Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 76 Głosów - 2.96 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farbowanie ryb...
05-04-2014, 20:17
Post: #1
Farbowanie ryb...
Byłam wczoraj w ZOO Centrum na ul. Opieńskiego 1 (Tesco).
Sklep, jak sklep - typowy "ogólnozoologiczny", akwarystyka stanowi w nim mały dział (kilkanaście zbiorników, standardowa oferta ryb, raczej najpopularniejsze gatunki).
Podczas wizyty w ucho wpadł mi szczebiot jakichś dziewcząt na temat "rybek z fajnymi paskami w różnych kolorach".
Dzięki temu zwróciłam uwagę na przeźroczkę indyjską (Pseudambassis ranga, dawniej Chanda ranga).
Szkoda, że dopiero w domu wyczytałam, że rybki te poddawane są barbarzyńskiemu procederowi sztucznego farbowania.

Przy kolejnej wizycie poruszę ten temat ze sprzedawcami, którzy nie są raczej rybimi sadystami - już wiele miesięcy temu zauważyłam na przykład, że nie trzymają bojowników w "szklankach", ale w ogólnych zbiornikach.
Stawiam raczej na niewiedzę zaopatrzeniowcy i mam nadzieję, że to jednorazowy zakup tego gatunku ryb...

Polecam wszystkim artykuł "Kolorowy biznes", który ukazał się w Magazynie Akwarium nr 12/2011 (113):

[Obrazek: 32.jpg]

[Obrazek: 33.jpg]

[Obrazek: 34.jpg]

[Obrazek: 35.jpg]

[Obrazek: 36.jpg]

[Obrazek: 37.jpg]

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 21:05
Post: #2
RE: Farbowanie ryb...
Niestety ale nie wszystko tak "tworzono" jak tu wkleiłaś. Nie popieram tych praktyk ale Glofish przerabiałem na własnej skórze i sam potrafiłem bez laboratorium zmieniać nasycenie jakiegoś koloru. Mimo wszystko farbowanych ryb nie polecam kupować a już nie wspomnę o tatuowanych.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 23:37
Post: #3
RE: Farbowanie ryb...
Cóż można dodać, skóra na człowieku cierpnie... scyzoryk się otwiera...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 01:11
Post: #4
RE: Farbowanie ryb...
Adam, chyba nie doczytałeś artykułu do końca - jest w nim opisana również naturalna metoda barwienia ryb, czyli odpowiednie żywienie.
Jeśli stosowałeś inne metody, to może warto je gdzieś rozpropagować, jako bezpieczną alternatywę dla nieetycznych metod?

I miałeś styczność z prawdziwymi GloFish (genetycznie zmodyfikowany Danio rerio)?
Bo według artykułu do grudnia 2011 były dostępne tylko w USA.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 13:25
Post: #5
RE: Farbowanie ryb...
A te czerwone danio to skąd się wzięły w Polsce? bo na zachodzie za nie zarobisz super prezent jak je wprowadzisz do obrotu. Na nie jest amerykański patent ale kto w tym kraju to sprawdza. A co do doczytania-te naturalne formy barwienia są mi znane-przykład pierwszy z brzegu i w sklepach do kupienia to brzanka różowa odmiany neonowej. Po 2-3 tyg. masz z super wybarwionej ryby szaro-burą rybkę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2016, 22:39
Post: #6
RE: Farbowanie ryb...
Proszę napisz jak zmieniłeś barwę ryby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości