Odpowiedz 
Gdzie kupujecie rybki ?
07-05-2011, 14:31
Post: #1
Gdzie kupujecie rybki ?
Witam !

To mój drugi post po wpisie 'witającym', więc pozwolę sobie jeszcze raz wszystkich przywitać i pozdrowić. Mam na imię Michał, akwarysta zez Rataj Smile

W tej chwili mam baniak 240l, z przeważającą ilością roślin nad rybkami. Po ostatniej awarii i wymianie akwa (poprzednie 180 litrów rozszczelniło się, nie zdążyłem uratować niczego... ), powoli odbudowuję obsadę, jednak z nieco innym podejściem (ryby rzadkie, mało popularne).
Długi czas zaopatrywałem się w Bajciku w Przeźmierowie, ale sklep i jego oferta rybek mocno podupadła. Szczerze mówiąc rzadko bywałem w innych sklepach choć wiem, że trochę ich u nas jest. Nigdy jakoś nie nabrałem zaufania do tych 'marketowych' składów cologicznych.
Ponieważ poszukuję wielu różnych gatunków ryb, nieco rzadszych niż gupiki, platki, apistogrammy itp., chciałbym uprzejmie spytać gdzie Wy się zaopatrujecie, czy są sklepy mające szeroki wybór rybek, czy zamawianie w sklepach ma sens (czy sprowadzają rybki na zamówienie, czy w sklepach jest poprostu to co w hurtowniach ?).

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam,
Michał

Ps. Ponieważ w moim baniaku stosuję metodę EI, hygrophila polysperma i ludwigia natans rosną jak chwasty, w razie zainteresowania chętnie się podzielę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2011, 22:34
Post: #2
RE: Gdzie kupujecie rybki ?
Jak najbardziej zamawianie w sklepie ma sens. Wchodzisz do sklepu, mówisz jaka rybka Cię interesuje. Podajesz numer telefonu i ktoś ze sklepu dzwoni gdy ma rybki dla Ciebie. Nic prostszego.
Jeśli masz czas, ochotę i trochę (im więcej tym lepiej Biggrin) zbędnej gotówki... to zupełnie inna bajka. Przeglądasz oferty rodzimych hodowli ryb i zamawiasz sobie u przedstawiciela, co Ciebie interesuje. A mają co tylko dusza zapragnie. Od Strzelczyków (Toxotes jaculatrix) po cudaczki (Gastromyzon punctulatus). Problem jest tylko z odbiorem - albo przesyłka albo gdzieś po drodze na trasie. Nie ma się co dziwić. Nikt paru ryb nie podwiezie Ci pod dom.
Najpierw odszukaj co chcesz. Zapewniam, że gdy spojrzysz na warunki hodowli krąg zainteresowania się zawęzi.... znacznie.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2011, 10:33
Post: #3
RE: Gdzie kupujecie rybki ?
No fajnie, dzięki za odpowiedź. Napawa mnie to optymizmem Smile

A czy masz jakieś sprawdzone źródła, skoro piszesz że różnie z tymi warunkami hodowli ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2011, 10:47
Post: #4
RE: Gdzie kupujecie rybki ?
Biggrin Żle się wypowiedziałam. Chodzi o warunki jakie musi spełniać Twój baniak żeby hodować jakąś rybę. A jakie są warunki w hodowlach to chyba nikt z nas nie chce wiedzieć Icon_lol
Trzeba zwrócić uwagę na temperaturę, towarzystwo, oświetlenie, ułożenie roślin. A no i generalnie czy ryba może być z roślinami, czy nie. Jak chcesz mieć zielony ogród to już przekopywacze i wegetarianie odpadają.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2011, 13:11
Post: #5
RE: Gdzie kupujecie rybki ?
Nie no, trochę tam wiedzy już posiadam i jeśli chodzi o warunki hodowlane w swoim baniaku to jestem świadomy co można, a czego nie Smile
Zaraz po niedzieli zadzwonię tu i tam, zobaczę jak faktycznie sprawa stoi z dostępnością.
Taka ciekawostka - wczoraj byłem akurat w Kakadu i uprzejmy sprzedawca polecił mi najbliższą giełdę w niemieckiej Norymbergii. Szkoda, że funduszy brak na taką wycieczkę...

A to czego szukam to m.in. kopik heckla, niektóre babkowate, igłówkę afrykańską, kongolankę, kilka różnych zbrojnikowatych. Wszystko w ramach odpowiednich warunków jakie mogę im zapewnić, ale to jest mniej więcej ten zakres.

Dzięki !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości