Odpowiedz 
Cynamon jako alternatywa dla katepangu
19-03-2011, 11:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2011 16:14 przez SzymonPieta97.)
Post: #1
Cynamon jako alternatywa dla katepangu
Witam! Czy ktoś spotkał się z stosowaniem lasek cynamonu w akwariach z bezkręgowcami jako alternatywą dla liści katepangu czy dębu bądź buku ?? Czy lepszy jest ten cynamon Aquamaxu czy zwykły Kamis czy Prymat ??

Orty
C.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2011, 00:09
Post: #2
RE: Cynamon jako alternatywa dla katepangu
Na innym wątku podano link do sklepu krewetkowego i przeglądając ofertę zauważyłam że sprzedają laski cynamonu choć nie piszą że jako zamiennik tylko że pozytywnie wpływa na krewetki.
Co ciekawe sprzedają tam również liście bananowca, te mają spełniać podobną rolę co ketapang, a ja przez lata wywaliłam tyle liści, teraz widzę że muszę wszystkie zbierać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2011, 01:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2011 18:55 przez Codranger.)
Post: #3
RE: Cynamon jako alternatywa dla katepangu
A jeśli mogę spytać to skąd masz liście bananowca Smile

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2011, 10:57
Post: #4
RE: Cynamon jako alternatywa dla katepangu
Kilka lat temu kupiłam sobie w Niemczech roślinkę najprawdopodobniej Musa acuminata, a rok temu sprzedawali w Aldim inną odmianę bardziej przypominającą Musa zebrina, pewności co do odmian nie mam bo rośliny nie były opisane. No i tak sobie hoduję w domu te roślinki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2011, 11:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2011 18:54 przez Codranger.)
Post: #5
RE: Cynamon jako alternatywa dla katepangu
A czy liście tych bananowców mają właściwości barwiące.Ciekaw jestem czy ktoś to sprawdził.I z tym cynamonem, też ciekawa sprawa.Może prócz koloru da ładny świąteczny zapach Smile

Ort
C.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2011, 12:12
Post: #6
RE: Cynamon jako alternatywa dla katepangu
Zrobię testy liści bananowca bo mam dwa kawałki uschniętych liści i zobaczymy, ale wydaje mi się że to może zależeć od odmiany bananowca, tzn. te bananowce które się mocno przebarwiają dają większą szansę na zafarbowanie wody, niestety te liście które mam są zielone bo z zimy, a wtedy bananowce prawie zupełnie nie chcą "dostawać ciemnych plam".
W opisie ze sklepu podają że liście mają uzdatniać wodę oraz po zjedzeniu oczyszczać układ pokarmowy krewetek, o farbowaniu wody nie wspominają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości