Odpowiedz 
Dobieram nawożenie do zbiornika 21 l roślinne+krewetki i potrzebuję Waszych porad.
31-07-2012, 17:26
Post: #1
Dobieram nawożenie do zbiornika 21 l roślinne+krewetki i potrzebuję Waszych porad.
1. Nawożenie podłoża. Posiadam zwyczajny żwir (mieszanina kwarcu i bazaltu) i niejednokrotnie miałem problemy z jałowością tego podłoża, co odbiło się na roślinach. Zdecydowałem się na kulki nawozowe do podłoże firmy Filtus (wyciąg z dżdżownicy kalifornijskiej+micro+macro+humus+tofr+glinka). Powiedzcie, czy to dobry pomysł? Może ktoś stosuje/stosował i wypowie się na temat skuteczności tych kulek?

2. Dozowanie tlenku węgla(IV). Zdecydowałem się na podawanie do wody preparatu EASYCARBO firmy Easy Life. Proszę mi powiedzieć, czy to bezpieczny sposób? Ten nawóz zawiera węgiel (pierwiastek), czy dwutlenek węgla? - Bo różnie ludzie piszą w Internecie... Czy to wystarczy do zawożenia akwarium z dużą obsadą roślin 21l ?

3. Nawożenie wody. Tu mam największy kłopot... Nie chcę nawozu Tropical Aquaflorin Potassium, ponieważ wywołał on ostatnio u mnie plagę glonów nitkowych. Nie chcę żadnego nawozu Tropical'a, bo przeczytałem gdzieś w Internecie, że u kogoś o mały włos nie umarły wszystkie krewetki to dodaniu kilka kropli... zwykłego uzdatniacza! (Tropical Esklarin). Więc nie mam zaufanie do tej firmy... Zastanwiałem się nad nawozem Tetr'y - PlantaMin - nie wiem, czy to dobry pomysł, bo z kolei sprzedawca w sklepie zoologicznym polecił mi taki brunatny nawóz w pudełku jak na mydło... Powiedział, że ludzie bardzo chętnie go kupują. Jeszcze innym pomysłem, w zasadzie pierwszym pomysłem, było stosowanie któegoś preparatu z serri Zoolek Aquaflora. Wiem, iż zawiera azot i fosfor, aczkolwiek to w moim przypadku dobrze, zawsze miałem je na poziomie zerowym i pomimo sporej obsady nie chciały się podwyższyć... Mam możliwość usuwania azotanów wymieniaczem jonowym, więc z nimi nie będzie problemu. Jakbyście mogli mi dobrać właściwe nawożenie wody... Byłbym bardzo wdzięczny. Wszystkie opinie, komentarze z życia wzięte nt. poszczególnych nawozów - szczególnie mile widziane. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
Dobieram nawożenie do zbiornika 21 l roślinne+krewetki i potrzebuję Waszych porad. - 478996 - 31-07-2012 17:26

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kostka 30l - nawożenie BeastlyGoat 31 65,435 30-04-2015 15:55
Ostatni post: edison
  Nawożenie solami kuki102 9 15,886 20-05-2014 17:09
Ostatni post: fredy1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości