Odpowiedz 
Akwarium 240l - jakie rybki
25-08-2015, 20:54
Post: #1
Akwarium 240l - jakie rybki
Witam wszystkich. Wracam do akwarystyki po jakimś czasie (kiedyś były gurami, pielęgnice, paletki, skalary i wiele innych - oczywiście nie w jednym baniaku w jednym czasie Smile ) Teraz odkurzyłem swoje stare akwarium (120*50*40) i myślę aby zrobić znowu baniaczek i dla mnie i dla moich 3 pociech (7,7 i 5 lat) tak aby mieć fajne hobby i wprowadzić je w świat rybek. Ponieważ ja też bym chciał coś innego niż miałem to wymyśliłem sobie takie dwie obsady (i poproszę o uczciwą ocenę i poradę tych moich pomysłów)

1. Brzanka sumatrzańska (stadko czyli jakieś 10-15 minimum) jako rybki pływające w środku i na dole, kiryski pstre (3-4 osobniki) na dole oraz danio malabaryjski (tez jakaś ławica 10 sztuk powiedzmy) u góry. Dodatkowo kusi mnie jeszcze dodanie 1-2 zbrojników niebieskich oraz kiryśników czarnoplamych (sentyment z dawnych lat). DO tego korzeń a z roślin to mikrozorium, zwartki, nurzańce śrubowe etc. No i najchętniej to bym jakiś drugi gatunek brzanek jeszcze dodał (powiedzmy 10 sztuk brzanki różowej albo Denisona lub odeskiej)

2. Drugi pomysł to stadko razbor klinowych (około 30), kolejne stadko to u góry pływające danio (może pręgowane albo lamparcie - 10 sztuk), parka bojowników wsaniałych i na dole znowu kiryski oraz zbrojniki. Ewentualnie jeszcze myślałbym o kosiarkach. Rośliny dość podobnie jak w punkcie 1.

Będę wdzięczny za komentarze i propozycje.pozdrawiam Was serdecznie Przemek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
Akwarium 240l - jakie rybki - Pstaniszewsk - 25-08-2015 20:54

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie rybki do 30 l? zuzanna 7 19,816 24-09-2015 10:24
Ostatni post: Jaga
  jakie rosliny do małego akwarium maximus 14 28,353 26-08-2013 22:19
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości