Odpowiedz 
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
12-07-2016, 00:19
Post: #166
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam. Jesli chodzi o odsalanie to poszło super. Nie spodziewałem sie takich rezultatów. Żadnego trupka. Jakieś 50 do 60 sztuk rośnie jak na drozdzach. Jak tylko będę miał chwile czasu to wrzuce fotki z nowymi akwariami do hodowli. Niebawem przyjdzie do mnie fitoplankton morski od hodowcy. Tak wiec sprawdzimy jak beda sie rozwijaly na zywym fito( niby zywia sie takim w naturze. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2016, 08:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2016 08:42 przez batonexx. Powód: Nowe informacje)
Post: #167
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Podsyłam zdjęcia Smile mam nadzieję że się spodobają.
Ponizej widoczne sa nowe akwaria oraz krewetkarium zalozone do mlodych Amano. Krewetkarium zrobione z akwarium 25l profilowane.

[Obrazek: 4dd8d4b5d1be4ccdmed.jpg]

[Obrazek: 9b738ebc83ff4a90med.jpg]

[Obrazek: 0a41a4f7f904697dmed.jpg]

[Obrazek: 31dc3cbf8d9cc6e5med.jpg]

[Obrazek: fe07f7d0227a97e8med.jpg]

[Obrazek: a134db1d2ea8ad5bmed.jpg]

[Obrazek: d954bc3d6e2092eemed.jpg]

[Obrazek: 21943c920e545c21med.jpg]

[Obrazek: 8ee301b35c07f67bmed.jpg]

[Obrazek: d56272f93b3ffb3bmed.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2016, 10:40
Post: #168
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Podziwiam upór i dążenie do celu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2016, 17:37
Post: #169
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Mała aktualizacja Wink

TESTUJEMY INNE OPCJE

1.młode larwy (tj 2gi miot).

2.pierwsze dni karmione drożdzami (brak w tamtej chwili fito)

3.zakupione fito dolane w ilości 4ml jednego dnia i ponownie 2giego dnia.(Fito przyszło w poniedziałek tj.11.07.). Oczywiście fitoplankton morski.

4. zapomniałem dodać larwy pojawiły się 30.06. i od tego czasu zrobiłem może z 2 podmianki wody Wink wcale nie duże ponieważ chyba o ile mnie pamięć nie myli to po 2 litry z 6. Chce sprawdzić czy dadzą radę przeżyć bez podmian częstych. A ponieważ karmienie drożdżami odbywało się co 2gi dzień a nie codziennie to woda była klarowna. Pragnę zauważyć, że nie zauważyłem jakość szczególnie żeby były trupki przy karmieniu skromnym raz na 2 dni. Ilość odpowiadała łebkiem od zapałki.

5. Nie badam zasolenia może za tydzień sprawdze Smile

6. Z tego co zaobserwowałem dzisiaj to larwy bardzo ładnie się pasą na zielonym dnie.

A teraz proszę o to zdjęcie akwarium z larwami oraz z fito.
[Obrazek: c6bd09c38bb10f84med.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2016, 14:50
Post: #170
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Pięknie. Jeszcze raz gratuluję. Trzymam kciuki za kolejne eksperymenty. Masz już sporo doświadczenia, więc może być tylko lepiej Smile

PS: Od teraz przejmujesz funkcję forumowego speca od amanek Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2016, 21:58
Post: #171
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
W moim przypadku porażką było przejście z wody słonej na słodką . Z wielu tysięcy larw zostało max 40 . Podziwiam że Tobie się to tak fajnie udało
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2016, 18:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2016 11:24 przez batonexx. Powód: Nowe informacje)
Post: #172
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam.Z góry dziękuję za mile słowa co do hodowli:-). Aktualizacja dla hodowli 2giej. Nie badam zasolenia, nie podmieniam wody, nie mierze temperatury, nie karmie od czasu dania pierwszej dawki fito 2x4ml przez 2 dni. A teraz zdjęcia jak już są rożowe larwy. A jeśli chodzi o pierwszy miot to podmianki robię kranwitem (prosto z kranu) podmianka 50% bez mierzenia temperatury Smile mierze tak na oko Tongue tj ręką sprawdzam Tongue Nie bawię się nawet wężykiem tylko prosto z kubeczka do akwarium. Pisząc 50% tj 4l ponieważ jeszcze żyją w małym akwa. Krewetkarium czeka na nowe oświetlenia na power ledach ^^. W poniedziałek zaczynam zabawę z budowaniem lampy na epistarach 1 watowych. Jeśli kogoś by zainteresowało jakie diody daje do 12 szt 6500k oraz 3 sztuki full spectrum. Może jakaś fotorelacja z budowy będzie Smile

[Obrazek: a2299557c70d8565med.jpg]

[Obrazek: 5516b5198294d5f7med.jpg]

[Obrazek: 8db0366fea4dbbb9med.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2016, 20:25
Post: #173
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Uważam za bardzo złą ogólnie powtarzaną radę karmienia wylęgu drożdżami . Rady są nieprecyzyjne . Czy stosować suche drożdże czy klasyczne bo to jest różnica o kilka rzędów wielkości w dawce .
W naturze przecież krewetki wsuwają "zielone " które wpadnie im do pyska .

W moim przypadku załączenie światła powodowała nagły skok temperatury wody o 4 st C zanim zadziałała automatyka w obwodach grzałek . Dostałem za to solidną burę od koleżanki która studiuje nauki oceano/cośtam gdyż jak ona twierdzi dobowe wachania temperatury nie przekraczają 1,5 st
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2016, 10:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2016 10:32 przez batonexx.)
Post: #174
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam. Ja nie miałem problemu z wahnięciami temperatury przez oświetlenie. Ale owszem były spore wahania spowodowane ciepłymi dniami a chłodniejszymi nocami (na noc otwierane okno). Ale jakoś nie przeszkadzało to w odchowaniu jak widać na zdjęciach. Co do drożdży zgadzam się z kolegą powyżej, drożdże strasznie zabrudzały zbiornik. Natomiast gdy dodałem fitoplankton to woda momentalnie się zrobiła zielona (parę dni), a obecnie już chyba fito obumarł bo leży dużo zielonki na dnie Wink ale nie przejmuję się tym ponieważ dostrzegłem, że młode larwy czyszczą dno aż miło. wystarczy tylko lampkę przesuwać dookoła (u mnie się nie da tylko 2 ściany łapie Wink ). Wracając do drożdży ja używałem małych dawek co 2 dni.Wtedy nie zasyfia się tak mocno woda (małe dawki tzn kulka jak łebek od zapałki), oczywiście drożdże w kostce nie suche. Co do oświetlenia to jak widać na jednym ze zdjęć wykorzystałem doniczki jako klosza ;0) taki Pomysłowy Dobromir mi się załączył Tongue jako światło posłużyła mi wkładka z wejściem GU10 oraz żarówka ledowa 2W (oczywiście wszystko polutowane Tongue) oświetlane 24h aby metabolizm nie zwalniał. Jak by ktoś miał pytania to jestem gotów pomóc Smile

A oto moja nowa lampka Power Led Smile której niestety nie mogę użyć Tongue ponieważ dziecko ma łóżko przy szafce i wkłada ręce do akwarium Tongue może już niedługo Tongue 3 sztuki FS w środkowym rzędzie.

[Obrazek: ae2412e0f26298d9med.jpg]

[Obrazek: 580b338c8a4293bbmed.jpg]

[Obrazek: 7f39ebe136ca39f7med.jpg]

[Obrazek: b7ba1c6685cfc63cmed.jpg]

[Obrazek: 60112e9123e9c04amed.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2016, 15:16
Post: #175
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Zgadzam się że drożdże mogą paskudzić wodę, ale tylko w przypadku gdy się je przedawkuję. Przy karmieniu małymi porcjami nie miałem tego problemu. Jak na dnie zebrało się trochę "syfku" to ściągałem to cienkim wężykiem przy podmianie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2016, 16:36
Post: #176
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Nóżki do lampy masz od Tomislawus ? Dobrze są spasowane i sztywno się trzymają w tym profilu alu ?

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 11:02
Post: #177
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam edison. Zgada się te nóżki są od Tomislawus Smile trzeba przyznać że są bardzo dobrze spasowane (wchodzą bardzo ciężko). Ogólnie muszę pochwalić tutaj kolegę Tomislawusa za pomoc w doborze diody oraz pomoc techniczną. A wracając do tematu krewetek to już następne przeobrażone są. Później dodam zdjęcia oraz bardziej szczegółowy opis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 14:38
Post: #178
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
To że tak powiem , może jak troszkę maluchy podchowasz to sprzedał byś mi z dyszke ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2016, 16:22
Post: #179
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Spoko nie ma sprawy jak tylko podrosną troszkę to się jakoś dogadamy :-) w tym momencie mają około 1cm ten pierwszy miot drugi jest w trakcie przeobrażania. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2016, 08:31
Post: #180
RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce
Witam wszystkich forumowiczów,

czytając ten ciekawy wątek sam postanowiłem spróbować rozmnożyć te krewetki. Wszystko przygotowane zgodnie z Waszymi sugestiami, samica już osobnym akwarium. I tu pojawia się moje pytanie - siedzi tam już 3 dzień i pojawiło się może 20 larw a samica dalej nosi bardzo dużo. Ile może potrwać całkowite zrzucenie? Czy rozpoczynać zasolenie wody mimo to, że nie zrzuciła wszystkich jajek?
Rozumiem, ze jeśli rozpocznę zasolenie larwy muszę przenieść do zupełnie osobnego zbiornika?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości