Odpowiedz 
Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
09-02-2015, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2015 12:42 przez fanderix.)
Post: #1
Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh
Witajcie,
Temat wałkowany na milion sposobów na forach, ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh. Co zrobić, aby odpowiednio zbilansować ph, gh, kh, aby były one na stabilnym poziomie. Używam wody RO i dodaję odpowiednio mineralizatora oraz trochę sody aby podnieść kh.
Chcę uzyskać następujące parametry:
Ph 6,5
Gh 6,5-7
Kh 1-2

Do wody RO najpierw dodaję sody oczyszczonej (czystej bez ulepszaczy spożywczych) to podnosi mi kh do 1-2 (ph dochodzi wówczas do poziomu 6). Następnie dodaję mineralizatora (V6 – wcześniej dodawałem mosura mineral plus, ale mi się skończył) i dodaję tyle aby uzyskać Gh 6.5-7 d. Niestety jak wówczas mierzę ph to wynosi ono już 7,5.
Próbowałem dodawać aquacid do wody (zbijałem nim PH tak do 6,4), ale po pierwsze zbijało kh do 0, po drugie mocno podnosiło PO4, po trzecie i tak jak po 2 dniach robiłem test parametrów w baniaku z przygotowaną do podmian wodą to ph przekraczało 7 (no i pozbywałem się kh).

Z góry dziękuję za wskazówki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
Jak utrzymać niskie ph (6.5) i niskie kh (1-2) podnosząc gh - fanderix - 09-02-2015 12:36



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości