Odpowiedz 
Problem z HQI
15-04-2011, 09:45
Post: #1
Problem z HQI
Mam kłopot z HQI. Problem polega na tym, że lampa załącza sie (zaczyna świecić) po godzinie od włączenia. żarnik jest nowy. Czy to może być problem ze statecznikiem ??

Powiem szczerze że nie wiem jak to sprawdzić. Rozmawiałem ze znajomym co grzebie w elektronice to powiedziął że nie ma bladego pojęcia jak to sprawdzić bo częstotliwości i napiecia na wyjściu sa za wysokie na jego mierniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2011, 11:41
Post: #2
RE: Problem z HQI
Witaj !
Może to być kłopocik ze statecznikiem ale nie koniecznie. Postaram się pomóc ale potrzebuję trochę więcej danych odnośnie samego statecznika jak i źródła.
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2011, 12:41
Post: #3
RE: Problem z HQI
Dzieki za odzew napiszcie jakie dane potrzebujecie.
Coś czytałem że żarniki BVL są robione pod stateczniki magnetyczne a ten mój jest podobno elektroniczny. wieczorkiem otworze puszke i podam co to dokładnie za typ model itp.
Mam dokładnie taki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d85...f04f6.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2011, 13:28
Post: #4
RE: Problem z HQI
(15-04-2011 09:45 )Cigu napisał(a):  Mam kłopot z HQI. Problem polega na tym, że lampa załącza sie (zaczyna świecić) po godzinie od włączenia. żarnik jest nowy. Czy to może być problem ze statecznikiem ??

Powiem szczerze że nie wiem jak to sprawdzić. Rozmawiałem ze znajomym co grzebie w elektronice to powiedziął że nie ma bladego pojęcia jak to sprawdzić bo częstotliwości i napiecia na wyjściu sa za wysokie na jego mierniki.

Nie ma czegoś takiego jak żarniki pod zapłon magnetyczny , Zapłon elektroniczny powiedzmy odwzorowuje zapłon magnetyczny tylko lepiej . Z twoich objawów wynika raczej ewidentne uszkodzenie zapłonnika . Możesz napisać czy przez tą godzinę nic sie nie dzieje czy lampa jest podżarzana .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2011, 15:25
Post: #5
RE: Problem z HQI
Z tymi żarnikami BLV pod magnetyczne stateczniki, po prostu wpadłem przypadkiem na jakimś forum dlatego wrzuciłem to tutaj i dobrze że to zdementowałeś.

Nie dzieje się kompletnie nic, przez godzinke Lampa jest martwa, potem odpala jakby nigdy nic, ale słyszę ją dość wyraźnie jak pracuje. Wcześniej buczała trochę mniej ale z czasam robiła sie coraz głośniejsza i to sie tyczy wczesniejszego żarnika, na nowym jest głośna cały czas tak samo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2011, 20:31
Post: #6
RE: Problem z HQI
Panie kolego jeśli to nie jest konstrukcja zalewana żywicą to może da się to naprawić. Jeśli wybierasz się w srodę na spotykanie to zabierz to cudo . Hm Micrus nie miej pretensji do kolegi ze to kupił bo to BRILUM pewnie w tej fabryce robione co Philips .
Przytoczę tu ripostę mojego kolegi bardzo upierdliwemu klientowi " Panie Challenger tez się spier.....ł " Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 11:25
Post: #7
RE: Problem z HQI
Alarmu - na długo pozbawił bys mnie tego ustrojstwa ?? aha i skoro was tu wszystkich mam specjalistów to jeszcze jedno pytanie czy na 150 W stateczniku elektronicznym/magnetycznym bedzie działac 70 W żarnik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2011, 01:34
Post: #8
RE: Problem z HQI
Zaświeci ale na krótko . Micry czemu tak piszesz . To akurat jest ważne. Dławik ustala prąd a zatem również moc pracy żarnika . Żarnik 70W powinien pracować z mocą 70W a nie inną . To samo tyczy się elektronicznych .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości