Odpowiedz 
Identyfikacja krewetki.
02-10-2010, 18:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 23:14 przez rafal.)
Post: #1
Identyfikacja krewetki.
więc postanowiłem zwrócić się między innymi do Ciebie ivan o pomoc w ustaleniu co trzymam w tych moich 37 litrach Smile

Kiedy zakładałem ten baniak kupiłem dwa zestawy krewetek:
1 - kilkanaście podobno Caridina cf. babaulti "rainbow"
2 - kilkanaście podobno Caridina cf. babaulti "rainbow" i Neocaridina heteropoda var. red

Pstryknąłem parę fotek, może nie najlepszej jakości ale starałem się wyciągnąć maks możliwości ze mnie i mojego aparatu Tongue oto efekt:


[Obrazek: IMG_6811_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: IMG_6814_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: IMG_6818_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: IMG_6820_JPG_300x300_q85.jpg]

Jakieś pomysły?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2010, 15:22
Post: #2
 
Czyli mam śmietnik. Tak na prawdę to fotki nie oddają tego co mam w akwa. Zdarzają się osobniki całe czarne, czarne posiadające jasno-brązowy pasek na grzbiecie, ciemno-brązowe z jasno-brązowym paskiem na grzbiecie, zielone, żółte, szare z pionowymi pasami na całym ciele ale przewaga chyba jednak kundelka Neocaridiny heteropody. Podejrzewam, że osobniki żółte to także Neocaridina u której po prostu w skutek mieszania genów ujawniają się recesywne geny koloru żółtego. Niestety nie mam czasu ani warunków aby selekcjonować co ciekawsze osobniki choć przyznam kusi mnie to Biggrin Rodzice by mnie chyba zabili jak bym im zostawił pod opieką jeszcze kilka baniaczków Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2010, 22:54
Post: #3
 
Te BABAULTI MALAYA są bardzo podobne tylko moje mają raczej sam jasny pasek na grzbiecie bez takich poprzecznych pod koniec odwłoka, albo mają ale mniej jaskrawe. Co do Black Dwarf to moje są dużo ciemniejsze niż te na zdjęciu jednak nie jest to jednolita czerń, coś właśnie w stylu tych ze zdjęcia. ivan23 chyba zacznę je odławiać do słoików i segregować Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2010, 21:59
Post: #4
 
Mi niektóre krewetki przypominają Bangladesz Bee, ale nie jestem pewien

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2010, 15:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 23:15 przez rafal.)
Post: #5
 
Yo ! Smile

Codranger napisał(a):Bangladesz Bee

Nazwa handlowa określająca wiele gatunków - brak oparcia.

kamil87 napisał(a):Podejrzewam, że osobniki żółte to także Neocaridina u której po prostu w skutek mieszania genów ujawniają się recesywne geny koloru żółtego.

Odbarwienia krewetek Neocaridina heteropoda.
http://redbee.pl/viewtopic.php?t=3760

+ im mniej krewetka posiada pigmentu tym łatwiej odbarwić jest jest 'ubarwienie pancerzyka' (podpigment).

Wyjaśnienie:
Posiadając Red Cherry - w stadzie pojawiają się krewetki brązowe - w hodowli brązowych mogą pojawić się osobniki tymczasowo czarne (trudno jest im samym utrwalić się),
Tracąc pigment krewetka cofa się do krewetki, z której wyselekcjonowano yellow, niewielka ilość pigmentu zapewnia jej niestabilność ubarwienia podpigmentu - może łapac zatem zielonkawo-żółtawy kolor.

Pozdrawiam
Rafał Maciaszek

[center]Kumak to Samo Zuoooo ![/center]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ślimak identyfikacja but123 6 13,259 05-04-2014 18:29
Ostatni post: marysienka82
  Identyfikacja krewetki matoole 2 7,475 12-03-2014 22:01
Ostatni post: matoole



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości