś 2 tygodnie. Potem mi się skończyła, a że byłem na urlopie i nie mogłem przywieźć z pracy to dalej używałem już wody z ogólnego. Jakiejś zwiększonej śmiertelności larw to nie spowodowało.
... ale jak masz filtr RO to wiadomo, że taka woda będzie lepsza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 20:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013 20:19 przez hwojciech. Powód: Nowe informacje)
Post: #38
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Parametry mojej RO :

Ph 6,4 woda stała prawie tydzień w wiaderku bo jak zrobię od razu to wynosi 6
Kh 0 lub 1
Gh 0 lub 1
Po4 0
No3 0
No2 0

nasuwają się kolejne pytania czy stosować taką wodę czy z mineralizatorem "żółty" parametry takiej wody po dodaniu 1ppm/litr:

25ppm wapnia,6ppm magnezu,6ppm chloru,4ppm sodu,Gh 5,Kh 3

hm....zmierzyłem ph w kotniku masakra ponad 8 wynik poza skalą,w akwa ogólnym kiedy ją nalewałem wczoraj było 6,8 nie wiem jak ikra zniesie taki skoki Ph jak i sama "mamuśka" jak mam dokonywać podmianek,stresujące to wszystko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 20:17
Post: #39
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Bezapelacyjnie stawiam na RO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 20:51
Post: #40
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Ok tak będę robić,muszę jeszcze zrobić ruszt ikrowy z siatki budowlanej pisałeś że dorosłe zjadają czasem ikrę , moja siedzi może trochę zestresowana nową sytuacją i na razie nie wypuszcza tego co jej pozostało albo woda jej nie odpowiada.Zrobię jeszcze jedną małą podmiankę dziś i jutro też ze dwie co by wymienić wodę w kotniku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 22:08
Post: #41
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Nie musisz dawać żadnych rusztów. Samica nie składa tych jajek w akwarium. Spod odwłoka samicy wykluwają się od razu larwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 00:32
Post: #42
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Aha czyli te które jak sądziłem porzuciła w akwarium ogólnym były larwami Sad ,szkoda bo było tego sporo jak nie tym razem to będę przygotowany na kolejny miot
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 14:28
Post: #43
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
hwojciech napisał(a):Aha czyli te które jak sądziłem porzuciła w akwarium ogólnym były larwami

Nie. To były jajka, a nie larwy (jak wyglądają larwy widać na filmikach które wklejałem). Czasami tak się dzieje, że samiczka zrzuci jajka lub ich część. Przyczyny mogą być różne: złe parametry wody, stres...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 20:07
Post: #44
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
czyli jak zrzuci jaja to już nie ma szans na odchowanie młodych ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 23:02
Post: #45
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Raczej nie. Jak spod odwłoka znikają jajka to równocześnie powinny się pojawić larwy. Kiedyś widziałem moment wylęgu: samica dosłownie sypała larwami na prawo i lewo...
... a za nią podążało stado neonów bo sprawa działa się w akwarium ogólnym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości