Odpowiedz 
dyfuzor CO2
04-05-2011, 21:58
Post: #1
dyfuzor CO2
dzisiaj zacząłem konstruować dyfuzor CO2 wew. akwarium - kostka lipowa doprowadza mnie do szaleństwa, dlatego postanowiłem coś zmienić - dziś już śmiga nowy, ale póki co nie pokażę, bo wymaga poprawek Smile póki co koncepcyjnie tylko się sprawdza, niekoniecznie wizualnie Smile

na wylocie kubełka zamontowałem butelkę bez dna, a z boku wciąłem wężyk z bimbrowni, przez co CO2 pięknie wpada w wirówkę i skutecznie się rozpuszcza - pytanie mam - czy ktoś już taką opcje przerabiał i ma jakieś wskazówki??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2011, 22:42
Post: #2
RE: dyfuzor CO2
Czy to się nie nazywa dzwon?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2011, 22:50
Post: #3
RE: dyfuzor CO2
można i dzwon - z tym, że dzwon chyba jest stacjonarny a nie z wlotem wody z góry? czy sie mylę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2011, 09:51
Post: #4
RE: dyfuzor CO2
Możliwe, choć spotkałem się gdzieś z podobnym rozwiązaniem tylko wlot wody był z filtra wewnętrznego w mniej więcej połowie "dzwonu" i powodował większy ruch wody wewnątrz urządzenia czyli tak samo jak u Ciebie tylko trochę niżej Biggrin do bimbrowni to jest podłączone? nie wypycha za dużo CO2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2011, 14:05
Post: #5
RE: dyfuzor CO2
do bimbrowni Smile czy za dużo się okaże Smile póki co nic bokiem nie pływa :0 a na wężyku od bimbrowni mam zacisk od kroplówki - więc jest regulacja Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2011, 16:05
Post: #6
RE: dyfuzor CO2
Regulacja bimbrowni mówisz Tongue uważaj, żebyś za bardzo jej nie "ograniczał" bo ile butelka może przecież wytrzymać nie wiadomo Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2011, 23:11
Post: #7
RE: dyfuzor CO2
Chyba bardziej łopatologicznego dyfuzora niż mój, to nie ma.
A kostka i patent pokazany przez Napadziora są mało wydajne. Przerabiałam obydwa i zużywało się o wiele więcej CO2, niż teraz.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2011, 13:13
Post: #8
RE: dyfuzor CO2
Opiszesz Lermi swój dyfuzor? Z chęcią bym się dowiedział. Biggrin

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-08-2011, 23:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2011 23:09 przez maslo_82.)
Post: #9
RE: dyfuzor CO2
ja mam taki dyfuzor, miałem wiele róznych, ale ten jest nie do pobicia, minus jest taki że wymaga filtra kubełkowego.



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2011, 11:50
Post: #10
RE: dyfuzor CO2
Nie za dużo tego CO2 jak na taki mały zbiornik mierzyłeś Ph i jakie masz (miałeś) Kh .

Ps.
Byłby całkiem ładny zbiornik żeby nie ta ścieżka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2011, 16:22
Post: #11
RE: dyfuzor CO2
zbiornik w całości opisany tutaj

http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...p?tid=1280

w tej chwili ścieżki już nie ma.

Co do ilości CO2, to w tej chwili zbiornik działa na kranówce, ale przez jakiś czas było RO + mineralizator, tak czy inaczej indykator cały czas co najmniej zielony a najcześciej żółty. CO2 w moich zbiornikach podawane jest całą dobę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2011, 13:49
Post: #12
RE: dyfuzor CO2
w tej chwili na kranówie pomiar Ph będzie mało precyzyjny szkoda że na RO nie mierzyłeś
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2011, 15:42
Post: #13
RE: dyfuzor CO2
czy to ma jakieś znaczenie?? Rośliy rosną jak opętane, glonów brak, ryby mają tlenu do oporu. Poziom NH4 wynosi 0 więc pH nie specjalnie istotny, ważne tylko że jest poniżej 7
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2011, 07:57
Post: #14
RE: dyfuzor CO2
To może dla ciebie nie ważne ale zbyt duża ilość Co2 może szkodzić rybom Smile .

Wracając do dyfuzora (nazywany atomizerem nie wiem czemu Smile ) to jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza ze mieści się w małych szafkach pod akwaria do ok. 50l . Może kiedyś Lermi opisze zrobiony przez nią taki dyfuzor własnej konstrukcji .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2011, 11:06
Post: #15
RE: dyfuzor CO2
zapewniam Cię, ze mogę dać i 10b/s przez całą dobe i rybom nic nie będzie. Atomizerem się to nazywa bo taka jest rynkowa nazwa, po za tym bardzo trafna bo z dyfuzora nawet nie leci mgiełka tylko "dym".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości